ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE CMS
CMS


KOMENTARZE CMS

T. Minkiewicz: Nie należy się spodziewać szybkiego wejścia w życie regulacji łupkowych
28.10.2013r. 10:08

Choć obecnie ministerstwa środowiska i środowisk toczą spory na temat kontroli nad NOKE, to sprawa ta jest raczej drugorzędna dla przedsiębiorstw prowadzących poszukiwania - uważa Tomasz Minkiewicz – Partner w Kancelaria CMS Cameron McKenna.

W ocenie eksperta z departament energetyki i projektów infrastrukturalnych w z Kancelarii CMS Cameron McKenna sprawa kontroli nad NOKE najpewniej zostanie niebawem rozstrzygnięta w ramach prac rządowych i za kilka tygodni pakiet regulacji łupkowych zostanie przyjęty przez Radę Ministrów. Jednocześnie zastrzega on, że raczej nie należy się spodziewać szybkiego wejścia w życie nowych przepisów, bo regulacje łupkowe niosą ze sobą dość duży ciężar polityczny i społeczny, co na pewno wywoła sporo emocji podczas proc w parlamencie.

Jak zwraca uwagę Tomasz Minkiewicz oprócz kwestii związanych z NOKE kształt regulacji łupkowych nie uległ w ostatnim okresie większym zmianom, w tym szczególnie istotnych dla przedsiębiorców działających na rynku węglowodorów, przepisów odnośnie koncesji. Podkreśla on jednocześnie, że o ile propozycja wprowadzenia jednej koncesji na rozpoznawania i wydobywanie węglowodorów powinna być pozytywnie przyjęty przez przedsiębiorców ze względu ograniczenie niepewności prawnej to wyeliminowania koncesji poszukiwawczych budzi wątpliwości, bo zwiększa ryzyko działalności poszukiwawczej.

W ocenie eksperta z CSM Cameron McKenna nowe regulacje łupkowe niosą ze sobą również zaostrzenie kontroli oraz sankcji w zakresie obowiązków koncesyjnych, co nie spotka się z pozytywną reakcją firm poszukujących w Polsce ropy i gazu.

Nie należy się spodziewać szybkiego wejścia w życie regulacji łupkowych

Zobacz także:

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

O CMS
CMS - to jedna z największych i najbardziej doświadczonych międzynarodowych kancelarii w Polsce, należąca do sieci CMS - szóstej na świecie pod względem liczby prawników.
W Polsce ponad 160 prawników CMS wspiera klientów usługami doradztwa prawnego i podatkowego we wszystkich obszarach prawa i sektorach gospodarki. Nasze zespoły w Warszawie i Poznaniu działają w ramach międzynarodowej sieci 74 biur zlokalizowanych w 42 krajach na całym świecie. Do naszych klientów należą zarówno międzynarodowe koncerny, jak i największe polskie przedsiębiorstwa oraz firmy rodzinne, instytucje finansowe i sektor publiczny. Dzięki specjalizacji sektorowej prawników CMS nasi klienci otrzymują kompleksową wiedzę o aktualnych wyzwaniach i trendach w danej branży, a także wsparcie zespołu, który rozumie specyfikę prowadzenia działań biznesowych w poszczególnych sektorach gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem sektorów regulowanych. Najważniejsze obszary doradztwa prawnego to: energetyka, infrastruktura i finansowanie projektów, fuzje i przejęcia, private equity, postępowania sporne i arbitraż, nieruchomości i budownictwo, finanse i bankowość oraz własność intelektualna i nowe technologie.

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE