ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w Nowym Jorku wysokie, bo spadają jej zapasy w Cushing
30.05.2014r. 08:11

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku są wysokie, bo spadają jej zapasy w Cushing - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 103,42 USD, po zniżce o 16 centów.

Brent w dostawach na lipiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 7 centów, do 110,04 USD za baryłkę.

Zapasy ropy w Cushing, punkcie wysyłkowym ropy WTI, spadły w ubiegłym tygodniu o 1,51 mln baryłek - podał Amerykański Instytut Paliw (API).

Departament Energii USA (DoE) podał zaś w swoich danych, że zapasy w Cushing spadły o 1,53 mln baryłek, do 21,7 mln baryłek. To już 16. tydzień w ciągu ostatnich 17., gdy zapasy w Cushing zmalały.

Zapasy ropy naftowej, jako całość, wzrosły w ubiegłym tygodniu o 1,66 mln baryłek, czyli 0,4 proc., do 392,95 mln baryłek - poinformował DoE.
Rezerwy paliw destylowanych, w tym oleju opałowego, spadły o 0,19 mln baryłek, czyli 0,2 proc. do 116,08 mln baryłek - podał DoE.

DoE podał też, że zapasy benzyny spadły w tym czasie o 1,8 mln baryłek, czyli o 0,8 proc., do 211,57 mln baryłek.

W czwartek ropa na NYMEX w Nowym Jorku zdrożała o 86 centów do 103,58 USD za baryłkę, najwyżej na zamknięciu od 27 maja. Od początku maja surowiec zdrożał w USA o 3,7 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE