ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
21.09.2018r. 22:09

Ministrowie energii w UE chcą do końca bieżącego roku uzgodnić nowe wspólne zasady dotyczące projektowania rynku energii, w tym ograniczenia emisji dla elektrowni otrzymujących opłaty za zdolność produkcyjną - powiedział komisarz Komisji Europejskiej ds. Energii i klimatu Miguel Arias Canete. Chodzi o regulacje tzw. pakietu zimowego, czyli zbioru nowych regulacji zawartych w dokumencie "Czysta Energia dla Europy i Europejczyków" - czytamy w BiznesAlert.pl.
21.09.2018r. 15:45

Według doniesień agencji Reuters, Grupa PSA naciska francuski rząd by ponownie wprowadził system wsparcia skierowany do hybryd typu plug-in. Koncern zamierza w niedalekiej przyszłości wprowadzić na rynek całą gamę pojazdów tego typu. Hybrydy plug-in pomagają europejskim producentom samochodów w sprostaniu coraz ostrzejszym normom emisji spalin.
21.09.2018r. 14:47

Rząd fiński wydał zgodę na przedłużenie o 20 lat pracy bloków nr 1 i 2 elektrowni jądrowej Olkiluoto należącej do operatora Teollisuuden Voima Oyj's (TVO).
21.09.2018r. 13:23

Framatome otrzymała zamówienie od EDF na modernizację floty francuskich reaktorów o mocy 900 MWe. Wartości kontraktu nie ujawniono.
21.09.2018r. 12:56

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, na południu Francji, w departamencie Provence-Alpes-Côte d'Azur, powstanie największa w Europie instalacja fotowoltaiczna znajdująca się na zbiorniku wodnym. Sprzedaż energii zostanie objęta gwarancjami w ramach systemu aukcyjnego, a zarobią na niej m.in. mieszkańcy regionu, w którym powstanie farma PV.
21.09.2018r. 12:02

Peugeot zaprezentował w pełni elektryczny samochód e-LEGEND CONCEPT, nawiązujący stylistyką do klasycznego modelu 504 Coupé z końca lat 60 ubiegłego wieku. Światowa premiera pojazdu odbędzie się na październikowym Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu .
21.09.2018r. 11:50

Z powodu zakazu wycięcia lasu Hambach, nie jest możliwe rozpoczęcie eksploatacji złoża węgla brunatnego - czytamy w serwis pb.pl.
21.09.2018r. 10:59

Światowe Stowarzyszenie Energii Atomowej (World Nuclear Association - WNA) wzywa ONZ i przemysł jądrowy, do podjęcia zdecydowanych działań na rzecz czystej energii. "Moja cierpliwość się kończy" - mówi szefowa organizacji, Agneta Rising, "Chcę większej aktywności i chcę, aby energia jądrowa była częścią rozwiązania tego problemu, ponieważ wiemy, że nie będzie w przyszłości zrównoważonej energii bez energii jądrowej".
20.09.2018r. 14:36

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, kolejny zagraniczny inwestor chce skorzystać z preferencyjnych taryf na energię z elektrowni fotowoltaicznych na Ukrainie. Na pierwszy projekt PV w tym kraju hiszpańska Acciona ma wydać 64 mln dolarów.
20.09.2018r. 14:20

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, o wsparcie będą konkurować jednocześnie inwestorzy planujący budowę elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych. W pierwszej tego rodzaju aukcji w historii niemieckiego systemu wsparcia dla OZE bezkonkurencyjna okazała się fotowoltaika.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE