ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

MATERIAŁY PROBLEMOWE

Polityka energetyczna na rozdrożu
14.05.2013r. 13:55

W artykule podjęto próbę określenia ram do przedefiniowania polskiej polityki energetycznej wobec nowych wyzwań i fiaska polityki energetyczno – klimatycznej Unii Europejskiej. Odniesiono się do analiz i artykułów dyskusyjnych dotyczących polityki i głównych wyzwań stojących przed energetyką w dobie rewolucji informacji i wiedzy przy równoczesnym oddziaływaniu kryzysu globalnej gospodarki. Podano zarys i obecny stan realizacji polityki energetyczno-klimatycznej UE, przedstawiono prognozę ewolucji energetyki światowej w perspektywie 2035 i możliwy wpływ nadchodzącej rewolucji ITC w elektroenergetyce związanej z budową sieci inteligentnych. W podsumowaniu zamieszczono odpowiedzi na pytania sformułowane przez prof. J.Popczyka dotyczące kluczowych spraw w polskiej elektroenergetyce.

Autor: dr inż. Wojciech Myślecki
Dołączone pliki: Do odczytu plików wymagany jest program Acrobat Reader.


Dodaj nowy Komentarze ( 0 )


DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE