ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
11.12.2018r. 15:45

Obecnie w Unii Europejskiej ponad 80 proc. ciepła wytwarzane jest przy użyciu paliw kopalnych. Ta sytuacja powinna się jak najszybciej zmienić, a transformacja sektora energetycznego powinna przyspieszyć - to jeden z wniosków debaty dotyczącej transformacji energetycznej, odbywającej się w Katowicach w ramach World Climate Summit. To jedna z najważniejszych oficjalnych imprez towarzyszących odbywającej się w Katowicach konferencji klimatycznej ONZ COP24 - czytamy w BiznesAlert.pl.
11.12.2018r. 15:25

Polacy, gospodarstwa domowe, mogą być spokojne - ich rachunek za energię elektryczną nie ulegnie zmianie - zadeklarował we wtorek w Katowicach minister energii Krzysztof Tchórzewski. Dzień wcześniej resort energii potwierdził, że powstanie specjalny fundusz, rekompensujący wzrost cen prądu.
11.12.2018r. 15:13

Spółki energetyczne kontynuują we wtorek spadki, po tym jak prezes URE wezwał dystrybutorów oraz sprzedawców energii do korekty wniosków taryfowych. Najmocniej zniżkują kursy PGE i Enei.
11.12.2018r. 14:43

Zabezpieczenie potrzeb energetycznych Polaków, w sytuacji stale rosnącego zapotrzebowania na energię, wymaga w ciągu najbliższych ponad 20 lat 70-100 mld zł inwestycji w energetyce i uruchomienia 13-15 tys. megawatów nowych mocy - mówił we wtorek w Katowicach minister energii Krzysztof Tchórzewski.
11.12.2018r. 14:41

Projekt zgazowania węgla na potrzeby produkcji chemicznej amoniaku i metanolu, rozważany przez Grupę Azoty i Tauron, jest kosztowny; może być obiecujący - oceniła podczas szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
11.12.2018r. 14:03

Jeszcze w tym roku rząd ma zająć się "Mapą drogową transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym" - poinformowała PAP we wtorek, w trakcie COP24, szefowa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, w którym powstał ten dokument, Jadwiga Emilewicz.
11.12.2018r. 13:58

Wobec wzrostu cen krajowej energii, związanego z gwałtownym wzrostem kosztów uprawnień do emisji CO2, warto rozważyć otwarcie polskiego rynku na zakup energii z zagranicy - uważa minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz.
11.12.2018r. 13:55

Minister energii Krzysztof Tchórzewski ocenił we wtorek w Katowicach, że nie ma obecnie potrzeby zwiększania mocy w zakresie importu i eksportu energii. Obecny "import wyrównujący" między Polską a jej sąsiadami minister uznał za "naturalny i wystarczający".
11.12.2018r. 13:49

W ramach trwających postępowań taryfowych prezes URE wzywa dystrybutorów oraz sprzedawców energii do przedstawienia szczegółowych informacji na temat możliwych oszczędności, o których poinformował minister energii - podał URE w komunikacie prasowym.

11.12.2018r. 13:48

Krajowe zasoby węgla pozostaną istotnym elementem bezpieczeństwa energetycznego Polski i podstawą jej bilansu energetycznego - zapewnił we wtorek w Katowicach wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, prezentując założenia polityki energetycznej Polski do 2040 roku.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE