ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rzeczpospolita": Podatkiem w łupki
29.05.2014r. 05:25

Zanosi się, że Polska będzie miała jeden z najbardziej skomplikowanych systemów podatkowych na świecie, a dotyczy on wydobycia gazu z łupków - informuje "Rzeczpospolita".

Jeżeli najbardziej aktualne propozycje przepisów wejdą w życie, branża zostanie obciążona aż siedmioma różnymi daninami, a łączne podatki i opłaty mogą przekroczyć poziom 60 proc. dochodów uzyskiwanych z wydobycia, a nie jak deklarował dotychczas rzad do 40 proc.

Do tego firmy nie widzą żadnych zachęt do przyspieszenia poszukiwań i rozpoczęcia wydobycia - czytamy w gazecie.
Jednocześnie wśród ekspertów pojawiają się opinie, że nowy podatek zacznie działać zbyt wcześnie, bo proponowane odroczenie do 2020 roku ma niewielkie znacznie wobec faktu, że zdecydowana większość koncesjonariuszy raczej nie rozpocznie wydobycia przed tym terminem.

Negatywne opinie wśród przedsiębiorców i ekspertów budzą też obciążenia biurokratyczne, które nakładają na koncesjonariuszy nowe regulacje węglowodorowe.

Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: Katarzyna 30.05.2014r. 10:29
Wprowadzenie 60% bandyckiego podatku od wydobycia węglowodorów , na dodatek tak mocno zawiłego jest kolejnym idiotyzmem obecnej ekipy (nie)rządu. Po nieco wcześniejszym uchwaleniu obliga gazowego. Widać jak na dłoni, że to bałwany oraz ludzie bez żadnej wyobraźni i wiedzy fachowej nastawieni wyłącznie na bezwzględne darcie do siebie. Udławią się, ale nadal będzie im mało. A konsekwencje ? Zgnojona kolejna branża przemysłu i tysiące nowych ludzi na bruku. Tak, w tym koalicja PO/PSL jest najlepsza. łobuzy. Najwyższy czas rozliczyć to okropne tałatajstwo i pogonić gdzie raki zimują.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE