ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

KOMENTARZE

Cetnarski: moc w polskich elektrowniach wiatrowych może wzrosnąć w 2014 r. o 500-700 MW
28.05.2014r. 12:03

Jak poinformował portal reo.pl, według Wojciecha Cetnarskiego, prezesa PSEW, w tym roku moc w polskich elektrowniach wiatrowych może wzrosnąć o 500-700 MW. W latach 2014-2015 łączny przyrost mocy może wynosić ok. 1000 MW, pod warunkiem, że banki zmienią swoje nastawienie do finansowania projektów wiatrowych.

Prezes PSEW zastrzegł jednak, że stosunkowo duży możliwy, przyrost mocy w samym 2014 roku będzie konsekwencją rozpoczęcia w przeszłości wielu projektów, które uzyskały finansowanie jeszcze w 2012 roku. Zwrócił on uwagę, że w 2013 roku i w pierwszych miesiącach tego roku nie było powszechnie dostępnego zewnętrznego finansowania bankowego projektów wiatrowych, a źródła finansowania praktycznie się skończyły - czytamy w reo.pl.

- Jeśli instytucje finansowe nie zmienią obecnego nastawienia na pozytywne, w 2015 roku będą mogły praktycznie powstawać projekty realizowane na bilansie przez duże grupy energetyczne, takie jak PGE, Enea, ale też działające w Polsce spółki z grup zagranicznych - np. RWE, GDF, E-ON – powiedział cytowany przez reo.pl Cetnarski.
REO.pl

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE