ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Tomasz Chmal o powołaniu Macieja Grabowskiego
20.11.2013r. 17:11

"Dobrze oceniam dotychczasowe działania ministra Grabowskiego - w ministerstwie finansów odpowiadał za kwestie wydobycia węglowodorów. Myślę, że z punktu widzenia branży to jest ten partner, który słuchał przemysłu, chciał rozmawiać. To był rzeczywisty dialog, nie monolog. Grabowski jest właściwą osobą, żeby przyjrzeć się kwestiom węglowodorowym" - powiedział Tomasz Chmal z Instytutu Sobieskiego.

"Dobrze oceniam dotychczasowe działania ministra Grabowskiego - w ministerstwie finansów odpowiadał za kwestie wydobycia węglowodorów. Myślę, że z punktu widzenia branży to jest ten partner, który słuchał przemysłu, chciał rozmawiać. To był rzeczywisty dialog, nie monolog. Grabowski jest właściwą osobą, żeby przyjrzeć się kwestiom węglowodorowym.

Myślę, że teraz będziemy więcej mówić o cyfrach w kontekście węglowodorów i o tym, że najpierw musimy pieniądze zarobić, a potem wydawać. Projekt ustawy węglowodorowej był trochę postawiony na głowie. Rozpoczynaliśmy dyskusję od funduszu pokoleń, doszliśmy do funduszu rezerwy demograficznej. Powołaliśmy NOKE, jako instytucję, które starszy inwestorów swoją trudną do zdefiniowania rolą. Z tego punktu widzenia myślę, że lepiej mówić o konkretnych projektach do zrobienia i ekonomista jest w tym środowisku bardzo pożądany.
Minister Korolec pozostaje członkiem rządu. Po drugie jest odpowiedzialny za politykę klimatyczną. Absolutnie nie powinno to w jakikolwiek sposób być traktowane jako niewłaściwy ruch. Premier jasno powiedział, że łupki są dla niego ważne, trzeba je rozwijać i trzeba osiągnąć nowe porozumienie z branżą. Moim zdaniem bez zawarcia takiego porozumienia nie ma dalszej możliwości kontynuowania tego projektu. Myślę, ze minister Grabowski będzie w stanie to zrobić.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE