ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

"Rzeczpospolita": Czy grożą nam awarie?
01.08.2014r. 05:19

Mamy jeszcze rezerwy mocy. Ale czy w pewnych okolicznościach może dojść do przeciążenia sieci - docieka "Rzeczpospolita".

Polskie Sieci Elektroenergetyczne dzień po dniu informowały o rosnącym zużyciu energii w szczycie porannym. W ostatni wtorek było to 21,76 tys. MW, a w środę już o prawie 50 MW więcej. Artur Stawiarski z RWE Stoen Operator obserwuje znacznie większe obciążenia sieci po południu oraz między godziną 19 a 21.

Większe zużycie to efekt naszego upodobania do komfortowych temperatur. Kiedy żar leje się z nieba, włączamy wentylatory i ustawiamy klimatyzatory na niższą temperaturę. Czy w tej sytuacji grozi nam blakcout?

Jak wynika z danych operatora systemu przesyłowego, mamy jeszcze wystarczające rezerwy mocy. Margines wynosi około 15 proc. w szczycie zapotrzebowania. "Stany zagrożeń mogą się pojawić przy wzroście zapotrzebowania o kolejny 1 GW" - stwierdza Stanisław Poręba, menedżer w zespole zajmującym się energetyką w firmie doradczej EY.
Poręba zwraca również uwagę, że OSP ma także możliwość okresowego wyłączenia dostaw energii na wybranych obszarach w sytuacji zagrożenia stabilnej pracy KSE. Jednak jak podkreśla rzeczniczka PSE Beata Jarosz, obecne rezerwy mocy wykluczają takie działania.

"Rzeczpospolita" zaznacza jednocześnie, że mimo prowadzonych inwestycji, konieczność wyłączenia części bloków ze względów środowiskowych nie poprawi mocno sytuacji.

- Inwestycje są niezbędne, aby zagwarantować bezpieczeństwo energetyczne, ale konieczne jest też wprowadzenie innych mechanizmów pozwalających na utrzymanie maksymalnie dużego poziomu dostępnych mocy wytwórczych - mówi cytowany przez dziennik prezes Taurona Dariusz Lubera.

Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

KOMENTARZE ( 6 )


Autor: Klient 01.08.2014r. 06:16
Masło maślane.
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Rozwiń (Pełna treść komentarza)
Autor: edwin 01.08.2014r. 07:59
i niech w koncu dojdzie bo jak to pawlak gadali "energetyka se poradzi" marze o tym by se nie poradziła 40... pełna treść komentarza
Odpowiedzi: 1 | Najnowsza odpowiedź: 01-08-2014r. 11:24 ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: taki tam 01.08.2014r. 09:02
niech spółki energetyczne wydają więcej na sponsoringi niż na rozbudowę infrastruktury to będzie jeszcze lepiej.... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: lewnik 01.08.2014r. 18:30
OSP nie ma prawa SELEKTYWNIE wyłaczyć wybranych odbiorców: to sprzeczne z konstytucją i ustawami nierówne traktowanie... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI

Autor: histo/ryk 01.08.2014r. 18:37
największym zagrożeniem dla systemu są zabawne drony gdy dzieciaki zaczną slalomować pomiedzy przewodami !!! i trzeba... pełna treść komentarza
ODPOWIEDZ ZGŁOŚ DO MODERACJI
Dodaj nowy Komentarze ( 6 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE