ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
07.05.2021r. 10:35

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Firma Mahle ogłosiła opracowanie nowego typu silnika elektrycznego bez magnesu i jest odpowiedni do stosowania we wszystkich klasach pojazdów. Ponadto silnik ma być szczególnie wydajny w większości warunków jazdy.
07.05.2021r. 10:14

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Rząd irlandzki przeznaczył 2,88 mln euro ze swojego funduszu Disruptive Technologies Innovation Fund (DTIF) na zaprojektowanie i wykonanie zrobotyzowanego systemu wiercenia i szablonu kotwicy do montażu fundamentów morskich farm wiatrowych.
07.05.2021r. 06:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
07.05.2021r. 05:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W Wiedniu dziś kolejna runda rozmów delegacji Iranu i pięciu światowych mocarstw - Rosji, Chin, Francji, Wielkiej Brytanii i Niemiec, w sprawie ożywienia umowy atomowej z 2015 roku. W negocjacjach pośrednio uczestniczą także Stany Zjednoczone, które wyszły z porozumienia w 2018 roku.
06.05.2021r. 23:00

Belgia planuje zbudować sztuczną wyspę na Morzu Północnym, która służyłaby do podłączenia przyszłych morskich farm wiatrowych, a także do magazynowania energii i produkcji zielonego wodoru.
06.05.2021r. 21:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Według nowego raportu Międzynarodowej Agencji Energetycznej (IEA) rozdźwięk między światowymi ambicjami klimatycznymi a dostępnością kluczowych minerałów może oznaczać wolniejszą i droższą transformację energetyczną. Potencjalny wzrost popytu na krytyczne minerały jest "ogromny", ale energia jądrowa pozostaje technologią mało intensywną materiałowo.
06.05.2021r. 19:55

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Akcjonariusze notowanej na rynku NewConnect spółki Devoran, działającej w obszarze nowoczesnych rozwiązań energetycznych zadecydowali w kwestii szeregu zmian w firmie. WZA podjęło m.in. decyzję o powołaniu nowej rady nadzorczej, zmianie nazwy na Devo Energy, a także rezygnacji z emisji w ramach kapitału docelowego. Nowa rada nadzorcza powołała Michała Krzyżanowskiego, na prezesa firmy, który zastąpił na tym stanowisku Romana Całę.
06.05.2021r. 19:41

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Samorząd województwa śląskiego przekonuje stronę rządową oraz Komisję Europejską, aby środki Funduszu Sprawiedliwej Transformacji mogły trafiać m.in. do dużych firm branży okołogórniczej na przeprofilowanie działalności - przekazał w czwartek marszałek regionu Jakub Chełstowski.
06.05.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Po sfinalizowaniu ogłoszonej 10 lutego br. umowy, PGE i Orsted posiadają obecnie po 50 proc. udziałów w projektach Baltica 2 i Baltica 3, składających się na Morską Farmę Wiatrową Baltica - największą inwestycję offshore w polskiej części Bałtyku. Partnerzy wspólnie wybudują i będą eksploatować morskie elektrownie wiatrowe o łącznej mocy zainstalowanej wynoszącej do 2,5 GW.
06.05.2021r. 18:20

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W tym roku Samsung przystąpił do 2. edycji programu "Climate Leadearship powered by UN Environment". W jej ramach ogłosił rekrutację dla startupów, które mają ciekawy pomysł na biznes związany z ochroną klimatu. Decyzją jury w inkubacji weźmie udział 5 innowacyjnych zespołów, które przejdą bogatą ścieżkę szkoleniową w duchu zrównoważonego rozwoju.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE