ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
13.04.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Specjalny zespół Energi Obrót przeprowadzi audyt całej zewnętrznej sieci sprzedaży - poinformowała we wtorek PAP Energa. Kilka dni temu pojawiły się informacje o tym, że pracownicy jednej z zewnętrznych firm zatajali przed klientami dodatkowe opłaty w umowach.
13.04.2021r. 20:30

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Columbus Energy dostawca usług na rynku nowoczesnej energetyki, zwiększa swój udział w rynku farm fotowoltaicznych. Spółka w ostatnich dniach zawarła umowę na rozwój projektów farmowych o łącznej mocy 2,8 GW.
13.04.2021r. 20:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Senackie komisje poparły we wtorek projekt ustawy, zmierzający do wypłaty gminom rekompensaty za dochody, utracone w 2018 r. w wyniku zmiany opodatkowania budowli wchodzących w skład elektrowni wiatrowych.
13.04.2021r. 19:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Po sześciu miesiącach od podpisania umowy Busnex Poland, oficjalny przedstawiciel największego producenta autobusów i autokarów na świecie, firmy Yutong Bus, dostarczył w marcu 9 elektrycznych autobusów miejskich do Polkowic. Pojazdy przechodzą obecnie procedurę dopuszczenia do ruchu. Po jej zakończeniu, jeszcze w tym miesiącu, autobusy Yutong E10 rozpoczną obsługę pasażerów.
13.04.2021r. 19:04

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Przedstawiciele PKN Orlen oraz ministerstwa aktywów nie ujawnili na posiedzeniu sejmowej komisji szczegółów programów marketingowych oraz sponsorskich Orlenu i Energi, o co wnosili posłowie opozycji. Jako przyczynę podano brak takiego obowiązku dla spółki akcyjnej.
13.04.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Według szacunków International Data Corporation, koszty wdrożenia chmury przynoszą oszczędności, w zależności od modelu wdrożenia, nawet do 60 proc. na zastąpionych kosztach IT: licencjach na oprogramowanie, kosztach sprzętu i powiązanych usług IT. Analiza ponad 20 przypadków wdrożeń wskazuje na to, że średnia oszczędność na kosztach infrastruktury wynosi 48 proc., przy medianie 45 proc., a standardowe odchylenie wynosi 20 proc. (co daje oczekiwane wartości oszczędności od 28 do 68 proc.) - wynika z raportu Instytutu Jagiellońskiego.
13.04.2021r. 17:32

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Wstępny projekt dokumentu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (FE SL), który będzie nowym regionalnym programem operacyjnym, przyjął tamtejszy zarząd województwa. Ma on mieć najwyższą w kraju wartość 2 mld 365 mln euro.
13.04.2021r. 17:20

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
431 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy ponad 155 kW pojawi się w tym roku na budynkach miejskich przedszkoli. Sieradzki magistrat pozyskał na to zadanie blisko 700 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.pozyskał na to zadanie blisko 700 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
13.04.2021r. 17:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o odnawialnych źródłach energii oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra klimatu i środowiska. Projekt przedłuża obowiązujące programy pomocy publicznej dla wytwórców energii z OZE - podała KPRM w komunikacie.
13.04.2021r. 16:48

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Firma KGHM Polska Miedź według rankingu portalu Kitco.com została w ubiegłym roku największym producentem srebra na świecie. "Mamy złoto w srebrze i to bardzo dobra wiadomość" - skomentował we wtorek pozycję miedziowej spółki jej prezes Marcin Chludziński.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE