ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Novatek: prognoza wzrostu wydobycia gazu w 2014 r. po pożarze
02.06.2014r. 10:23

Novatek, drugi po Gazpromie producent gazu w Rosji, ma wg najnowszej prognozy wydobywać mniej więcej połowę planowanego na 2014 r. wolumenu gazu.

Jak poinformował w miniony piątek dyrektor finansowy rosyjskiego koncernu, jest to spowodowane pożarem w okolicach jednego ze złóż w ubiegłym miesiącu. Według niego, całkowita produkcja gazu w Novateku w b.r. wzrośnie od 2 do 3 proc. zamiast przewidywanego wzrostu o 7 – 8 proc.
Niektórzy eksperci przewidują, że w czwartym kwartale b.r. firma przywróci normalną produkcję, a pożar nie będzie mieć żadnego wpływu na wydobycie w 2015 r. Jednakże faktem jest, że pożar, jaki wybuchł w kwietniu na polu gazowym Urengojskoje był dużym ciosem dla Novateku i poważnie zagroził planom dwukrotnego zwiększenia wydobycia do 2020 r.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE