ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
19.04.2018r. 15:43

Jak czytamy w serwisie pb.pl, Wielka Brytania w tym tygodniu nie korzystała z energii produkowanej przez elektrownie węglowe przez 55 godzin bijąc tym samym rekord z października 2017 r. który wynosił 40 godzin.
19.04.2018r. 15:41

Praski operator transportu publicznego (DPP) planuje budowę floty autobusów ekologicznych. Zarząd spółki postanowił o całkowitej elektryfikacji jednej z linii (140) do 2021 r.
19.04.2018r. 14:03

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, trwa budowa kolejnej farmy wiatrowej w niemieckiej części Morza Bałtyckiego. W ten projekt jest zaangażowany norweski koncern paliwowy Statoil, który chce zainwestować w budowę morskich farm wiatrowych także w polskiej części Morza Bałtyckiego.
19.04.2018r. 13:26

18 kwietnia na nieformalnym posiedzeniu Rady ds. Energii w Sofii podpisano umowę o dofinansowanie synchronizacji systemów sieci elektroenergetycznych państw bałtyckich z systemem Europy kontynentalnej ze środków Funduszu Łącząc Europę - czytamy w BiznesAlert.pl.
19.04.2018r. 12:56

W centrum Helsinek wykuto w lodzie popiersie Donalda Trumpa. Topniejący lód i ociekająca z rzeźby woda ma przypominać o problemie zmian klimatycznych i zachęcić do inicjatywy stworzenia gigantycznej rzeźby prezydenta USA na lodowcu arktycznym.
19.04.2018r. 09:14

Klaus Fröhlich, członek zarządu BMW AG odpowiedzialny za rozwój i badania, poinformował, że bawarski koncern, w zależności od konkretnego modelu samochodu elektrycznego, zamierza wykorzystywać ogniwa różnej wielkości. W konsekwencji, producent z Monachium uniknie kompromisów w zakresie konstrukcji swoich pojazdów i uzyska większą swobodę projektową. Jak ujawnił Fröhlich, ogniwa stosowane w elektrycznych i hybrydowych sedanach i coupé będą mniejsze niż ich odpowiedniki wykorzystywane w SUVach.
19.04.2018r. 09:02

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, po ubiegłorocznym upadku grupy SolarWorld AG - wcześniej największego europejskiego producenta modułów fotowoltaicznych, amerykański oddział SolarWorld, produkujący ogniwa i panele fotowoltaiczne w USA, funkcjonował jako osobny podmiot. Teraz firma SolarWorld Americas zostanie przejęta przez wywodzącego się z USA producenta ogniw i modułów SunPower. W tle są cła wprowadzone przez administrację Trumpa, które uderzyły w SunPower.
19.04.2018r. 07:53

Dziennik "Wall Street Journal" ustalił, że niemieccy politycy zabiegają w USA o to, aby sankcje USA omijały firmy z Niemiec zaangażowane we współpracę z Rosją.
19.04.2018r. 07:48

W środę, podczas konferencji Asseco Group Product Review w Bratysławie, spółka ogłosiła, że wdroży AUMS Digital w największej serbskiej spółce energetycznej. To pierwsze implementacja tego rozwiązania za granicą i ważny krok w budowie międzynarodowej pozycji Grupy Asseco w sektorze energetyki.
19.04.2018r. 07:44

Zarówno Unia Europejska, jak i rządy poszczególnych państw dostrzegają konieczność zwiększania efektywności energetycznej, która wpływa na rozwój gospodarek. Wymaga to ścisłej współpracy z biznesem i firmami, które bardzo dobrze radzą sobie z wdrażaniem nowych technologii, aby realizować wyśrubowane cele ekologiczne. Biznes odgrywa jedną z najważniejszych ról w działaniach na rzecz zrównoważonego rozwoju - podkreśla reprezentant Sekretarza Generalnego ONZ dla programu Sustainable Energy for All.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm 2018
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE