ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Po kontroli w PGE EJ1 wniosek z CBA trafił do PA
20.05.2013r. 14:13

Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA) przeprowadziło kontrolę w zakresie udzielania zamówień publicznych w latach 2010-2011 w PGE EJ 1. Według miesięcznika „Forbes” jej efektem jest między innymi złożone w Prokuraturze Apelacyjnej (PA) zawiadomienie o możliwości popełnieniu przestępstwa.

Według informacji podanej przez „Forbes” 9 maja do szefa Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie szefa CBA o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w PGE EJ 1.

Cytowany przez miesięcznik rzecznik CBA Jacek Dobrzyński ujawnia, że zawiadomienie dotyczy nadużycia uprawnień i doprowadzenia do szkody wielkich rozmiarów w majątku PGE EJ 1 przez osoby pełniące w okresie objętym kontrolą funkcję prezesa i wiceprezesa spółki.

Według relacji dziennika chodzi o udzielenie zamówienia o wartości 11 mln zł z naruszeniem zapisów ustawy Prawo zamówień publicznych, a konkretnie o umowę z klubem Atom Trefl Sopot na „Budowanie i propagowanie pozytywnych emocji związanych z planowanymi strategicznymi inwestycjami na obszarze Pomorza, w szczególności związanymi z energetyką jądrową”.
"Forbes" nie uzyskał komentarza odnośnie zarzutów CBA od pełniących wówczas stanowisko prezes PGE EJ - Tomasza Zadrogi i wiceprezesa - Witolda Dróżdża.

Według relacji miesięcznika Prokuratura Apelacyjny zdecydowała o przekazaniu zawiadomienia CBA do Prokuratury Okręgowej w Płocku. Ta ma miesiąc na podjęcie decyzji, czy złożone przez CBA dokumenty pozwalają na wszczęcie śledztwa w tej sprawie.

Od lipca 2012 r. PGE EJ ma nowy zarząd, którym kieruje były minister skarbu Aleksander Grad. Jak poinformowała PAP PGE EJ1, spółka nie zna treści zawiadomienia, skierowanego do prokuratury przez CBA i wobec tego ie komentuje tych informacji.

Dodaj nowy Komentarze ( 31 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )


Autor: Fan PGE 20.05.2013r. 15:44
bezkarny małolat powinien zostać prześwietlony, brudek zza paznokci pokazać.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyk 54 20.05.2013r. 16:32
Ten twoim zdaniem"bezkarny małolat" to tylko skromne narzędzie w finansowaniu Platformy Obywatelskiej.Takie finansowania ciemnych interesów mają miejsce przez cały czas i to w całej Polsce.Trzeba jakoś partię zabezpieczyć na trudne czasy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE