ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Możliwa zmiana przebiegu trasy South Stream
30.05.2014r. 10:01

Budowa odcinka South Stream w Serbii może się rozpocząć w lipcu – zapowiedział wczoraj dyrektor działu projektów międzynarodowych Gazpromu, Aleksander Siromiatin.

Na wczorajszym spotkaniu z przedstawicielami mediów w Serbskiej Izbie Gospodarczej powiedział, że za dwa tygodnie ma być podpisana umowa między Gazpromem a firmą Srbijagas o kredycie na sfinansowanie przez stronę rosyjską serbskiego odcinka. Warunki kredytu będą korzystne dla Srbijagas (oferowane oprocentowanie kredytu ma wynieść ok. 4 proc.), a realizacja projektu South Stream przebiega zgodnie z harmonogramem – dodał Siromiatin. Według przedstawiciela Gazpromu w przyszłym tygodniu powinien być znany zwycięzca przetargu na wykonanie prac, a najwcześniej za trzy tygodnie – podpisana z nim umowa. Siromiatin podkreślił, że gdy tylko umowa kredytowa zostanie podpisana, środki zostaną przekazane na konto Srbijagas, a ta firma przeniesie je do spółki South Stream-Serbia. W ten sposób można natychmiast będzie rozpocząć prace. Zdaniem przedstawiciela Gazpromu, kryzys ukraiński dowodzi, że koncepcja budowy South Streamu była słuszna. Pytany o komentarz do opinii Putina o możliwości takiej zmiany trasy tego gazociągu, aby przebiegała ona tylko przez kraje nienależące do UE – Siromiatin odpowiedział, że są przewidziane różne warianty tej trasy. „Zależnie od sytuacji możemy zmienić trasę South Streamu” – dodał.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
mobilne cire
IT BCE