ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

PGE GiEK wygrało przetarg PSE na negawaty
06.03.2013r. 09:46

Polskie Sieci Elektroenergetyczne wyłoniły, w ramach przetargu publicznego, wykonawcę usługi Praca Interwencyjna: Redukcja Zapotrzebowania na polecenie OSP. Pierwszym usługodawcą tzw. negawatów – po ostatecznym zamknięciu postępowania przetargowego – zostanie PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna - poinformowały PSE na swojej stronie internetowej.

Umowa o współpracy w ramach usługi pracy interwencyjnej zostanie podpisana po upływie 10 dni przewidzianych na ewentualne odwołanie od wyniku przetargu - informuje Operator.

PGE GiEK złożyło ofertę redukcji zapotrzebowania w ramach dwóch, z dostępnych ośmiu, odrębnych pakietów. W obu przypadkach oferent zaproponował kwotę 750 złotych za każdą megawatogodzinę zredukowanego zapotrzebowania.

Redukcja zapotrzebowania obejmuje interwencyjne ograniczenie poboru mocy polegające na zmniejszeniu, na polecenie OSP, wielkości pobieranej z sieci mocy przez urządzenia odbiorców. Rozwiązanie to stanowi jeden z elementów obrony KSE przed zakłóceniami o charakterze nadzwyczajnym. Może tez być użyte, jako element optymalizacji kosztów wytwarzania energii elektrycznej w Krajowym Systemie Elektroenergetycznym.
Rozstrzygnięty przetarg był przeprowadzony, jako postępowanie publiczne, sektorowe, w trybie przetargu nieograniczonego. Przetarg skierowany był do większych odbiorców energii elektrycznej, które w stosunkowo krótkim czasie są w stanie ograniczyć pobór tej energii.

Przetarg PSE skierowany był do większych odbiorców energii elektrycznej, które w stosunkowo krótkim czasie są w stanie ograniczyć pobór tej energii.

Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

KOMENTARZE ( 6 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Energetyk 50 06.03.2013r. 10:01
Gratulacje. To dobry pomysł bezinwestycyjnego regulowania mocy szczytowej.
Odpowiedzi: 2 | Najnowsza odpowiedź: 07-03-2013r. 10:40 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: gosc 06.03.2013r. 10:12
Zastanawiające rozstrzygnięcie. Producent energii będzie ograniczał pobór mocy... rozumiem, że chodzi zapewne o... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: Pawlak, Kazimierz Pawlak 06.03.2013r. 18:40
Redukując energię na potrzeby własne wyłączą bloki, to pogłębi deficyt mocy, więc wyłączą kolejne bloki, to pogłębi... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 06-03-2013r. 22:22 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE