ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
24.06.2019r. 13:15

Chcemy optymalnych warunków dla rozwoju przemysłu w Europie - mówiła w poniedziałek szefowa MPiT Jadwiga Emilewicz. Chodzi o to, jak dodała, by UE wzmacniała pozycję w konkurencji na arenie międzynarodowej, np. z Chinami, USA i lepiej umiała stawić czoła brexitowi czy wyzwaniom klimatycznym.
24.06.2019r. 12:54

Polskie Górnictwo Naftowego i Gazownictwa poinformowało, że w dniu 24 czerwca br. zawarło umowę odnawialnego kredytu konsorcjalnego z dziewięcioma bankami.
24.06.2019r. 11:22

W poniedziałek, 24 czerwca odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy budynek Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, który będzie przeznaczony na laboratoria i sale seminaryjne Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu oraz Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej.
24.06.2019r. 10:03

Zaprojektowany w przez polską firmę pojazd elektryczny Triggo, który obecnie jest testowany na ulicach Warszawy, przeszedł również próby na Torze Łódź. Na jesień tego roku firma zapowiada kolejną serię prototypów.
24.06.2019r. 10:01

Apelujemy, by w obliczu globalnego zagrożenia katastrofą ekologiczną społeczność uniwersytecka uznała kryzys klimatyczny za kwestię priorytetową - pisze troje przedstawicieli Instytutu Kultury Polskiej UW w liście otwartym. Do tej pory podpisało go ponad 400 naukowców z całej Polski.
24.06.2019r. 09:26

Jesteśmy za ochroną klimatu, ale polska energetyka jest oparta na węglu i koszty transformacji energetycznej u nas byłyby większe niż w państwach zachodniej Europy, chcemy, żeby inni to zrozumieli, wykazali solidarność i partycypowali w kosztach - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz.
24.06.2019r. 09:08

Polskie firmy energetyczne mogłyby zainwestować w energię odnawialną w krajach Bałkanów Zachodnich, które są zainteresowane członkostwem w Unii Europejskiej - powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, którą cytuje za agencją Reuters BiznesAlert.pl.
24.06.2019r. 06:15

Po nieco ponad półtorej roku od ogłoszenia postępowania na opracowanie i dostawę typoszeregu innowacyjnych pojazdów bezemisyjnego transportu publicznego Narodowe Centrum Badań i Rozwoju unieważniło postępowanie. Zapytaliśmy NCBR co tej sytuacji z programem, którego efektem ma być 1000 autobusów elektrycznych dla samorządów.
24.06.2019r. 05:42

Podpisana w czwartek deklaracja polityczna na rzecz procesu synchronizacji systemów elektroenergetycznych Litwy, Łotwy i Estonii z systemem europejskim zawiera między innymi harmonogram realizacji prac - zwraca uwagę "Rzeczpospolita".
23.06.2019r. 16:00

Robimy bardzo wiele dla ochrony klimatu, a troska o środowisko naturalne jest jednym z priorytetów Elektrowni Bełchatów - informuje PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna w odpowiedzi na ostatnią akcję Greenpeace, w której wskazano elektrownię jako "największego niszczyciela klimatu w Polsce."

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE