ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Rosjanie, bułgarska mafia energetyczna i polska elektrownia jądrowa...
29.09.2013r. 22:53

Zawyżone koszty przetargu na badania lokalizacyjne i środowiskowe pierwszej polskiej elektrowni jądrowej oraz tajemnicze powiązania jego zwycięzcy z „bułgarską mafią energetyczną“ i Rosjanami to niejedyne informacje mogące osłabić wiarygodność rodzimego programu jądrowego.


UWAGA - BRAK DOSTĘPU DO INFORMACJI
jesteś niezalogowany (a) lub / i nie wykupiłeś (aś) abonamentu

Pełna treść informacji będzie dostępna tylko dla użytkowników, którzy wykupili odpowiedni abonament.

Aby uzyskać dostęp należy:

Piotr Maciążek, Defence24.pl

Dodaj nowy Komentarze ( 22 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 22 )


Autor: gril 30.09.2013r. 00:22
Grilowanie EJ? O co tu chodzi?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: dddfwgq 30.09.2013r. 07:12
Tej elektrowni nigdy nie będzie!!! Złodzieje TUSKOW!!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Janek 30.09.2013r. 09:06
Żądni krwi dziennikarze na spółkę z ekoterrorystami są autorami takich głupot.
Szukacie dziury w całym....
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: M. 30.09.2013r. 09:31
Oooo, to dobra wiadomość! W takiej konstelacji projekt budowy EJ ma szanse powstania. Na "normalnych" warunkach raczej nie.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Kuba 30.09.2013r. 09:57
Może w końcu ktoś wyjawi struktury organizacyjne polskiej mafii energetycznej i powsadza kilku szemranych "biznesmenow" za kratki? Wtedy jest szansa na sensowny rozwój OZE w Polsce. Po co przeciętnemu Polakowi elektrownia jądrowa? Niech pozwolą sprzedawać nadwyżki energii z mikroinstalacji na warunkach rynkowych, to żadna EJ nie będzie potrzebna.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: przesada 30.09.2013r. 11:03
Kuba, wyjaśnij lepiej po co przeciętnemu Polakowi OZE? Nie pytam o Polaków - cwaniaków, którym OZE służy do wyciągania kasy.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Kuba 30.09.2013r. 12:09
Przede wszystkim OZE daje możliwość uniezależnienia się od mafii energetycznej (zawsze warto), po drugie nie produkuje odpadów, po trzecie nie wymaga rozbudowy szpecącej i kosztownej infrastruktury. INajważniejsze jednak jest to, że nie powoduje ukrytych kosztów społecznych.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: w 30.09.2013r. 12:45
W pierwszym poście Kuba pisze o sprzedaży do sieci elektroenergetycznej nadwyżek energii elektrycznej z OZE, a w drugim o tym, że OZE nie wymaga rozbudowy szpecącej o kosztownej infrastruktury. Kuba jak chcesz przesyłać do sieci nadwyżki energii elektrycznej z OZE? Bezprzewodowo?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Baca 10.10.2013r. 12:12
Aj waj - tym samym złaczem tylko z licznikiem dwukierunkowym - skomplikowane?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Odpady OZE 30.09.2013r. 15:33
Właśnie w przeciwieństwie do energetyki jądrowej OZE generują sporo odpadów, o które nikt nie dba. Do dziś nie są opracowane technologie utylizacji zużytych paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych. POdobnie jak nie wiadomo jak utylizować wiatraki (poza wysyłaniem złomu do Polski, żeby chodził kolejne pare lat). Farmy wiatrowe w USA zostawia się tak jak stoją i straszą potem przez całe dekady. W panelach i śmigłach wiatraków sporo jest metaliciężkich i tworzyw sztucznych, któe trzeba utylizować. Energetyka jądrowa jako jedyny rodzaj energetyki bierze od poczatku odpowiedizalność za swoje odpady, a pieniądze potrzebne do tego są wliczane w cenę energii i gromadzone od początku eksploatacji elektrowni. takich rozwiązań w OZE BRAK, co przynają nawet entuzjaści.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pesel 01.10.2013r. 07:44
A jak się utylizuje plastiki z przemysłu spożywczego, metale ciężkie z motoryzacyjnego, aluminium z samolotów i krzem z komputerów?
A teraz powiedz czego jest więcej do utylizacji, śmigieł wiatraków czy opakowań spożywczych.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kaczka dziwaczka 01.10.2013r. 11:27
aha czyli to Was zwalnia z odpowiedzialności na zasadzie inni robia syf to i my możemy ????

poza tym związki chemiczne i metale ciężkie w panelach i śmigłach to nie sa torebeczki z supermarketu. nie stosuj demagogii. prawda jest taka, ze faktycznie atomowki jako jedyne od poczatku mysla o utylizacji, a wam to nawet do glowy nie przyjdzie. Ekolodzy jak z koziej... trąba!!!
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pesel 08.10.2013r. 14:08
Jedni robią syf a drudzy z igły widły. Tysiące ton plastiku i nie tylko z torebek ale przyczepić się należy do marginalnego problemu zużytych śmigieł wiatraków i głównie stali z konstrukcji. Takie pola po farmach wiatrowych to po prostu składowisko złomu, zupełnie jak u nas. U nas np. leżą tysiące ton nieczynnych torów i mostów kolejowych i co? Nie leżą nawet w jednym miejscu tylko po całej Polsce. I wszystkie samochody od X lat podskakują na nieczynnych przejazdach kolejowych. To nie przeszkadza? Amerykańskie wiatraki są przynajmniej na uboczu.
Może powiesz jak jest utylizowany teren po byłych PGR i różnych innych fermach. To nie drażni? Tylko marginalne wiatraki.
Szkoda gadać bo jak ktoś chce zaistnieć to zawsze znajdzie sposób na to nawet gdy jest niedorzeczny.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: sierra2ssn 04.10.2013r. 12:38
farmazony:
1.) o jakich szkodliwych odpadach mówimy w panelach f.w. mono- lub polikrystalicznych? o szkle? paneli ze zwizkami kadmu nie stosuje się w europie, ani chinach - jest to wymysł amerykański (first solar) od którego się dawno odeszło.

2.) gdzie na świecie znajduje się choć jedno składowisko docelowe dla odpadów radioaktywnych, bo na dzisiaj wszyszkie one są obarczone statutem "tymczasowe" - ponadto przez 50-lat zaobserwowano duże problemy związane z wyciekami i przedostawaniem się do wód gruntowych. dodam że składowisko musi "wytrzymać" ponad 100.000-lat.

3.) "wiatraki" to kupa stali i innych metali kolorowych, a śmigła składają się z włókna szklanego. wszystko podlega pełnemu recyklingowi...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: stefan 04.10.2013r. 16:18
to dlaczego w stanach pełno jest opuszczonych farm wiatrowych i slonecnzych ?

wpiszcie sobie w google "abandoned wind farms" wyskoczy sporo frustrujących zdjęć...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: kaczka dziwaczka 04.10.2013r. 16:21
ok. to proponuje rpzeczytac to:

http://toryaardvark.com/2013/02/27/solar-panels-are-full-of-carcinogens/

http://www.lowtechmagazine.com/2008/03/the-ugly-side-o.html

ten drugi artykuł jest z lowtecha ekologicznego portalu
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: konrad 01.10.2013r. 12:23
a co to jest ta mafia energetyczna ? mozna wiedziec ?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: jacK 30.09.2013r. 12:07
i co że wybrali najdroższą ofertę, przecież to jest Miś na miarę naszych możliwości
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Bi9lot 30.09.2013r. 15:34
Właśnie wybrali najtańszą i to jest całe klu i piękno zamówień publicznych. nastepna było wyceniona na ok. miliard :)
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pesel 01.10.2013r. 07:51
I ta najtańsza kosztowała dwa razy tyle niż zakładano i cztery razy tyle za ile inni chcieli zrobić ale ich nie dopuszczono.
A swoją drogą co tak bardzo kosztuje w wyborze i ocenie miejsca? 252mln tj. 1,28mln godzin pracy po 200zł.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: niski pesel 01.10.2013r. 11:29
Jacy inni? człowieku ? Kto ? Polscy profesorowie po 70tce ze Świerku ? jak sie nic nie wie to najlepiej piane bić i glupoty powtarzac
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: agata 01.10.2013r. 10:27
nie rozumiem do konca problematycznosci powiazan WorleyParsons z Manczewem - przedstawiciel firmy pan Tankosic znal/wspolpracowal pana Manczewa (jak pewnie przedstawiciele kazdej innej firmy energetycznej w tym kraju i jak prawdopodobnie robi sie w wielu innych krajach - tzn wspolpracuje z ludzmi wplywowymi w danym sektorze). Nie rozumiem tez powiazania z Rosja/Rosjanami. Ale moze cos przeoczylam tzn jest jakis konkret dotyczacy tej wspoplopracy kompromitujacy WOrleyParsons ? (wiecej niz tu: http://wikileaks.org/cable/2006/12/06SOFIA1691.html)
Ciekawa jestem tez szczegolow dotyczacych kosztow i tego co dokladnie ma zrobic WorleyParsons za te 252 mln zl a co bylo przedmiotem szacunku za 120 mln PLN (wg tego: http://naszatve.pl/component/content/article/63-ej WorleyParsons ma wykonac badania w 4 a nie pierwotnie przewidzianych 2 lokalizacjach, ale nie wiem czy to wiarygodne zrodlo moze sa inne?) a co wg "Uwagi w sprawie dwóch zamówień publicznych PGE" mozna bylo zrobic za 50 mln PLN
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 22 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE