ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
24.06.2019r. 10:50

Ekonomiczny dziennik "Handelsblatt" krytykuje w poniedziałek rygorystyczne postulaty Zielonych dotyczące polityki ochrony klimatu. Zdaniem gazety są one często sprzeczne ze sobą i nie uwzględniają możliwości technologicznych.
24.06.2019r. 09:51

Na obudowie bezpieczeństwa bloku nr 2 w elektrowni jądrowej w Karaczi w Pakistanie zainstalowano zewnętrzną kopułę. Jednostka jest pierwszym z dwóch chińskich reaktorów Hualong One budowanych w tym kraju.
24.06.2019r. 09:26

Jesteśmy za ochroną klimatu, ale polska energetyka jest oparta na węglu i koszty transformacji energetycznej u nas byłyby większe niż w państwach zachodniej Europy, chcemy, żeby inni to zrozumieli, wykazali solidarność i partycypowali w kosztach - powiedział szef MSZ Jacek Czaputowicz.
24.06.2019r. 09:17

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, francuski Engie postawił największą farmę fotowoltaiczną w Belgii. Inwestor będzie sprzedawać część energii za pomocą dedykowanej linii energetycznej lokalnemu producentowi cynku, a do każdej kilowatogodziny sprzedanej na rynku hurtowym otrzyma premię.
24.06.2019r. 09:15

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Komisja Europejska zatwierdziła program wsparcia energetyki odnawialnej, który wdraża włoski rząd. Wsparcie będzie wypłacane w formie premii, która nie będzie mogła przekraczać różnicy między przyjętymi kosztami wytwarzania w danej technologii i cenami energii na rynku.
24.06.2019r. 09:08

Polskie firmy energetyczne mogłyby zainwestować w energię odnawialną w krajach Bałkanów Zachodnich, które są zainteresowane członkostwem w Unii Europejskiej - powiedziała Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, którą cytuje za agencją Reuters BiznesAlert.pl.
24.06.2019r. 06:55

Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
24.06.2019r. 06:06

W tym roku Wielka Brytania wyprodukuje więcej energii ze źródeł niskoemisyjnych niż z paliw kopalnych - czytamy w "Pulsie Biznesu".
24.06.2019r. 05:42

Podpisana w czwartek deklaracja polityczna na rzecz procesu synchronizacji systemów elektroenergetycznych Litwy, Łotwy i Estonii z systemem europejskim zawiera między innymi harmonogram realizacji prac - zwraca uwagę "Rzeczpospolita".
23.06.2019r. 18:07

Obrońcy klimatu kontynuujący protest okupacyjny na terenie jednej z największych kopalni odkrywkowych w Niemczech w niedzielę ogłosili koniec akcji. Część z kilkuset protestujących z kopalni usunęła policja, część opuściła teren dobrowolnie.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE