ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

OPINIE

Jędrysek: Rewolucja łupkowa to nic wobec rewolucji hydratów gazowych
13.08.2013r. 09:47

Naszymi surowcami jesteśmy w stanie zdominować Europę – przekonuje profesor Mariusz Orion-Jędrysek.

- Zasoby metanu w hydratach gazowych zawierają w sobie więcej energii niż wszystkie znane zasoby węgla kamiennego i brunatnego, torfu, ropy, gazu, biomasy, odpadów i inne znane dzisiaj. To są zasoby wystarczające może i na tysiąc lat dla całej ludzkości – przekonuje nasz rozmówca – I tu znowu PO-PSL zawaliła sprawę – bo zaplanowana w 2007 roku budowa polskiego statku poszukiwawczo-eksploatacyjnego rud metali i hydratów gazowych przepadła wraz ze zmianą rządów, a pieniądze, czyli około 200 mln zł, zostały zmarnotrawione. Dziś jesteśmy wiele lat do tyłu. Zamiast silnej pozycji mamy już słabą. Na świecie nie brakuje surowców energetycznych, wystarczy chcieć po nie sięgnąć. Do rozwiązania pozostają inne kwestie, w tym technologiczne i środowiskowe.

- Niestety postępu w tej sprawie w Polsce nie ma a świat pędzi naprzód. Nie tylko Japonia, ale także Ukraina, która, mimo, że ją Rosja sprytnie pozbawiła statusu członka pionierskiego w Międzynarodowej Organizacji Dna Morskiego, działa w miarę intensywnie na obszarze Morza Czarnego. Z kolei rząd w Polsce – bieda z nędzą – twierdzi Jędrysek – Tymczasem za dwa lata kończą się koncesje na poszukiwania. Trzeba będzie je przedłużyć bo nie mamy z czym zaczynać eksploatacji.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE