ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
13.02.2019r. 05:28

Grupa Enea we współpracy z Politechniką Poznańską oferuje najzdolniejszym studentom Wydziału Elektrycznego możliwość praktycznego kształcenia w ramach studiów dualnych. Piątka młodych ludzi uczy się zawodu w rzeczywistym środowisku pracy. Dla nich to przede wszystkim szansa na zdobycie odpowiedniego doświadczenia zawodowego, które jest najcenniejszym zasobem na rynku pracy. Studenci mają już za sobą pierwszy semestr nauki.
12.02.2019r. 19:04

Przyjąłem dymisję prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kazimierza Kujdy - poinformował we wtorek minister środowiska Henryk Kowalczyk. Dodał, że w ciągu kilku dni ruszy konkurs na nowego szefa Funduszu.
12.02.2019r. 15:20

Jak informuje serwis pb.pl, od 1 marca ma ruszyć system bikesharingu Mevo oparty na rowerach elektrycznych. Do Gdańska dotarło już ponad 1200 takich pojazdów.
12.02.2019r. 14:33

Instalacja fermentacji służąca produkcji biogazu w tyskim zakładzie zagospodarowania odpadów zostanie rozbudowana przy unijnym wsparciu. Przedsięwzięcie wiąże się z wprowadzeniem obowiązku selektywnego zbierania odpadów ulegających biodegradacji.
12.02.2019r. 12:34

Dane na temat udziału źródeł odnawialnych w ostatecznym zużyciu energii w krajach Unii Europejskiej w 2017 roku opublikował Eurostat. Wynika z nich między innymi, że 11 krajów Unii osiągnęło już poziom swój cel krajów na rok 2020, Polski w tej grupie nie ma.
12.02.2019r. 11:26

W mojej sprawie decyzję podejmuje minister środowiska - powiedział we wtorek PAP Kazimierz Kujda, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W ten sposób odniósł się do nieoficjalnych informacji, że złożył dymisję.
12.02.2019r. 08:33

Na wtorek została zwołana rada nadzorcza Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, która podejmie stosowne decyzje - mówił minister środowiska Henryk Kowalczyk odpowiadając na pytanie, kto będzie nowym prezesem NFOŚiGW.
12.02.2019r. 08:05

Rozwiązania prosumenckie, kiedy sami możemy wytwarzać i magazynować energię, nie są już daleką przyszłością. Rozproszone źródła energii przyczynią się do transformacji energetycznej - powiedział serwisowi eNewsroom Marcin Roszkowski, prezes zarządu Instytutu Jagiellońskiego
12.02.2019r. 07:58

Koszty zdrowotne wytwarzania energii z węgla przekraczają zdecydowanie przychody tego sektora. Dlatego Polski nie stać na wstrzymanie transformacji w energetyce - mówi ekonomista Kuba Gogolewski z Fundacji "Rozwój TAK - Odkrywki NIE". Jak podkreśla, Polska jest teraz w idealnej sytuacji, żeby rozpocząć transformację, m.in. ze względu na niskie bezrobocie i dostępność zewnętrznych źródeł finansowania dla OZE. Potrzebne są jednak stabilne ramy prawne i jasna, twarda deklaracja, że energetyka węglowa jest w odwrocie.
12.02.2019r. 06:12

Polska spółka Termo2Power podpisała umowę z amerykańską firmą Ultra Safe Nuclear Corporation(USNC), która pracuje nad wysokotemperaturowymi mikroreaktorami modułowymi.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE