ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Szczecin. Nowe miejsca pracy przy produkcji wiatraków
18.04.2013r. 17:46

150 miejsc pracy w otwartej w czwartek w Szczecinie stacji produkcyjno-testowej stworzy, wraz z firmą Siemens, spółka kk-electronic. W stacji będą powstawać systemy sterowania do elektrowni wiatrowych. Wartość inwestycji to 12 mln zł.

"W związku z rozszerzeniem działalności planujemy w ciągu dwóch najbliższych lat zwiększyć zatrudnienie w naszej firmie do 500 osób, obecnie mamy ok. 350 pracowników. Całe przedsięwzięcie jest także skomplikowane techniczne, dlatego większość tych pracowników będzie musiała posiadać wykształcenie techniczne. Ważnym dla nas było, aby ta inwestycja była ulokowana w pobliżu miasta, w którym są zasoby w postaci wykwalifikowanych pracowników. Będziemy kontynuować naszą współpracę z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym" - powiedział podczas uroczystości otwarcia stacji dyrektor kk-electronic Polska Przemysław Szczepaniak.

Zgodnie planami rozwoju przedsiębiorstwo przejdzie od produkcji pojedynczych komponentów wiatraków do tworzenia zintegrowanych systemów.

Tradycyjne produkty z zakładu w Szczecinie obejmują elektryczne panele sterowania, skrzynki sterujące i rozdzielnice. Nowa inwestycja umożliwi tworzenie i testowanie kompletnych systemów sterowania do elektrowni wiatrowych - tzw. power unit. Taki zintegrowany system składa się z około tysiąca elementów i jest kombinacją sterowników, rozdzielnic, konwerterów i transformatorów. Jego działanie umożliwia zbieranie energii wyprodukowanej przez turbinę wiatrową i przekazywanie jej do sieci energetycznej.
Pierwszym odbiorcą gotowego rozwiązania jest koncern Siemens Wind Power.

Polski oddział duńskiego koncernu kk-electronic znajduje się w Szczecinie od 2003 roku. Głównym obszarem działalności firmy jest rynek energii odnawialnej w zakresie produkcji rozdzielnic i paneli kontrolnych, systemów kontroli i sterowania oraz akcesoriów do turbin wiatrowych. Przedsiębiorstwo jest jednym z wiodących producentów takiego sprzętu.

Głównym odbiorcą produkowanych przez przedsiębiorstwo rozdzielnic i systemów sterujących jest jeden z liderów na rynku elektrowni wiatrowych - koncern Siemens Wind Power. Produkowane w Szczecinie komponenty trafiają do fabryk Siemensa w Danii, USA i w Chinach. Stamtąd eksportowane są wraz z turbinami do kolejnych krajów, m.in. do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Kanady, i Korei Południowej, a ostatnio także do Nowej Zelandii i Maroko. Wyroby te wykorzystywane są również w Polsce, ale systemy montowane są w turbinach poza granicami kraju.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: zizo 18.04.2013r. 18:27
nieprawda, kilkanaście wiatraków pracuje na systemach sterowania opracowanych od początku do końca w Polsce. Ale o... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pete 19.04.2013r. 07:30
A teraz niech Pan Premier, Minister Finansów, Minister Środowiska i inni ważni politycy powiedzą jeszcze raz- nie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE