ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

JERZY DANIELAK - WSPOMNIENIE

Jerzy Danielak - wspomnienie
23.12.2013r. 10:38

W poniedziałek nad ranem, 23 grudnia 2013 roku, zmarł Jerzy Danielak, nestor konińskiej energetyki, wieloletni dyrektor Elektrowni "Konin" i członek Zarządu ZE PAK SA.

Jerzy Danielak był absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Szczecińskiej. Swoją pierwszą pracę rozpoczął jako starszy inspektor w jednostce wojskowej w Pile. Do Elektrowni „Konin” trafił prosto z wojska. Był 1 grudnia 1966 roku.

- Wszyscy wtedy mówili, że jest to "pierwsza dama polskiej energetyki" – wspominał w pięćdziesiątą rocznicę Elektrowni, z którą związał się do końca życia. W 1972 roku został szefem Oddziału Kontroli Urządzeń Elektrycznych, który skupiał elektryków i laboratoria. Następnym etapem był Wydział Automatyki i Pomiarów, od roku 1978 pełnił funkcję kierownika Wydziału Ruchu, a w 1988 roku, po śmierci Jerzego Szredera, został dyrektorem Elektrowni. W latach 2004 – 2007 pełnił jednocześnie funkcję szefa Elektrowni „Konin” i Wiceprezesa Zarządu ZE PAK SA.

Elektrowni był wierny i niesłychanie oddany. Nie tylko zawodowo. Od samego początku przejawiał duże zainteresowanie wszelkiego rodzaju działalnością pozazawodową. Był m. in. członkiem Koła nr 17 Stowarzyszenia Elektryków Polskich w Koninie, a następnie Oddziału Konińskiego SEP, w którym przez wiele lat pełnił społecznie funkcję prezesa. Sporo wolnego czasu poświęcał też sekcji żeglarskiej działającej przy Elektrowni Konin. Wszyscy wiedzieli, że Jego ogromną pasją była załoga, klimat, jaki panował wśród ludzi, nastrój w pracy. Z dumą mawiał, że "…na maszynowni, w nastawni stały okazałe palmy, wszędzie panował porządek, ludzie chodzili w białych fartuchach". I cały czas podkreślał, że "…jak coś robimy to z całym sercem”. Wszyscy o tym wiedzieli, więc nie mogło być inaczej. Wszyscy wiedzieli też o tym, że ich przełożony potrafił z dużym oddaniem reprezentować interes Elektrowni nie zapominając o losach pojedynczych pracowników. Zawsze o nich dbał. Marzył, żeby każdy mógł powiedzieć "ja jestem z tej Elektrowni", "ja pracuję w Elektrowni Konin".

Jerzy Danielak te marzenia powoli i konsekwentnie spełniał. Posiadał w sobie jakąś siłę, wielki dar zjednywania sobie ludzi i ich integrowania. Wkładał w to całą swoją energię. Jego „oczkiem w głowie” były doroczne wigilijne spotkania przy choince połączone z finałem plebiscytu na najlepszych pracowników Elektrowni w różnych kategoriach, „Depekówki”, uroczyste wręczanie Buław, Filarów i Orderów Elektrowni czy Krzyży Wiecznej Pamięci. Był współtwórcą tych wszystkich spotkań i gadżetów, które – jak zawsze powtarzał – "niewiele kosztowały, a bardzo łączyły ludzi i tworzyły dobry klimat".

Jaki jeszcze był?

Był człowiekiem dużej kultury, solidny, rzeczowy, zrównoważony, dowcipny, koleżeński. Zwłaszcza kiedy komuś działo się źle. Wtedy szczególnie potrafił to złe położenie zrozumieć. A to nie jest w obecnych czasach cechą pospolitą.

Po odejściu na emeryturę nie wycofał się zupełnie z publicznej aktywności. W pamięci wielu ludzi pozostanie jako dobry człowiek, rzetelny przełożony, serdeczny kolega, przyjaciel.
Dziękujemy Ci Drogi Jurku,
Panie Jerzy,
Panie Dyrektorze,
Panie Prezesie,
za Twoją życzliwość i Twój niesamowity upór, za dobre słowo i wyrozumiałość kiedy coś się nie udało. Dziękujemy Ci za bardzo wiele rzeczy. Dziękujemy, że byłeś z nami i wśród nas.
R. Słowiński
Biuro Prasowe i Public Relations
ZE PAK SA

Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

KOMENTARZE ( 7 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: pracownicy 23.12.2013r. 22:21
Odszedl od nas niezapomniany Dyrektor - ENERGETYK, Kolega, Przyjaciel, Czlowiek pełen dystansu do siebie samego,... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 25-12-2013r. 21:47 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Jacek Szydłowski 23.12.2013r. 23:21
Żegnaj Jurku. Zostaniesz w naszej pamięci...
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: abisia 24.12.2013r. 01:42
Jestes niezastapiony !
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: BG 24.12.2013r. 11:38
Z pożegnaniem i współczuciem dla jego bliskich.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Marysia i Werner 27.12.2013r. 14:37
Zegamy Ciebie Jurek, byles czlowiekiem z duzym sercem! W naszej pamieci na zawsze zostaniesz! Glebokie wspolczucie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: Zenon Woźny 31.12.2013r. 17:59
Czekałem na wiadomości z coroczną kartką Swiateczną od Ciebie. Nie przyszła ...Zegnaj kolego ze szkolnej ławy... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE