ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
19.06.2018r. 15:00

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, jutro na stanowisko ministra rolnictwa zostanie zaprzysiężony Jan Krzysztof Ardanowski, zastępując Krzysztofa Jurgiela. Nowy szef resortu rolnictwa dał się dotąd poznać jako zwolennik rozwoju energetyki odnawialnej na terenach wiejskich. Jednocześnie podczas prac nad forsowaną przez Prawo i Sprawiedliwość w 2016 roku ustawą o elektrowniach wiatrowych wystąpił jako przeciwnik takich inwestycji.


19.06.2018r. 13:47

Odpowiedzialność jest fundamentem naszej polityki klimatycznej; naszym celem jest złoty środek, żeby troska o środowisko jednocześnie nie hamowała naszego rozwoju gospodarczego i społecznego - powiedział we wtorek w Berlinie premier Mateusz Morawiecki.
19.06.2018r. 10:32

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekaże ponad 1,5 mln zł dotacji na przebudowę, termomodernizację oraz zmianę sposobu użytkowania budynku dawnej szkoły na domem pomocy społecznej.
19.06.2018r. 09:01

Premier Mateusz Morawiecki przybył we wtorek rano do Berlina, gdzie weźmie udział w IX Petersberskim Dialogu Klimatycznym. Planowane jest też spotkanie szefa polskiego rządu z kanclerz Niemiec Angelą Merkel.
19.06.2018r. 06:12

Zgodnie z wyrokiem Naczelnego Sądu Administracyjnego, opłata zastępcza, którą spółka obrotu musi zapłacić w przypadku sprzedaży energii ostatecznemu konsumentowi, musi być wliczona do podstawy opodatkowania VAT - czytamy w "Gazecie Prawnej".
19.06.2018r. 05:44

W ogłoszonym z początkiem czerwca konkursie na prezesa zarządu energii wystartowało blisko dwudziestu kandydatów ustaliła "Rzeczpospolita". Nowy szef spółki ma być wybrany do końca przyszłego tygodnia.
19.06.2018r. 05:28

Polenergia wprowadzi zmiany w swoim statucie, co według "Pulsu Biznesu" może mieć na celu wzmocnienie ochrony przed jej przejęciem.
18.06.2018r. 14:45

Spółki z grupy Polenergia: Amon i Talia żądają od Tauronu zapłaty łącznie 78,9 mln zł odszkodowania - podał Tauron w komunikacie. Przedmiotem ich pozwu jest także żądanie ustalenia odpowiedzialności Tauronu za szkody, które mogą powstać w przyszłości z czynów niedozwolonych wobec tych spółek w łącznej kwocie 265,3 mln zł.
18.06.2018r. 13:40

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, odwraca się tendencja obserwowana od początku niemieckiego systemu aukcyjnego, w którym w kolejnych aukcjach dla fotowoltaiki czy wiatru systematycznie notowano coraz niższe ceny energii, które oferowali inwestorzy. Ostatnio Niemcy odnotowali wzrost średnich cen w aukcjach dla energetyki wiatrowej, a teraz podobna sytuacja ma miejsce w przypadku fotowoltaiki.
18.06.2018r. 09:45

Podczas debaty na temat bezpieczeństwa sektora chemicznego na V Kongresie Polskiej Chemii, odbył się między innymi panel poświęcony polityce energetycznej w kontekście funkcjonowania tego sektora. Jego uczestnicy podkreślali między innymi rolę elektrociepłowni przemysłowych dla zapewnienia bezpieczeństwa energetycznego kraju i zwracali uwagę na zagrożenie brakiem wsparcia tego typu instalacji. - Przemysł chemiczny produkując energię na własne potrzeby, będąc autoproducentem, może nie mieć możliwości skorzystania z indywidualnego wsparcia dla kogeneracji - mówiła mecenas Iga Lis z kancelarii CMS.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE