ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Palikot: proponuję Tuskowi debatę o OZE
01.04.2014r. 16:07

Szef Twojego Ruchu Janusz Palikot powiedział we wtorek, że proponuje premierowi Donaldowi Tuskowi debatę dotyczącą odnawialnych źródeł energii (OZE).

Proponuję, by odbyła się debata między mną, zwolennikiem odnawialnych źródeł energii, a Donaldem Tuskiem, przeciwnikiem OZE, a zwolennikiem węgla i energii atomowej - mówił we wtorek Palikot na konferencji prasowej w Sejmie.

Lider Twojego Ruchu odniósł się w ten sposób do wtorkowej wypowiedzi Tuska na temat OZE - jako niezbyt korzystnych dla gospodarki.

Według premiera zbyt duże wsparcie z budżetu instalacji wytwarzających energię elektryczną z odnawialnych źródeł energii (OZE) doprowadziłoby do wzrostu cen energii i byłoby zabójcze dla polskiej gospodarki. Tusk zaznaczył, że rząd, nie spiesząc się z przyjmowaniem ustawy o OZE, "uratował dla polskich rodzin miliardy złotych". "Gdybyśmy poszli tropem naszych sąsiadów (Niemcy i Czechy), musielibyśmy najprawdopodobniej w 2015 roku dopłacić z kieszeni podatnika, poprzez politykę wsparcia dla OZE, 12 mld zł" - ocenił.

Szef rządu przypomniał, że Niemcy wspierają OZE w swoim kraju kwotą 100 mld zł rocznie. Zwrócił uwagę, że tak wysokie wsparcie powoduje większe rachunki za prąd m.in. u indywidualnych odbiorców oraz większe obciążenie budżetu.
Palikot podkreślił, że nie stawia żadnych warunków wstępnych w sprawie debaty. "Niech Tusk stawi się z ekspertami, jeśli chce, albo rozmawiajmy sami, ale niech taka debata się odbędzie" - apelował. "Skoro Kaczyński nie ma odwagi debatować z Tuskiem, Miller nie ma odwagi debatować z Palikotem, mam nadzieję, że Tusk będzie miał odwagę debatować z Palikotem" - dodał lider TR. Zapowiedział, że jeszcze we wtorek Twój Ruch skieruje w tej sprawie list do kancelarii premiera.

Zdaniem Palikota "OZE jest szansą na nowe miejsca pracy". Dlatego - jak mówił - "zszokowały" go słowa premiera, iż ten "nie dał się nabrać" na OZE. "Właśnie to, że OZE nie są realizowane, powoduje straty miliardów złotych" - przekonywał Palikot.

Stąd, jak argumentował, jego debata z Tuskiem "mogłaby być debatą o prawdziwej sytuacji energetycznej w Polsce".

Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 7 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: przesada 01.04.2014r. 17:47
Palikot to kolejny po Pawlaku lobbysta OZE na koszt Polaków. Nie wierzę, aby działał bezinteresownie.
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 02-04-2014r. 08:21 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: OZE 01.04.2014r. 20:09
Pnie Palikot proszę tę sprawę pozostawić fachowcom posiadającym odpowiednią wiedzę i przygotowanie techniczne. To... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 02-04-2014r. 08:13 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: pete 02.04.2014r. 08:32
To co mówi Tusk o OZE świadczy o totalnej ignorancji lub głupocie jego doradców. Przecież ustawa OZE zdaniem rządu ma... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: J 02.04.2014r. 08:38
Nie myślałem, ze to napiszę ale - akurat tutaj Tusk ma rację.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: bis 02.04.2014r. 08:59
A że nie dając się nabrać monopole dostały na koszt polskich rodzin miliardy złotych z nieuzasadnionego wsparcia dla... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 7 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE