ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Mielczarski: nie jesteśmy w stanie wydać unijnych środków na politykę klimatyczną
04.04.2013r. 06:30

Z unijnego budżetu Polska powinna przeznaczyć 20 proc. na politykę klimatyczną. Oznacza to około 200 mld zł w ciągu najbliższych siedmiu lat na ten cel. – Nie jesteśmy w stanie wydać takich pieniędzy na solary i wiatraki, a to oznacza, że nie dostaniemy wsparcia na rozbudowę dróg i kolei – uważa prof. Władysław Mielczarski.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 27 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 8 )


Autor: prosument 04.04.2013r. 07:02
Wystarczy przekazać je na wsparcie mikrogeneracji bez obowiązku zakładania działalności gospodarczej a z możliwością sprzedaży nadwyżek do sieci (PIT). Ludzie i firmy chętnie wyłożą potrzebny wkład własny ciesząc się z pozyskanego dofinansowania i dodatkowego źródła przychodów, firmy zarobią na sprzedazy i montażu instalacji (VAT i CIT) a państwo zwiększy swoje notowania w społeczeństwie i niezależność energetyczną, przy okazji zwiększając przychody.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Paweł 04.04.2013r. 09:04
Oj przestań. To by ugodziło w interesy "naszych firm" i ciężko, żeby elity i kolesiostwo się przy tym nachapało.
Za 120 mld zbudujemy 30 GW w fotowoltaice, która rocznie wyprodukuje ~30 TWh energii. Za 80 mld z powodzeniem zbudujemy mikrowiatraków, które dadzą z 10 TWh. Razem z dobre 25 % zużycia energii w Polsce (a nawet więcej, jeśli dzięki temu ograniczymy straty sieciowe, straty elektrowni i energie potrzebną na wydobycie i transport paliw do elektrownii).
I najlepsze. Połowa tych pieniędzy będzie pochodzić z UE, a druga połowa z kieszeni PRYWATNEGO inwestora. Więc skoro połowa z UE jako bezzwrotne dofinansowanie, to można o połowę zmniejszyć stawki proponowane w nowej ustawie OZE i inwestycja będzie opłacalna, a cena energii będzie konkurencyjna z ceną sieciowej energii.
Można? Można!!! Tylko nie ma tu biznesu do kręcenia lodów i dlatego kretyni torpedują takie pomysły...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: fagusp 04.04.2013r. 09:55
Jest powszechnie wiadomo, że o ile w dużych farmach wiatrowych produkuje się prąd tylko wtedy kiedy wieje, o tyle u prosumentów turbiny się kręcą przez 24h na dobę. A kto twierdzi inaczej jest na żołdzie chciwych kapitalistów od energetyki systemowej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Paweł 04.04.2013r. 10:30
Oczywiście, ze nie. Ale co w związku z tym? Wyliczenia masz po uwzględnieniu odpowiednich "sprawności".
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: fagusp 04.04.2013r. 12:03
A po co wyliczenia? Przecież tylko ostatni noob nie zrozumie, że o ile 50 farm wiatrowych po 100 MW każda może zdestabilizować system energetyczny, to 50.000 prosumenckich wiatraczków po 100 kW w żadnym razie nie zakłóci funkcjonowania systemu. To oczywista oczywistość.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Paweł 04.04.2013r. 14:08
Właśnie pokazałeś swoje nobostwo w temacie. Kolego mikrowiatrak to raptem 3-6 kWp! I te 3-6 kW będziesz miał kilka godzin w roku, bo takie moce są osiągane przy wietrze 12-14 m/s. Średnią moc będziesz miał na poziomie kilkuset watów, która będzie zużywana w najbliższej okolicy czyli w sieci NN.
Farma 100 MW jak najbardziej wpływa na destabilizacje systemu, bo taka moc jest oddawana w jednym punkcie sieci i nie jest stała. Dlatego sieć musi być przystosowana do dwustronnego transferu wielkich mocy.

Po prostu widać, ze nie masz najmniejszego pojęcia o tematach w których chcesz się udzielać. Tylko głupiec tak robi.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zorientowany 05.04.2013r. 10:37
No i wyobraźmy sobie, że powstaje mikro-elektrownia przy każdym domu, firmie. Budowę dofinansuje Unia. Będzie pięknie - przez ile? 10, 15, 20 lat? Po tym czasie urządzenia zwyczajnie się zużyją i zaczną się psuć. Będą wymagały wymiany. Energetyki systemowej prawie nie będzie bo zostanie wyparta przez mikrogenerację. Ludzie na starość zostaną bez energii bo na emeryturze nie będzie ich już stać na odbudowanie swojej mikro-elektrowni. To ja już wolę dużą energetykę i żeby ktoś dbał o ciągłość dostaw za mnie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Paweł 06.04.2013r. 20:31
Kolego niezorientowany z mikrogeneracji w systemie max by było 40-60 TWh. Dalej potrzeba będzie z 120-140 TWh co zapewnią elektrownie systemowe robiące cały czas za bufor. Na 2027 Korea (ta dobra) zapowiedziała oddanie pierwszej elektrowni termo-fuzyjnej. I będziemy budować takie. Ja nie jestem jakimś OZE maniakiem. Po prostu pokazałem jak wielką bzdurą jest gadanie, że nie sposób wydać pieniędzy która daje nam Unia.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 8 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE