ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
18.09.2018r. 13:21

Ze względu na ,,polityczną wrażliwość" jedna z największych, chińskich spółek jądrowych może zrezygnować z roli operatora planowanej w Essex elektrowni jądrowej. Jednak Chińczycy nie zamierzają składać broni - czytamy w BiznesAlert.pl.
18.09.2018r. 13:15

W pierwszej połowie 2018 roku produkcja samochodów elektrycznych i innych pojazdów z napędem alternatywnym wzrosła w Chinach do 500 000 sztuk. Dwie trzecie z około 3 milionów pojazdów elektrycznych jest produkowanych i używanych w Państwie Środka. Wszechobecny w dużych miastach smog i swoiste polityczne porozumienie jakie zapanowało między rządzącą partią komunistyczną, a społeczeństwem opiera się nie na demokracji i wolności słowa, a obietnicy stałego podnoszenia standardu życia: nowoczesnych mieszkań, samochodów, czy wysokiego poziomu edukacji dzieci i młodzieży - czytamy w BiznesAlert.pl.
18.09.2018r. 13:14

Cena węgla w Europie w kontraktach terminowych z dostawą na przyszły rok wzrosła do ponad 97 USD za tonę, najwyższego poziomu od 2013 roku, przy stabilnym popycie - poinformowała agencja Bloomberg.
18.09.2018r. 11:48

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, duńska rządowa agencja energetyczna ogłosiła aukcję dla inwestorów oferujących energię z elektrowni fotowoltaicznych o maksymalnej mocy 1 MW.
18.09.2018r. 09:01

Jak czytamy w serwisie pb.pl, Arabia Saudyjska zdecydowała się na inwestycję w spółkę Lucid która będzie produkować w USA auta elektryczne i ma rywalizować z samochodami Tesli.
18.09.2018r. 08:55

Premier proponuje podniesienie taryf w celu utrzymania sieci. Konsumenci mają płacić za dostępność mniej wykorzystywanych sieci przesyłowych, którymi operuje Rosseti, odpowiednik Polskich Sieci Elektroenergetycznych. Plan zakłada opłatę za dostępność sieci od 2020 roku w wysokości 10 procent, która ma rosnąć do ustalonego poziomu maksymalnego w 2024 roku. Ostateczna propozycja ma zostać sformułowana do końca października - czytamy w BiznesAlert.pl.
18.09.2018r. 05:39

RWE ogłosiło, że całkowite odejście od węgla do 2035 roku jest niemożliwe, a do zapewnienia bezpieczeństwa dostaw konieczne będą inwestycje w energetykę odnawialną. - Ochrona klimatu powinna być zbalansowana z interesami klientów i pracowników - napisano w komunikacie spółki cytowanym przez BiznesAlert.pl.
17.09.2018r. 15:13

13 września MAN Truck & Bus AG na terenie zakładu produkcyjnego w Steyr przekazał pierwsze elektryczne pojazdy ciężarowe MAN TGM dziewięciu przedsiębiorstwom należącym do CNL - austriackiego konsorcjum zajmującego się zrównoważoną logistyką. Zeroemisyjne ciężarówki trafiły do takich podmiotów jak ebrüder Weiss, HOFER, Magna Steyr, METRO, Quehenberger Logistics, REWE, Schachinger Logistik, SPAR i browar Stiegl.
17.09.2018r. 14:09

W ramach planu działania podpisanego przez Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone brytyjskie laboratorium National Nuclear Laboratory (NNL) będzie współpracować w dziedzinie energii jądrowej z ośrodkiem Oak Ridge National Laboratory (ORNL) należącym do amerykańskiego Departamentu Energii (DOE).
17.09.2018r. 13:55

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl,stowarzyszenie reprezentujące europejski sektor wiatrowy WindEurope zapowiada koniunkturę w inwestycjach wiatrowych w Europie. Największy roczny przyrost nowych mocy w europejskiej energetyce wiatrowej mamy zaobserwować w przyszłym roku

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE