ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
12.02.2020r. 16:01

Pierwszymi we flocie autobusami z panelami fotowoltaicznymi na dachach pochwaliła się w środę spółka MPK Poznań. Miejski przewoźnik kończy odbiory sześciu 12-metrowych pojazdów z napędem elektrycznym.
12.02.2020r. 14:41

Nie będzie debaty w Sejmie nt. działań rządu w obliczu kryzysu klimatycznego - zdecydowała w środę sejmowa komisja ochrony środowiska. Wniosek o informację ministra klimatu nt. kryzysu klimatycznego i działań rządu w tym zakresie złożyła KO.
12.02.2020r. 14:04

Ministerstwo Aktywów Państwowych jest za udzieleniem koncesji na wydobycie węgla brunatnego ze złoża Złoczew, ale decyzję co do realizacji inwestycji podejmować będzie PGE GiEK - poinformował wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda.
12.02.2020r. 13:06

Forsowanie neutralności klimatycznej w Unii Europejskiej bez adekwatnych działań ze strony reszty świata to gospodarczy sabotaż - napisał Zarząd Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność" do szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Layen.
12.02.2020r. 12:40

Jak czytamy w serwisie pb.pl, Instytut Ekonomii Energii i Analiz Finansowych (IEEFA) przedstawił raport, w którym sugeruje że PGE powinna inwestować w niskowęglowe, obciążone małym ryzykiem i generujące dużo gotówki aktywa, w szczególności OZE, tak żeby skompensować spadek opłacalności węgla w miarę upływu czasu.
12.02.2020r. 11:06

Od początku trzeciej dekady stycznia obserwujemy spadek cen uprawnień do emisji dwutlenku węgla, a w poniedziałek cena na rynku pierwotnym osiągnęła nienotowane od października ubiegłego roku minimum. Jednak podczas przeprowadzonej w środę w imieniu Polski aukcji cena poszyła w górę.
12.02.2020r. 10:37

Energetycy Taurona Dystrybucji zakończyli usuwanie awarii spowodowanych huraganowym wiatrem. Od nocy z niedzieli na poniedziałek spółka zanotowała ponad 14 tysięcy zgłoszeń dotyczących awarii energetycznych. Zarówno w poniedziałek, jak i wtorek przy usuwaniu awarii pracowało blisko 800 osób
12.02.2020r. 10:23

Połowa producentów motoryzacyjnych z Węgier i Turcji oraz jedna trzecia z Polski prognozuje, że auta elektryczne zdominują rynek i będą chętniej kupowane niż te z tradycyjnym napędem - wynika z raportu Exact Systems "MotoBarometr 2019. Nastroje w automotive". Polscy przedstawiciele branży spodziewają się przełomu za dekadę, natomiast Rumuni, Turcy i Czesi przewidują masową popularyzację elektryków już za 5 lat.
12.02.2020r. 08:33

Z informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach (WCZK) wynika, że we wtorek na ternie woj Śląskiego w wyniku awarii spowodowanych silnym wiatrem bez dostaw energii elektrycznej było kilka tysięcy odbiorców, ale zasilanie zostało już przywrócone.
12.02.2020r. 08:06

Jak podkreśla Ireneusz Zyska, sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu, w ciągu najbliższych kilku lat znacznie wzrośnie liczba inwestycji w odnawialne źródła energii. W zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego i stabilności systemu ważną rolę będą odgrywać projekty gazowe, mimo że Unia Europejska wycofuje się z ich finansowania, oraz energetyka jądrowa. Kolejny ważny filar to magazyny energii. - W kolejnych latach nowe technologie tak się rozwiną, że neutralność klimatyczna wcale nie jest wykluczona - mówi Zyska.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE