ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

GazpromNieft wydobywa ropę w Iraku
10.01.2014r. 11:49

GazpromNieft, firma Gazpromu zajmująca się wydobyciem i eksportem ropy poinformowała, że pod koniec grudnia ub.r. pozytywnie zakończyło się testowe wydobycie z pola Badra w Iraku i jeszcze w tym roku rozpocznie się jego komercyjna eksploatacja.

Udane testy przeprowadzono na odwiercie BD4 przy naturalnej intensywności przepływu 7 tys. baryłek ropy. Potwierdził to Wadim Jakowlew, pierwszy zastępca dyrektora generalnego GazpromNieft, podkreślając, że będzie to produkcja na dużą skalę.
GazpromNieft w listopadzie ub.r. poinformował, że wydobycie testowe ropy na polu Badra zostało odroczone ze względu na obawy związane z bezpieczeństwem oraz pojawiającymi się problemami logistycznymi. Oczekuje się, że wydajność pola Badra w 2017 r. wyniesie 170 tys. baryłek dziennie, czyli około 8,5 mln ton rocznie. Ten poziom wydajności ma się utrzymać przez siedem lat.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
mobilne cire
IT BCE