ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rzeczpospolita": Podatkiem w łupki
29.05.2014r. 05:25

Zanosi się, że Polska będzie miała jeden z najbardziej skomplikowanych systemów podatkowych na świecie, a dotyczy on wydobycia gazu z łupków - informuje "Rzeczpospolita".

Jeżeli najbardziej aktualne propozycje przepisów wejdą w życie, branża zostanie obciążona aż siedmioma różnymi daninami, a łączne podatki i opłaty mogą przekroczyć poziom 60 proc. dochodów uzyskiwanych z wydobycia, a nie jak deklarował dotychczas rzad do 40 proc.

Do tego firmy nie widzą żadnych zachęt do przyspieszenia poszukiwań i rozpoczęcia wydobycia - czytamy w gazecie.
Jednocześnie wśród ekspertów pojawiają się opinie, że nowy podatek zacznie działać zbyt wcześnie, bo proponowane odroczenie do 2020 roku ma niewielkie znacznie wobec faktu, że zdecydowana większość koncesjonariuszy raczej nie rozpocznie wydobycia przed tym terminem.

Negatywne opinie wśród przedsiębiorców i ekspertów budzą też obciążenia biurokratyczne, które nakładają na koncesjonariuszy nowe regulacje węglowodorowe.

Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

KOMENTARZE ( 1 )


Autor: bokser 03.06.2014r. 11:29
Zgadzam się w pełni. Myślę również, że to nie tylko Duch "krąży po projektach" ale i konkretne osoby, kontaktujące się w opcją tego Ministra. Przykre ale jak widać do decydentów nie dociera, że pomysły byłego GGK były nietrafione i przyczyniły się do rezygnacji przedsiebiorców z inwestycji... Kto na tym zyskał?
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 1 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE