ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Elektrownia Halemba na sprzedaż
09.10.2012r. 05:36

Tauron wytwarzanie wystawił na sprzedaż majątek Elektrowni Halemba w Rudzie Śląskiej – donosi „Parkiet”.

Elektrownia Halemba wyposażona była w cztery bloki o mocy 50 MWe każdy, które zostały odstawione do zimnej rezerwy w 2006 roku. Decyzje tę uzasadniano dużym zużyciem urządzeń wytwórczych i wysokimi kosztami zmiennymi, co nie pozwalało zakładowi na zyskowną działalność.

Jednak ze względu na atrakcyjne położenie Elektrowni Halemba , która znajduje się blisko kopalń i potencjalnych rynków ciepłowniczych oraz dysponuje infrastrukturą energetyczną niezbędną do wyprowadzenia mocy, Tauron Wytwarzanie zaprosił potencjalnych partnerów do składania propozycji odbudowy zakładu. Inwestycja miała być zrealizowana do 2012 roku, a do spółki wpłynęło 13 ofert dotyczących odbudowy.
Ostatecznie jednak projektu odbudowy nie udało się zrealizować i w kwietniu 2012 roku elektrownia została całkowicie wyłączona z eksploatacji, a w ostatnich dniach Tauron Wytwarzanie wystawił majątek elektrowni na sprzedaż. Potencjalni zainteresowani mają czas na składanie ofert do końca listopada.

Według „Parkietu” zainteresowana zakupem majątku elektrowni Halemba może być Kompania Węglowa, bo pod terenami elektrowni znajdują się pokłady węgla szacowane na 50 mln ton.

Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: EGON 24.10.2012r. 18:22
Niemcy albo inne nacje z cywilizowanych krajów sobie kupią a potem będziecie lamentować jak was to wykupują i płacić... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE