ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
14.06.2021r. 20:00

Kwestie transeuropejskiej infrastruktury energetycznej, strategii wodorowej UE oraz modernizacji sektora budownictwa w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej pt Fala renowacji , były głównymi tematami poruszonymi podczas posiedzenia Rady UE ds. Energii, które odbyło się 11 czerwca 2021 r. w Luksemburgu. Ponadto poruszono również temat zrównoważonego finansowania, tzw. Taksonomii UE. W obradach wziął udział wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
14.06.2021r. 19:00

Trudno dziś oszacować, kiedy dobiegnie końca pandemia koronawirusa. Pewne jest natomiast, że konsekwencje tego globalnego zagrożenia dla zdrowia i życia obywateli, odczuwać będziemy jeszcze długo. O wyzwaniach stojących przed branżą ciepłowniczą i sektorem elektroenergetycznym, rozmawiać będą eksperci, politycy i liderzy opinii podczas II Kongresu Kogeneracji, który w dniach 31 sierpnia - 1 września odbędzie się w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.
14.06.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Enea Operator kontynuuje budowę inteligentnych sieci energetycznych (smart grid). Spółka zakończyła realizację innowacyjnego projektu SMART I w Zachodniopomorskiem. Inwestycja przyczyniła się do poprawy jakości energii elektrycznej, bezpieczeństwa jej dostaw, a także zwiększyła możliwości zarządzania pracą sieci. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, w razie awarii spowodowanej np. warunkami atmosferycznymi, odbiorcy Enei Operator szybciej odzyskają zasilanie.
14.06.2021r. 15:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński wziął udział w posiedzeniu Rady UE ds. Środowiska, które odbyło się 10 czerwca 2021 r. w Luksemburgu. Wśród omawianych tematów znalazły się kwestie budowy Europy odpornej na zmianę klimatu - nowa strategia UE w zakresie przystosowania się do zmiany klimatu.
14.06.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło kampanię informacyjną zachęcającą mieszkańców Elbląga do przyłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej oraz skorzystania z dotacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. Dofinansowanie wynosi 2500 zł w przypadku domku jednorodzinnego lub 1000 zł w przypadku mieszkania w bloku.
14.06.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Elektrownia Szczytowo-Pompowa (ESP) w Żydowie przystąpiła do wymiany układu rozruchu hydrozespołów. Nowy układ poprawi sterowanie pracą i wydłuży czas eksploatacji elektrowni jako magazynu energii i elementu regulacji w KSE. Zmniejszy potencjalne negatywne oddziaływanie na środowisko. Prace potrwają do końca lipca.
14.06.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Wstępne analizy wskazują, iż oddanie do użytku gazociągu Baltic Pipe może się nie opóźnić - ocenił w poniedziałek prezes PGNiG Paweł Majewski. Planowana dana uruchomienia systemu to 1 października 2022 r.
14.06.2021r. 14:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rząd ma się we wtorek zająć projektem zmiany ustawy o rynku mocy, wprowadzającym m. in. nowy mechanizm naliczania opłaty mocowej oraz wprowadzenie limitów emisji CO2 od 2025 r.
14.06.2021r. 13:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Możliwość obniżenia rachunków za energię elektryczną, rozwój przydomowych magazynów energii oraz otwarcie rynku prosumenckiego na nowe modele biznesowe - to tylko niektóre korzyści, wynikające ze zmian zaproponowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska w projekcie nowelizacji Prawa energetycznego i ustawy o odnawialnych źródłach energii. Dokument jest obecnie na etapie konsultacji społecznych i międzyresortowych.
14.06.2021r. 12:00

Potwierdzam, że Czesi przyślą projekt umowy międzyrządowej ws. Turowa. O ile wcześniej nie dojdzie do porozumienia gwarantującego wycofanie skargi głównej, sprawę będzie rozstrzygał TSUE - powiedział w poniedziałek wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE