ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

TOMASZ WIECZOREK - WSPOMNIENIE

Tomasz Wieczorek - wspomnienie
01.08.2014r. 09:38

W dniu 24 lipca zmarł nagle w Poznaniu Śp. Tomasz Wieczorek, pracownik Energetyki Koszalińskiej, wiceprezes Energetyki Poznańskiej, prezes Polskiego Funduszu Kapitałowego, a ostatnio prezes Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii.

"Życie, choć piękne, tak kruche jest".

24 lipca 2014 roku zmarł nagle Tomasz Wieczorek, Prezes Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii.

Tomasz Wieczorek absolwent Politechniki Poznańskiej, przez nieomal 35 lat swojego życia zawodowego nieprzerwanie związany z branżą energetyczną.

Po studiach, w roku 1980 podjął prace w Zakładzie Energetycznym Koszalin, po kilku latach, w roku 1984 podjął pracę w Zakładzie Energetycznym Poznań. Pracując w operacyjnych strukturach - rejonach energetycznych Białogard, Szamotuły i Poznań, poznał funkcjonowanie energetyki od podstaw, we wszelkich jej aspektach: technicznych, handlowych i finansowych.

W najgorętszym dla energetyki okresie zmian systemowych, w latach dziewięćdziesiątych, uczestniczył czynnie w tych przemianach, czego efektem było powierzenie Mu funkcji Wiceprezesa Zarządu jednej z wiodących spółek dystrybucyjnych, Energetyki Poznańskiej.

Po odejściu z energetyki zawodowej w roku 1998, krótko zarządzał spółką informatyczną ENCOM S.A., która zbudowała jedną z pierwszych w Polsce informatyczną platformę informacyjno-komunikacyjną energetyki, energetyka.net. Po tym epizodzie zaangażował się w prace związane z powołaniem giełdy energii, w spółce Polski Fundusz Kapitałowy, utworzonej przez polskie przedsiębiorstwa energetyczne. Gdy organizowanie giełdy zostało powierzone jednak innemu konsorcjum, pozostał w firmie jako prezes zarządu a następnie, likwidator, gdy nie mogący się porozumieć akcjonariusze podjęli decyzję o likwidacji spółki.

Wtedy też całkowicie zaangażował się w prace Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii, którego był założycielem i Prezesem od chwili utworzenia w 2003 roku. Oprócz działalności statutowej, Towarzystwo, mając na celu pozyskiwanie środków na finansowanie tej działalności, właśnie z inicjatywy Tomasza Wieczorka podjęło działalność gospodarczą poprzez świadczenie usług certyfikacji energii dla przedsiębiorstw energetycznych. Dzięki tej inicjatywie PTCE uzyskało możliwość finansowania swej podstawowej działalności, a jednocześnie nawiązało kontakty z podmiotami i organizacjami europejskimi.

Niezależnie od swej działalności w Towarzystwie prowadził także działalność ekspercką w zakresie prawnych i funkcjonalnych rozwiązań mechanizmów certyfikacji i efektywności energetycznej i Energetyki odnawialnej.

Tomek na zawsze pozostanie w naszej pamięci jako życzliwy, skromny i bezpośredni, wspaniały człowiek i kolega.

Pustki jaka po nim została nie da się łatwo wypełnić, będzie Go nam bardzo brakowało.

Mariusz Schmidt

Dodaj nowy Komentarze ( 0 )

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
mobilne cire
IT BCE