ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
15.05.2019r. 15:16

Equinor, partner Polenergii przy realizacji trzech projektów morskich farm wiatrowych, podkreśla konieczność przyjęcia jak najszybciej ustawy dla offshore, bo pozwolenia koncesje będą wkrótce wygasać. Norwedzy proponują także formę kontraktu na zakup energii - czytamy w BiznesAlert.pl.
15.05.2019r. 09:37

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, przeprowadzona przez federalną agencję Bundesnetzagentur kolejna aukcja dla energetyki wiatrowej znowu skutkowała zgłoszeniem projektów o mniejszej mocy niż niemieckie władze były gotowe objąć wsparciem.
15.05.2019r. 09:24

Siemens Gamesa Renewable Energy pracuje nad innowacyjnym projektem magazynów energii wykorzystującym turbiny wiatrowe oraz kamienie wulkaniczne. Prezes Siemens Gamesa Renewable Energy Paweł Przybylski w Polsce powiedział podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego, że tą technologią jest zainteresowany jeden z partnerów spółki w Polsce - czytamy w BiznesAlert.pl.
15.05.2019r. 07:45

Naukowcy z 10 europejskich krajów wspólnie zbadają możliwości upowszechnienia technologii wychwytywania, wykorzystania i składowania CO2 w ramach projektu Strategy CCUS. Polskim partnerem w tym przedsięwzięciu jest Główny Instytut Górnictwa w Katowicach.
15.05.2019r. 06:32

Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
15.05.2019r. 06:10

Podczas mającego miejsce w Berlinie sympozjum Humboldta, konferencji poświęconej przyszłości Unii Europejskiej, Michael Roth, wiceszef niemieckiego MSZ i wschodząca gwiazda Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD) mówił o wzrastającej niechęci Niemców do elektrowni wiatrowych i związanych z nimi inwestycji.
14.05.2019r. 16:19

Żaden z europejskich regionów górniczych nie może zostać pozostawiony sam sobie - powiedział w wystąpieniu do uczestników Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach wiceszef Komisji Europejskiej, komisarz ds. unii energetycznej Marosz Szefczovicz.
14.05.2019r. 16:05

Unia Europejska powinna wesprzeć energetykę jądrową w Polsce - oświadczył we wtorek w wywiadzie dla gazety "Svenska Dagbladet" przywódca nacjonalistycznej partii Szwedzcy Demokraci (SD) Jimmie Akesson.
14.05.2019r. 15:29

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, EDP Renewables (EDPR), jeden z największych producentów energii wiatrowej na świecie, w tym czołowy producent energii wiatrowej w Polsce, utrzymał wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2019 r. na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego. Elektrownie wiatrowe portugalskiej grupy wyprodukowały mniej energii, za to EDPR uruchomił znaczący potencjał nowych wiatraków, a także sprzedawał energię po wyższych cenach.
14.05.2019r. 14:38

Kanclerz Angela Merkel powiedziała w wygłoszonym dziś na międzynarodowej konferencji klimatycznej w Berlinie przemówieniu, że Niemcy mogą ulec presji ze strony innych państw europejskich do podjęcia wspólnych działań na rzecz ochrony klimatu i dążenia do neutralnej netto emisji gazów cieplarnianych do 2050 r. - czytamy w serwisie pb.pl.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE