ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Ceny ropy w Nowym Jorku rosną po dobrych danych PMI z Chin
02.06.2014r. 08:05

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną po dobrych danych PMI z Chin - podają maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na czerwiec, na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana po 103,17 USD, po zwyżce o 46 centów.

Brent w dostawach na czerwiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 37 centów, do 109,78 USD za baryłkę.

Wskaźnik PMI dla sektora wytwórczego w Chinach wzrósł w maju do 50,8 pkt. - podało w niedzielę Narodowe Biuro Statystyki i Federacja Logistyki.

Indeks okazał się wyższy od prognoz, bo analitycy oceniali, że wyniesie on 50,7 pkt. wobec 50,4 pk. w kwietniu.

Wskaźnik jest obecnie na najwyższym poziomie od grudnia ub. roku.
"Dane PMI z Chin okazały się trochę lepsze od oczekiwań i dają rynkom nadzieję, że może to być generalnie już stały proces poprawy w sektorze przemysłowym i w całej gospodarce Chin" - mówi Ric Spooner, główny strateg CMC Markets w Sydney.

Analityk ocenia, że inwestorzy mogą przystąpić do wyprzedaży kontraktów na WTI, gdy jej cena wzrośnie do 104,50 USD za baryłkę.

Od początku 2014 r. ropa na NYMEX w USA zdrożała o 4,8 proc.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE