ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

Portugalczycy wybudował na Ukrainie farmę PV o mocy 8 MW
31.07.2014r. 08:53

Portugalska grupa Martifer oddała do użytku nową elektrownię fotowoltaiczną o mocy 8 MW w środkowej Ukrainie.

Zakończone właśnie przedsięwzięcie realizowane było przez wchodzącą w skład portugalskiej grupy spółkę Martifer Solar. Farma fotowoltaiczna powstała 350 km na południowy-zachód od Kijowa, w pobliżu miasta Szarogród.

Jak poinformował Francisco Queiros, prezes ukraińskiego oddziału spółki Martifer Solar obiekt, który budowany był od maja br., umożliwia zaopatrzenie w energię elektryczną 11 tys. ukraińskich gospodarstw domowych.

"Przedsięwzięcie to było jedną z najbardziej ambitnych inwestycji, jaką udało nam się zrealizować w ostatnim czasie. Z uwagi na skomplikowaną sytuację polityczno-gospodarczą na Ukrainie, wykonanie farmy było dużym wyzwaniem. Zobowiązało nas do dostosowania naszego zespołu do ekstremalnych warunków panujących w tym kraju" - napisały w komunikacie władze inwestora.
Wybudowany na przedmieściach Szarogrodu obiekt jest szóstym parkiem fotowoltaicznym wykonanym przez spółkę Martifer Solar na Ukrainie. Łączne moce tych obiektów sięgają 29 MW.

Wszystkie farmy słoneczne wybudowane na Ukrainie przez portugalską grupę powstały na zamówienie kijowskiej spółki Rengy Development. Działa ona w sektorze odnawialnych źródeł energii na Ukrainie oraz w Armenii.

Inwestująca od sierpnia 2012 r. na Ukrainie grupa Martifer działa w ponad 20 państwach świata, w tym w niestabilnych politycznie regionach, takich jak Bliski Wschód. W centrum jej aktywności są cztery obszary działalności: konstrukcje stalowe, systemy dla energetyki, produkcja energii elektrycznej oraz rolnictwo. W kwietniu br. spółka Martifer Solar wygrała przetarg na budowę farmy fotowoltaicznej o mocy 10 MW w Jordanii.

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

WIĘCEJ NA TEN TEMAT W SERWISACH TEMATYCZNYCH

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
mobilne cire
IT BCE