ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
20.03.2019r. 16:25

Indie i USA wydały wspólne oświadczenie, w którym postanawiają wzmocnić współpracę w dziedzinie bezpieczeństwa jądrowego i cywilnego programu energetyki jądrowej, w tym budowę sześciu bloków jądrowych - czytamy w BiznesAlert.pl.
20.03.2019r. 16:18

Komisja uruchamia 750 mln euro środków na finansowanie kluczowych europejskich projektów w dziedzinie infrastruktury energetycznej o znaczących korzyściach transgranicznych. Wspieranie budowy niezbędnej infrastruktury przyczynia się do realizacji priorytetów polityki energetycznej Komisji dotyczących poprawy bezpieczeństwa energetycznego, zapewniając jednocześnie konsumentom większy wybór oraz pobudzając wzrost gospodarczy i miejsca pracy. Te połączenia są również niezbędne, aby odnawialne źródła energii mogły się rozwijać i uczynić Europę numerem jeden w dziedzinie energii odnawialnej - czytamy w BiznesAlert.pl.
20.03.2019r. 10:50

Amerykańską firmą NuScale Power i rumuńskie przedsiębiorstwo energetyczne Societata Nationala Nuclearelectrica SA (SNN SA) podpsiały umowę w sprawie zbadania możliwości budowy i wykorzystania reaktora małej mocy (SMR) w Rumunii.
20.03.2019r. 09:05

Portal zwolenników energetyki odnawialnej Energy Transition opublikował tekst, w którym postawiona została teza, że Niemcy mogą postawić na gaz zamiast OZE ze względu na Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.
20.03.2019r. 06:32

Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
19.03.2019r. 20:21

Niemieckie Centrum Lotnictwa i Kosmonautyki (Deutsches Zentrum für Luft- und Raumfahrt lub DLR) bada, czy niemieckie elektrownie węglowe mogłyby zostać ponownie wykorzystane jako zasoby magazynowania energii.
19.03.2019r. 15:42

Władze Hiszpanii zastąpią dwa reaktory atomowe w Almaraz w pobliżu granicy z Portugalią elektrowniami słonecznymi i wiatrowymi. Będą one budowane w regionie Estremadura na zachodzie kraju.
19.03.2019r. 13:43

Przedsiębiorstwa w stanie Connecticut podpisały umowę zapewniającą kontynuację działania elektrowni jądrowej Millstone. Jednocześnie gubernatorzy sześciu stanów tworzących region Nowej Anglii wydali dokument, w którym zobowiązują się do współpracy w celu utrzymania bezemisyjnych obiektów energetycznych, w tym elektrowni jądrowych.
19.03.2019r. 12:40

Pięć elektrycznych autobusów z wrocławskiej farbryki Volvo rozpoczęło regularne kursy w mieście Lejda w Holandii. Autobusy te stanowią część zamówienia złożonego przez firmę Arriva na 23 w pełni elektryczne autobusy Volvo.

19.03.2019r. 12:19

Porsche poinformowało, że inwestuje ponad 600 milionów euro w rozbudowę swoich zakładów w Lipsku. Kompleksowy projekt rozbudowy został zainicjowany 12 marca, w obecności premiera Saksonii Michaela Kretschmera, burmistrza Lipska Burkharda Junga, Albrechta Reimolda, członka zarządu Porsche AG ds. produkcji i logistyki, oraz Gerda Ruppa, prezesa zarządu Porsche Leipzig GmbH.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
agregaty24.eu
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE