ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

WŁADYSŁAW FRANCISZEK...

Władysław Franciszek Gwizdak - wspomnienie
25.09.2013r. 09:58

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 23 IX 2013 r. w wieku 62 lat zmarł nagle Władysław Gwizdak, długoletni pracownik GK PGNIG (ZRUG Warszawa, KSG, MSG), Pomysłodawca i Pierwszy Prezes Zarządu Stowarzyszenia Miłośników Sportu i Rekreacji “Alpejczyk” przy PGNG SA w Warszawie.

Urodził się 10 października 1951 r. w Jarosławiu, na Podkarpaciu gdzie ukończył Szkołę Podstawową, Muzyczną oraz Technikum Geodezyjne.

W latach 1972-78 studiował w AGH na Wydziale Wiertniczo-Naftowym w Krakowie. W okresie studiów, czynnie działał w strukturach studenckich, był m. in. inicjatorem życia studenckiego i organizatorem różnych jego form.

Po ukończeniu studiów podjął pracę w ZRUG Warszawa gdzie zajmował się budową i rozbudową sieci gazowych. W latach 1982-1994 prowadził własną działalność gospodarcza związaną z projektowaniem i budową sieci i instalacji gazowych.
W roku 1993, ze względów rodzinnych (konieczność opieki nad chorym ojcem), powrócił do Jarosławia, gdzie w 1994 roku podjął pracę w Zakładzie Gazowniczym Jarosław. Tu powstał jego nowatorski, jak na tamte lata, pomysł outsourcingu serwisu stacji redukcyjno-pomiarowych gazu na terenia działania KOZG.

W 2003 roku, z przyczyn zawodowych, wrócił do Warszawy gdzie podjął pracę w Mazowieckiej Spółce Gazownictwa, dla której pracował do ostatnich dni swojego życia.

Władek był członkiem Podkarpackiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, absolwentem studiów podyplomowych, cenionych inżynierem.

W roku 2000 zrodziła się z jego pomysłu inicjatywa organizacji Stowarzyszenia Miłośników Sportu i Rekreacji "Alpejczyk" przy PGNIG. Głównym celem Stowarzyszenia jest propagowanie aktywnego wypoczynku wśród Pracowników branży energetycznej. Stowarzyszenie wspiera również projekty charytatywne i kulturalne.

W Zmarłym, którego rodzina i przyjaciele nazywali "Dziunek", utraciliśmy dobrego Ojca, Męża i Brata, Dziadka i Przyjaciela. Miał jedną córkę, która czterdzieści dni przed jego śmiercią obdarzyła go przepięknym wnukiem, radością jego ostatnich dni.

Władziu! Będzie nam brakowało Twojej mądrości życiowej, umiejętności patrzenia na problemy z dystansem, radości życia i poczucia humoru.

Dziunek!!! Za szybko, za szybko… Zostajemy by Cię pamiętać!

Nikt nie umiera tak na śmierć
po każdym z nas coś pozostaje
grono przyjaciół trochę zdjęć,
te kilka chwil spędzonych razem.
Wiązanki, kwiaty, zniczy blask
na twarzach grymas bólu
to świadczy, że żyjemy wciąż
choć z innej strony muru…

Dodaj nowy Komentarze ( 11 )

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Jurek, Poznań 25.09.2013r. 21:22
Nie zapomnimy Cię Wladku. A Twoje dzieło będziemy kontynuować.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE