ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Merkel chce reformy systemu wsparcia OZE
13.06.2013r. 06:40

Reformę niemieckiego systemu wsparcia odnawialnych źródeł energii zapowiedziała w środę podczas konferencji w Berlinie kanclerz Angela Merkel.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:


Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: fagusp 13.06.2013r. 08:15
Z niemieckiego na nasze zamienia obciąć dotacje do OZE. Wychodzi na to że nawet Niemcy są zbyt biedne na ratowanie planety przed globciem.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Randy Mott CEERES 20.06.2013r. 20:01
Polish subsidies are generally only half of the German subsidies. Our support in Poland is also not guaranteed, as it is in Germany.Most Polish renewable firms would be happy to take the revised German levels of support. It would be an improvement over the Polish system, both now and as proposed.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piratowski 13.06.2013r. 08:58
Zapraszamy do Polski na konsultacje
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Energetyk 50 13.06.2013r. 09:24
Dobra rada dla przygotowywanych zmian w Polsce:
"nadal priorytetem będzie ochrona klimatu, ale z uwzględnieniem bezpieczeństwa dostaw energii oraz jej kosztów". Nie najwięcej najdroższym panelom fotovoltaicznym, ale z rozsądkiem przewidywalnym mocowo: MEW i spalaniu biomasy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: oze@oze.gda.pl 13.06.2013r. 11:54
Szwedzi góry odpadów komunalnych przerabiają na energię: 2 tony odpadów = 1 tona węgla. Tak dla biogazowni rolniczych, ale utylizujących odpady rolnicze (gnojowica, trawy 2 i 3 pokosu, liście buraków, odpadki z przemysłu warzywnego i gorzelnianego itp). Biogazownia rolnicza to w pierwszym rzędzie urządzenie do ochrony środowiska (utylizacji uciążliwych odpadków)i wytwarzania bionawozu z pofermentu, a dodatkowo wytwarzające energię elektryczną w skojarzeniu lub/i auto-biogaz (pojęcie w naszym prawie i praktyce nieznane, niestety). Dlatego pęd do budowy BIOELEKTROWNI na same kiszonki z kukurydzy jest nie tylko nieracjonalny, ale i nieefektywny.
Certyfikatami tego problemu się nie rozwiąże, a o wprowadzeniu dla małej eko-energetyki równoległej ścieżki systemu wsparcia opartego na systemie FiT (feed in tariff) - MG nie chce słyszeć. Więc powstanie wielopak (Worek "groch-mydło i powidło" na wzór ustawy śmieciowej, generujący koszty i awantury.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Piotr Ciołkowski 13.06.2013r. 12:21
Timing wypowiedzi kanclerz Merkel nie jest przypadkowy. Komisja Europejska przygląda się niemieckiemu systemowi wsparcia dla OZE pod kątem zgodności z zasadami pomocy publicznej.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE