ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:



PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA





SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
22.02.2021r. 13:39

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ministerstwo klimatu i środowiska przekazało do konsultacji projekt zmian ustawy o ochronie środowiska, zawierający m. in. nowe metody ustalania szkodliwych skutków hałasu, oparte na dyrektywie 2020/367.
22.02.2021r. 13:19

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Francuski specjalista w dziedzinie fotowoltaiki Ciel & Terre oraz japoński producent elektroniki Kyocera ogłosili, że pływająca elektrownia PV Yamakura w Japonii o mocy 13,7 MW została w pełni zrekonstruowana, 16 miesięcy po tym, jak tajfun Faxai zniszczył dużą część obiektu.
22.02.2021r. 13:04

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Łazik Perseverance (Wytrwałość) wylądował 18 lutego na Marsie, 203 dni po wystrzeleniu z Cape Canaveral na Florydzie. Pojazd planetarny, napędzany wielozadaniowym radioizotopowym generatorem termoelektrycznym (Multi-Mission Radioisotope Thermoelectric Generator, MMRTG) opracowanym i zbudowanym we współpracy z Departamentem Energii Stanów Zjednoczonych (DOE), zbada krater Jezero i zbierze próbki, które ostatecznie zostaną przesłane na Ziemię.
22.02.2021r. 12:50

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Rada UE podjęła w poniedziałek decyzję zapewniającą dalsze unijne finansowanie projektu międzynarodowego eksperymentalnego reaktora termojądrowego (ITER) w wieloletnich ramach finansowych Wspólnoty.
22.02.2021r. 12:18

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Firma Lavo, producent krajowych elektrolizerów wodoru i systemów magazynowania wodoru z Sydney podpisała porozumienie w sprawie budowy zakładu produkcyjnego wodorowych ogniw paliwowych o wartości 20 milionów AU $ (15,7 miliona dolarów).
22.02.2021r. 11:45

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jak ujawniają najnowsze badania, Kanadyjczycy wspierają inwestycje rządowe w odnawialne źródła energii i czystą energię jądrową w celu zwalczania zmian klimatu pomimo konkurujących priorytetów gospodarczych.
22.02.2021r. 10:14

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Wielka Brytania, jako gospodarz kolejnej rundy rozmów klimatycznych ONZ, musi skorzystać z okazji, aby pokazać, że energia jądrowa jest niezbędna do dekarbonizacji, powiedział Tim Stone, przewodniczący Nuclear Industry Association (NIA), podczas konferencji Westminster Energy Forum w ubiegłym tygodniu.
22.02.2021r. 07:34

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
22.02.2021r. 05:43

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Geely chce wydzielić planowanie produktów, marketing i sprzedaż pojazdów elektrycznych. Chiński producent samochodów stworzy spółkę zależną o nazwie Lingling Technologies (LT), która zajmie się rozwojem, marketingiem i sprzedażą elektromobilności - czytamy w "BiznesAlert.pl".

22.02.2021r. 05:26

Ceny platyny osiągają najwyższy poziom od ponad sześciu lat, w obliczu rosnącej produkcji przemysłowej i ciągłego zainteresowania inwestorów, którzy zakładają, że metal szlachetny odegra kluczową rolę w transformacji energetycznej - informuje "BiznesAlert.pl".

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoft



cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE