ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Kogo wspierali finansowo w Polsce przeciwnicy budowy elektrowni węglowych?
07.03.2013r. 06:20

Pieniądze nie śmierdzą, zwłaszcza gdy pochodzą od organizacji zwalczającej tzw. brudne źródła energii w UE. „Dziennik Gazeta Prawna” ujawnia listę polskich organizacji, które korzystały ze wsparcia finansowego wpływowej Europejskiej Fundacji Klimatycznej (European Climate Foundation). Otwiera ją działająca przy ministrze gospodarki Społeczna Rada Narodowa Programu Redukcji Emisji.

UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 41 )

KOMENTARZE ( 41 )


Autor: Uważny czytacz 07.03.2013r. 06:40
Klakierzy zawsze są nieźle opłacani.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: radca 07.03.2013r. 06:44
Skandal. Panowie z "rady" - do dymisji. Dziennikarze: nie cytować, nie zauważać. Śmierć cywilna.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Fabrizio 07.03.2013r. 06:50
Ciekawe kto jest we władzach tej "społecznej rady". No i wiecznie dobry prof. Żmijewski, który przewalanie kasy wbrew interesom państwa polskiego nazywa skrótem myślowym.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: jACK 07.03.2013r. 06:57
skrót myślowy Panie profesorze? oj nieładnie się bawicie
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: górnik - energetyk 07.03.2013r. 07:01
Wsparcie lobby węglowego nie istnieje! My dbamy tylko o interes narodu!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Kato 07.03.2013r. 07:10
Pecunia non olet
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: gucio 07.03.2013r. 07:15
Janusz Steinhoff to przypadkiem nie ze Śląska?
Górnicy powinni mu podziękować.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kolo 07.03.2013r. 08:10
Moim zdaniem są to działania sprzeczne z polską racją stanu. Wszystkich pseudo społeczników za burtę.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: murena 07.03.2013r. 08:11
A kim w ogóle jest największy Dyzma polskiej energetyki "profesor" Żmijewski ???????
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: ANALITYK 07.03.2013r. 08:13
Ciekawe kto finanuje ECF?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: eXpert 07.03.2013r. 08:24
Ta cała Rada to pomysł Żmijewskiego na przewalania kasy. On zawsze taki był i zostanie, jak ktoś pamięta numery z Kulczykiem. Tym razem branie kasy z UE działo się to pod egidą wicepremiera Pawlaka, który pewnie w ramach działalności Rady odkładał sobie na prywatną emeryturę.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: powinna być lekka korekta? 07.03.2013r. 08:26
W informację wkradł się chyba błąd - zamiast Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową, który jest szanowaną i poważną instytucją powinien być wpisany Instytut Badań Strukturalnych, który tylko powiela bądź przygotowuje wariacje poglądów wspieranych przez ECF.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Kogeneracja 07.03.2013r. 08:29
A teraz należało by sprawdzić skąd ta "zacna instytucja" posiada środki skoro wiemy kogo finansowała- wtedy będziemy wiedzieli kto za głupkowatą "ochroną klimatu" stoi....
Chronić to owszem ale trzeba środowisko......od śmieci i trucizn a nie od CO2 który jest sprzegłem miedzy światem roślinnym i zwierzęcym- bez CO2 życie nie mogło by istniec w formie jakiej znamy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyk_77 07.03.2013r. 08:56
To Stowarzyszenie na Rzecz Efektywności, gdzie trafiały pieniądze na walkę z polskim górnictwem to firma Żmijewskiego zarządzana przez jego współpracownika Rafała Czaję. Czy gdzieś jest Marina?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Tak to wyglada 07.03.2013r. 09:29
Z fundacja ECF powiązana jest firma doradcza McKinsey, która jawnie lobbuje na rzecz polityki klimatycznej, a którą zaangazował jeszcze Min. Pawlak do oceny skutków polityki klimatycznej dla Polski. Widać wyrażnie, że lobby klimatyczne ma silny przyczułek w MG.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: średnia krajowa 07.03.2013r. 13:03
Buzek, Steinhoff, Lewandowski, Bielecki - ciągle Ci sami zamykają Polski przemysł na zawołanie UK, DE, USA - nasze huty, kopalnie, cementownie. W nagrode posadki w Brukseli. Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową: http://ez1.ibngr.pl/index.php/pl/ludzie/menu/wspolpraca_programowa

http://ez1.ibngr.pl/index.php/pl/ludzie/menu/rada_fundatorow
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: robotnik '80 07.03.2013r. 13:15
Kumple Steinhoffa też biorą kasę z ECF i przekonują naszych durnych posłów do zamykania i prywatyzacji naszych fabryk bo niby CO2 szkodzi:

http://csm.org.pl/pl/o-nas/zespol/w-csm-pracowali-rowniez.html

http://csm.org.pl/pl/o-nas/rada-programowa.html
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: eXpert 07.03.2013r. 13:45
Ciekawe kto to jest tych 100 ekspertów, którzy podobno przygotowywani opracowania w ramach tego "projektu".

Bardzo wymowne jest zdjęcie w Gazecie Prawnej przedstawiające panów: Żmijewski, Buzek, Steinhoff i Kleiberg. Jak to pisał Wyspiański: nie poleci orzeł w g......
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: wojtas 07.03.2013r. 15:43
SK.....y i za pseudo zielonych też by się w końcu ktoś wziął, to kolejni eksperci którzy protestują tak długo aż ktoś im na konto nie wpłaci.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Oskarżony 07.03.2013r. 19:28
Byłem członkiem SREBRNE w opisywanym okresie pracowałem społecznie i nie doświadczyłem żadnych nacisków ze strony innych członków Rady a tym bardziej wpływu finansowania ECF na to co napisałem w dokumentach opracowanych przez SREBRNE Zanim Państwo wydacie wyrok warto te dokumenty przeczytać i ocenić czy szkodzą one Polsce.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Badacz 07.03.2013r. 21:36
Czysta histeria. Kto by uwierzył, że tylu poważnych ludzi o znanych nazwiskach, którzy działają w Radzie uległoby lobbingowi jakiejś fundacji, która wśród wielu innych podmiotów przeznaczyła jakieś pieniądze na działalność Rady. Jaki mieliby w tym interes? Przecież za pracę w Radzie nie biorą, z tego co wiem, ani grosza. W dodatku dość szybko z tą Fundacją zerwali współpracę, jak się okazało, że coś jest nie tak. Owszem, trzeba śledzić gdzie kto lobbuje i jak to wpływa na politykę państwa, ale trzeba do tego stosować odrobinę zdrowego rozsądku. Można kupić tego czy owego urzędnika albo polityka, ale nie w taki sposób i tylu profesorów. Absurd. A znacie publikacje Rady i jej członków? Co to ma wspólnego z agresywnym lobby antywęglowym?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: paszczak 07.03.2013r. 21:56
Tradycyjnie przy takiej okazji odezwały się trole nie lubiące prof. Żmijewskiego. Jak by nie miał wrogów, to pewno byłby nudnym człowiekiem. Ponieważ jednak ciągle coś robi i ciągle osiąga sukcesy, to krew zalewa tych, którzy mimo, że mają o sobie wysokie mniemanie, nic nie potrafią zrobić dobrego. Żmijewski przez tyle lat napisał już tyle tekstów o energetyce i to tekstów znamionujących nie tylko wszechstronną znajomość branży, ale także nacechowanych rzadką umiejętność uchwycenia istoty sprawy, przedstawienia trudnych problemów w zrozumiały sposób, że tylko - proszę wybaczyć - kompletny matoł może go nazwać Dyzmą energetyki. Trudno sobie wyobrazić, żeby ktoś potrafił dzisiaj powiedzieć coś sensownego o naszej racji stanu w tej dziedzinie, bez znajomości tego co pisze, mówi i robi Żmijewski. Ale tak już w Polsce jest, że ledwo ktoś zaczyna wystawać ponad przeciętną, to zaraz życzliwi rodacy go oplują i będą podgryzać. Obrzydlistwo
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: POLITYK 07.03.2013r. 22:18
Polskie piekiełko. Ciągle mamy pretensje do polityków, że się na niczym nie znają i nie sięgają do wiedzy naukowców. Raz udało się Pawlakowi, przy pomocy Żmijewskiego, stworzyć poważną i do tego pracującą Radę, która zebrała najwyższe umysły środowiska, w tym takie sztandarowe postacie jak Buzek, Kleiber i Steinhoff, a już musimy ich pomawiać o zaprzaństwo na podstawie tego, że ktoś tam dał jakieś niewielkie pieniądze (potem zresztą został odprawiony). Z takim małostkowym podejściem rozpieprzymy każdą wartościową inicjatywę dotyczącą spraw poważnych, a politycy zajmować się będą problemami tworzonymi przez Palikota i jego tęczowych kolegów. Ta Rada to jeden z nielicznych przejawów profesjonalizmu w polskiej polityce, a wy ją chcecie zadeptać z powodu jakiś głupiutkich uprzedzeń, bo przecież nie z powodu tego finansowania, które nie miało, bo nie mogło mieć żadnego wpływu na treść dokumentów. Kto słuchał dziś debaty sejmowej nad votum nieufności do Tuska, nie może mieć wątpliwości jak amatorska i krótkowzroczna jest ciągle polska polityka. Więcej nam takich rad i takich Żmijewskich.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: zbigniew 08.03.2013r. 08:04
Należy zacząć od tego, że wszystkiemu jest winny Budzanowski!!! Ale po kolei: w artykule przedstawiono bełkot dziennikarski- z którego ma wynikać, że a) ECF jest organizacją szkodliwą, a Żmijewski jest opłacany przez tą szkodliwą organizację. Proponuję naprawdę uporządkować dyskusję. W artukule jest napisane, że Żmijewski i Client Earth mają finansowanie z tego samego źródła. Źródłem jest Europejska Fundacja Klimatyczna. Jak sama nazwa wskazuje celem fundacji jest wspieranie działań związanych ze zmianami klimatu. Rada Żmijewskiego nazywa się ds. Gospodarki Niskomisyjnej, czyli wpływającej na klimat mniej. W działaniach na rzecz rozwoju nowoczesnej, mniej uciążliwej dla środowiska nie widzę niczego szkodliwego, wręcz przeciwnie - ktoś próbuje rozwiązać problem, który polski rząd ma w nosie. Niestety ewidentna nagonka na Żmijewskiego pokazuje, że w z poglądami innymi niż czarne lobby węglowe trzeba się będzie ukrywać. A dlaczego jest winny Budzanowski - ponieważ tak naprawdę sprawa toczy się wokół źle przygotowanych inwestycji w nowe moce, inwestycji kluczowych dla gospodarki, które są tak źle przygotowane że można je przewrócić jak domek z kart np. przez niedopratrzenie obowiązku przygotowania dokumentu o gotowości do CCS (kikladziesiąt stron tekstu). W państwie prawa obowiązek znaczy że trzeba coś zrobić - wszyscy jesteśmy równi wobec prawa, co oznacza że każdy powinien przygotowywać inwestycje zgodnie z jego literą. Nawet budowniczowie nowych mocy powinni przestrzegać ustalonych zasad.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: poparcie dla obcych mocarstw 08.03.2013r. 10:48
Zmijewski zna się na branie kasy z żonką Coey (przypomina inną agentkę Nelli) podatników tak jak Kassenberg.Obydwoje ekspertami energetyki...jeden skończył architekture drugi inżynier PRL
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: paszczak 08.03.2013r. 13:53
poparcie dla obcych mocarstw - widzę, że prześwietliłeś życiorysy Żmijewskich? Taki nawyk zawodowy? Już Twój nick kojarzący się z propagandą głębokiego PRL-u świadczy o Twoich kwalifikacjach. Jak ktoś uważa, że profesor inżynier od dwudziestu lat zajmujący się energetyką praktycznie i teoretycznie, umiejący czytać i wyciągać wnioski, nie może być ekspertem, to gratuluję wyobraźni - półnalfabetycznej!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: OMC-strażak 08.03.2013r. 13:47
Szkoda, że aż tyle brzydkich określeń przykleja się ludziom poważnym i szanowanym. Ale jednak nieostrożnym, bowiem źródła finansowania są ważne. A w sytuacji bezwzględnej konkurencji światowej i wewnątrzunijnej TO JEST WAŻNE CZYJE PIENIĄDZE! Politycy i ich doradcy powinni mieć nieco więcej rozumu, zanim zgodzą się firmować pewne inicjatywy. Tu tego zabrakło. Szkoda. A winien jest niewątpliwie Rząd Polski, który niestety od kilku już lat po prostu olewa własne badania, uważając jak np. b. wicepremier Pawlak, że darmowe opracowania zagraniczne wystarczą? Powstaje pytanie komu wystarczą i dlaczego? I może z tego zgiełku coś pożytecznego powstanie???
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Bolesław Mostowski 08.03.2013r. 13:58
Drodzy czytelnicy powyższego artykułu,

Od 3 miesięcy jestem stażystą u w Społecznej Radzie ds. Rozwoju Gospodarki Niskoemisyjnej i czytając komentarze w których SRRGN i słowo "kasa" występują w jednym zdaniu jestem w szoku. SRRGN nie posiada własnego budżetu, pracownicy nie mają żadnej korzyści finansowej z działalności Rady. Niemniej każda działalność wymaga pewnych nakładów - administracja, koszty połączeń telefonicznych, jakiś komputer. Nie są to duże koszty, jednak skądś trzeba je pozyskać. Jako wolontariusz w SRRGN jestem bardzo zadowolony z tego co robię i widzę, że wszystkie raporty i sprawozdania są obiektywne w 100% (gdyby tak nie było szkoda byłoby mi na to czasu). W moim przekonaniu praca każdego członka Rady to wolontariat - jest to zespół ekspertów, którzy pomagają zapewnić Polsce bezpieczeństwo energetyczne, a blokując i szkalując ich działamy na własną niekorzyść oraz na niekorzyść własnych dzieci i wnuków. W krajach Europy Zachodniej organizacje tj. Rada posiadają wielki autorytet i wszyscy doceniają pracę ekspertów w nich działających. Wiem o tym, ponieważ pracowałem wcześniej w Parlamencie Europejskim. Prosiłbym zainteresowanych o bardziej dogłębne sprawdzenie działalności Rady, aby nie wyciągali błędnych wniosków na podstawie jednego artykułu. Dla mnie Prof. jest wielkim autorytetem w dziedzinie energetyki i budownictwa, jak również w podejściu do pracy. Posiada On znane w branży nazwisko, ale w przeciwieństwie do wielkich firm branży konsultingowej nie jest gotowy podpisać się pod raportem w który On nie wierzy. Każda opinia Prof. jest oparta na jego obszernej wiedzy merytorycznej. Czytając niepochlebne komentarze o człowieku - instytucji, który poświęca całe swoje życie (widziałem jego kalendarz - Prof. pracuje 14 godzin dziennie) na działalność społeczną jestem zażenowany. Rozumiem poczucie krzywdy jeśli coś się dzieje za naszymi plecami - ktoś wyciąga pieniądze, czy to przy projektach unijnych, czy rządowe. Jednak nie szukajmy takich sensacji na siłę w instytucjach, które działają na zasadach społecznej pracy (taką wykonuje między innymi ja).
Podsumowując proszę drodzy czytelnicy, nie dajcie się wprowadzić w błąd, ponieważ komentarze szkalujące Rade to strzał w stopę. My Polacy bardzo potrzebujemy działalności Rady oraz jej ekspertów, którzy nie są zaangażowani politycznie, tylko działają z potrzeby spełnienia pewnej misji dla kraju. Nie plujemy na ludzi, którzy zgodzili się za darmo zrobić coś dla kraju - to jest nie fair.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Czyli Zmija się nie dzieli $$$ 08.03.2013r. 17:33
a płyną z ECF miliony do Polskich organizacji
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: z tobą się ma dzielić? 08.03.2013r. 18:40
a kto ci broni założyć organizację i wystąpić o granty? Żmija przynajmniej wydaje te pieniądze, które na niego przypadają na dużo pożytecznych działań. Jak ci zazdrość to sam tak spróbuj. Najlepiej jak by wszyscy siedzieli na tyłkach i kwękali. Wtedy dopiero byśmy nadążali za światem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Gornik 10 09.03.2013r. 13:10
Wykonuje zadania dla Brytjczykow z zyskiem dla siebie tlumanie
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Michał Drozdek 12.03.2013r. 17:32
Znam Żmijewskiego od wielu lat. Zawsze głosił te same poglądy, niezależnie od tego kto finansował przedsięwzięcia, w których uczestniczył. Robienie z niego lobbysty świadczy o poziomie naszej dyskusji. Jak ktoś ma inne zdanie, to agent albo złodziej. Tak najłatwiej, nie potrzeby wysiłek szarych komórek, nie potrzebne argumenty :-(
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: POLITYK 08.03.2013r. 14:30
OMC-strażak ma rację. Naszemu Rządowi trochę brakuje wyobraźni, żeby samemu finansować zaplecze eksperckie, w różnych dziedzinach. Zamiast tego chwalony jest Żmijewski, że potrafił bezkosztowo zorganizować pracę tak ważnej Rady. Że to niby dobrze dla podatników. Tymczasem dla podatników byłoby lepiej, żeby zaplecze intelektualne Rządu było na wysokim, profesjonalnym poziomie i żeby nie było narażone na takie sytuacje, jak finansowanie przez kogoś, kto w pewnym momencie zaczyna lobbować za jakąś dziwną sprawą. Dobrze, że Rada potrafiła na czas zerwać z tym finansowaniem, ale skądś musi brać na prace, nawet gdy eksperci pracują za darmo. Takie życie...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ostrożnie ze Żmijewskim 08.03.2013r. 17:45
według rejestru firmowego ECF w Holandii, Żmijewskiego firma Procesy Inwestycyjne Sp. z o.o. prowadzonej z żoną Mariną, otrzymawała równięż setki tysięcy za promowanie CCS w Polsce !!!!!!!!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Wskaż mi człowieka, 08.03.2013r. 19:10
a znajdę na niego paragraf!
W tym rejestrze jest tylko jeden wpis dotyczący Procesów Inwestycyjnych, w 2009 roku na zorganizowanie debaty o CSS. Nie ma podanej sumy, ale można się domyślać, że na jedną debatę to nie są takie kokosy, o których piszesz. A co w tym złego, że debatujemy na różne tematy? Jak nie będziemy debatować, to będziemy głupim narodem, poruszającym się po omacku. W rozwiniętych demokracjach rządy tworzą programy głównie w oparciu o pracę think tanków. U nas tego jak na lekarstwo, a i te, które dzięki zaangażowaniu i talentowi twórców próbują podjąć jakieś debaty najchętniej byśmy zniszczyli w zasadzie nie wiadomo dlaczego. Procesy organizują ciągle jakieś debaty na jakieś tematy, CSS - choć to interesujący temat - nie stanowi tam jakiejś dominanty. Cały program jest jawny, jawni także są sponsorzy, którzy te debaty umożliwiają, nikt nic nie kombinuje i nie ukrywa. Jestem na liście e-mailingowej tej organizacji, więc śledzę to i im kibicuję. Można oczywiście nic nie robić, ale jak się coś robi, to trzeba mieć sponsorów. Inaczej się nie da. A jak ktoś nie lubi Żmijewskiego, to każdy pretekst dobry żeby mu przyłożyć i ogłaszać, że "Ostrożnie ze Żmijewskim". O każdym, który coś robi można tak napisać, to nic nie kosztuje. Szczególnie anonimowo.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Barbara K. 09.03.2013r. 03:02
Panie Profesorze Żmijewski
Niech się Pan nie przejmuje tymi małymi ludźmi, którzy Pana podszczypują i piszą różne brednie na Pana temat. Ludzi tego formatu nigdy niestety nie zabraknie. Ja znam tylko takich, którzy potrafią docenić Pana niemałe kompetencje i to co Pan robi dla strategicznego myślenia o przyszłości polskiej energetyki. Nikt nie ma takiego dorobku. Niech więc robi Pan nadal swoje - wzorem tej karawany z przysłowia - i nie przejmuję się tymi złośliwostkami, bo nie mogą one Panu zaszkodzić. Świadczą raczej o swoich autorach.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Refleksja 09.03.2013r. 11:33
Mamy takich doradców i ekspertów na jakich sobie zasłużyliśmy: kasa, kasa i jeszcze raz kasa misiu. Ale takich ekspertów wybiera władza, a my wybieramy tę władzę.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Też refleksja, choć odwrotna 09.03.2013r. 15:15
A jak Ty byś chciał bez kasy? Typowo polskie. Pieniądze są brudne, polityka brudna, żaden porządny człowiek nie powinien się tym zajmować. A potem się dziwimy, że rządy są najbardziej byle jakie w Europie, że rządzą nami niekompetentni głupcy. Jeżeli chcemy, żeby rządy w Polsce były profesjonalne, co nie jest bez znaczenia dla życia zwykłych ludzi, to trzeba przyciągać najambitniejszych i zabezpieczyć im zaplecze analityczno-eksperckie. Tego się po prostu nie da bez kasy, choćby nie wiem jak pięknoduchowskie refleksje pojawiały się w komentarzach. A swoją drogą członkowie Rady ds emisji nie biorą za swoją pracę ani grosza. Bo to Polacy. Ja bym był za tym, żeby ich godziwie wynagradzać, bo ich praca jest po prostu potrzebna.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Ludwik Pieńkowski 11.03.2013r. 08:31
W Społecznej Radzie, poprzedniej i obecnej energetyka jądrowa zawsze miała pod górkę, czego doświadczyłem. Z całą pewnością Rada nie jest klubem zwolenników energetyki jądrowej, ale za to jest miejscem otwartym na argumenty, na dyskusje, czego również doświadczyłem. Takich miejsc jest niewiele, warto je zachować.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: naukowiec 16.03.2013r. 21:03
Proszę nie nazywajcie tych pomiotów profesorami, prezesami, ministrami itd. To zwykli karierowicze w stylu Nikosia Dyzmy, szkoleni przez specjalistów od wizerunku. Ich tytuły są tyle warte ile zeszłoroczny śnieg. Dokąd naród nie oprzytomnieje podobne szajki będą działać na nasz koszt. W końcu na złomie ze zlikwidowanego zakładu też da się zarobić.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: jak długo jeszcze 16.03.2013r. 21:08
Znów temat zastępczy. A może tak szanowne dziennikarstwo zainteresuje się czynnymi oszołomami w w zarządach firm energetycznych i szkodami, które ci kolesie wyrządzili i wciąż czynią gospodarce kraju?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 41 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE