ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w Nowym Jorku wysokie z powodu eskalacji konfliktu na Ukrainie
28.05.2014r. 07:51

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są wysokie z powodu eskalacji konfliktu na Ukrainie i obaw, że może dojść do zakłóceń dostaw z Rosji do Europy - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 104,12 USD, po zwyżce o 1 centa.

Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 38 centów, do 110,40 USD za baryłkę.

Czterech obserwatorów OBWE zostało w poniedziałek wieczorem zatrzymanych przez prorosyjskich separatystów pod Donieckiem na wschodzie Ukrainy - podało we wtorek MSZ Estonii; obywatel tego kraju jest w grupie zatrzymanych. OBWE nie wie, czy chodzi o porwanie.

Także duński minister handlu i rozwoju Mogens Jensen powiedział, że z dostępnych mu informacji wynika, iż obserwatorzy "zostali zatrzymani przez uzbrojonych separatystów na Ukrainie". "W ciągu ostatnich dwóch tygodni dochodziło do krótkich zatrzymań obserwatorów. Mamy nadzieję, że i ta grupa (...) zostanie szybko uwolniona" - dodał.

W ciągu ostatniej doby wokół międzynarodowego lotniska w Doniecku, które w poniedziałek zostało zajęte przez prorosyjskich separatystów, toczyły się walki między ukraińskimi siłami rządowymi a ich przeciwnikami.

Według mera Doniecka zginęło w nich około 40 osób. Ukraińskie władze we wtorek rano poinformowały, że odzyskały kontrolę nad lotniskiem. Separatyści własne straty szacują na ok. 30 osób.
"Inwestorzy znów przyglądają się temu, co dzieje się na Ukrainie" - mówi Jonathan Barratt, wydawca "Barratt`s Bulletin".

"Czekamy też na dane o zapasach paliw w USA. Jeśli zapasy ropy spadną, to rynek zacznie się koncentrować na tym fakcie" - dodaje.

Analitycy oceniają, że w ub. tygodniu zapasy ropy w USA wzrosły o 250 tys. baryłek.

Departament Energii USA (DoE) przedstawi swój cotygodniowy raport o stanie amerykańskich zapasów paliw w czwartek, dzień później niż zwykle, bo w poniedziałek był wolny Dzień Niepodległości.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE