ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

OZE wyprzedzają węgiel
28.05.2014r. 08:04

Światowy bilans energii opublikowany przez Międzynarodowy Instytut Enerdata podaje, że w 2013 r. po raz pierwszy w Europie odnawialne źródła energii dominują w produkcji elektryczności. Stanowiły 28 proc. w tej produkcji wyprzedzając węgiel oraz siłownie jądrowe. Jednocześnie zużycie energii elektrycznej w 28 krajach Unii Europejskiej w ub.r. spadło o 1 proc. przede wszystkim z powodu spowolnienia gospodarczego.

W 6 krajach G7 – USA, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech i Japonii – zużycie tej energii w 2013 r. zatrzymało się na poziomie 2012 r.
Dane opublikowane przez Enerdata wskazują, że pojawia się kwestia opłacalności inwestowania w elektrownie, ponieważ ich rentowność jest coraz mniej pewna. W Europie elektrownie o mocy ponad 20 GW są albo już nieczynne, albo zostaną zamknięte do 2017 r. Natomiast zużycie energii w krajach grupy BRICS (Brazylia, Rosja, Indie, Chiny, Afryka Południowa) wykazuje wzrost, zwłaszcza w Chinach, gdzie osiągnął w 2013 r. 3,5 proc. W grupie G20 Chiny również przodują w zużyciu energii (28 proc.) wyprzedzając znacznie USA (20 proc.). W całej grupie G20 w 2013 r. zużycie energii wzrosło o 2,1 proc. Na Chiny przypadało 60 proc. globalnego wzrostu zapotrzebowania na energię w ub.r.

Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 2 )

Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: janusz 28.05.2014r. 10:23
a gdzie w Europie są elektrownie o mocy 20GW, jedynie jedna Chińska wodna przekracza 20GW, reszta jest dużo niżej!
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 28-05-2014r. 11:00 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 2 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE