ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W grupie PGE zniknie spółka PGE Energia Jądrowa
23.04.2013r. 18:00

Zarząd PGE Polskiej Grupy Energetyczna poinformował, że w dniu 23 kwietnia 2013 r. podjął decyzję o zamiarze połączenia PGE z jednostką zależną PGE Energia Jądrowa.

Program jądrowy będzie realizować spółka celowa PGE EJ1 - powiedział PAP jej prezes Aleksander Grad.

Jak powiedział PAP prezes PGE Energia Jądrowa i PGE EJ1 Aleksander Grad, w wyniku tych zmian zniknie spółka pośrednia, natomiast spółka celowa - PGE EJ1, którą nadal będzie kierował - będzie kontynuowała realizację programu budowy elektrowni jądrowej. Grad dodał, że cały proces zmian struktury ma potrwać kilka miesięcy.

Zarząd PGE tłumaczy, że celem połączenia jest uproszczenie struktury kapitałowej Grupy PGE, ograniczenie kosztów związanych z utrzymywaniem osobnego podmiotu oraz zwiększenie efektywności zarządzania przygotowaniem projektu budowy elektrowni jądrowej z poziomu Centrum Korporacyjnego.

Planowane połączenie nastąpi przez przeniesienie całego majątku spółki przejmowanej - czyli PGE Energia Jądrowa na PGE (połączenie przez przejęcie) bez podwyższenia kapitału zakładowego PGE oraz bez wymiany akcji spółki przejmowanej na akcje PGE.
PGE Energia Jądrowa jest spółką zależną PGE, odpowiedzialną w ramach grupy kapitałowej za przygotowanie projektu budowy elektrowni jądrowej. PGE posiada 100 proc. akcji tej dających 100 proc. głosów na jej Walnym Zgromadzeniu. Spółka przejmowana posiada 51 proc. udziałów w PGE EJ, spółce celowej, która odpowiada za przygotowanie procesu inwestycyjnego oraz budowę elektrowni jądrowej w Polsce. Pozostałe 49 proc. udziałów w spółce posiada obecnie PGE. Po połączeniu 100 udziałów w PGE EJ1 będzie posiadać PGE.

PGE EJ1 podpisała ostatnio kontrakt z firmą WorleyParsons na wykonanie badań środowiskowych i lokalizacyjnych dla pierwszej siłowni jądrowej, wart ponad 250 mln zł. W ciągu dwóch lat przebadane zostaną dwie możliwe lokalizacje na Pomorzu: Choczewo i Żarnowiec.

Obecne plany rządu obejmują wybudowanie przez PGE dwóch elektrowni jądrowych o mocy po ok. 3000 MW każda. Według aktualnej strategii Grupy pierwszy blok jądrowy miałby ruszyć ok. 2024 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 13 )


Autor: Związkowiec EJ 23.04.2013r. 18:15
to pan obecny - były prezes EJ będzie kim? Derektorem w PGE? Czego kolejnym nie znającym się na branży derektorem, jakich pełno z polkomtelua? Na zakazie konkurencji przez 2 lata chyba będzie, bo zakaz na takim stanowisku musi być koniecznie?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Robol 23.04.2013r. 19:41
Będzie kolejnym wiceprezesem w PGE ds. energii jądrowej i równocześnie prezesem w EJ1.To proste. Ciekawe co będzie robił obecny wiceprezes EJ.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: energetyk 23.04.2013r. 18:26
Ktoś doniósł, że wałki są robione, czy to tylko ucieczka do przodu ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: LJD 23.04.2013r. 19:45
a co z pozostałymi grupami energetycznymi, ktore miały objąć udziały w tej spółce ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Kato 23.04.2013r. 20:02
Bicia piany ciąg dalszy
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: władysław 23.04.2013r. 20:04
Ale się chłopcy bawią - ubaw po pachy
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyk_77 23.04.2013r. 20:35
1:0 dla prezesa Kiliana. Gratuluję. Jak najszybciej likwidować chłatury byłych polityków na które wszyscy płacimy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Polak 23.04.2013r. 20:49
PO aparatu siary ciąg dalszy!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: rozmywanie straty 23.04.2013r. 21:20
kosmiczne koszty PGE E1 zostaną gładko rozmyte w masie PGE... ot sekret
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: jurek 23.04.2013r. 22:03
Boże widzisz i nie grzmisz ? Ile jeszcze koledzy będą się sprawdzać w biznesie, moż tak by zacząć się sprawdzać we własnym za swoje pieniążki?.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: gh 23.04.2013r. 22:18
pan G to chyba i tak będzie miał się dobrze...bedzie zlecał opinie i ekspertyzy gdzie indziej i za to brał ciezkie tysiace co miesiac...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Rafał 24.04.2013r. 00:32
250 mln zł na badania środowiskowe... plus 200 mln straconych na inwestycję w Ostrołęce plus jeszcze więcej w Opolu, za to wszystko mielibyśmy już chociaż jeden blok węglowy albo gazowy który już by stał i funkcjonował, a tak wszystko tracimy, ludzie opanujcie się!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: rd 30.04.2013r. 11:32
najwazniejsze to budowac nowe i kasować stare struktury organizacyjne jeszcze gradzie oddasz zawłaszczoną kasę podatników- wiesz dobrze że zadna elektrownia atomowa nie powstanie
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 13 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE