ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
14.01.2020r. 15:31

KE przyjęła we wtorek propozycję w sprawie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i mechanizmu wspierania regionów, gdzie realizacja polityki klimatycznej będzie najbardziej bolesna. Pieniądze mają być dostępne dla wszystkich państw UE, a nie tylko tych z regionami węglowymi.
14.01.2020r. 10:47

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, europejskie stowarzyszenie branży wiatrowej WindEurope podkreśla, że obecnie polski rynek przoduje w Europie jeśli chodzi o budowę nowych farm wiatrowych na lądzie. Dla polskiego sektora wiatrowego może to być jednak małe pocieszenie, mając na uwadze, że nie są rozwijane nowe projekty, co w perspektywie kilku lat powinno skutkować wyzerowaniem przyrostu nowych mocy w wietrze na lądzie.
14.01.2020r. 08:18

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) zaprezentował wyniki drugiej edycji ankiety dotyczącej klimatu, która dotyczyła indywidualnych starań podejmowanych przez mieszkańców różnych krajów na rzecz przeciwdziałania zmianie klimatu. Wynika z niej między innymi, że 51 proc. ankietowanych zamierza korzystać z zielonej energii, ale póki co na taki krok zdecydowało się 10 proc. biorących udział w badaniu.
14.01.2020r. 08:06

Administracja prezydenta Donalda Trumpa zatwierdziła lokalizację największej farmy słonecznej w Stanach Zjednoczonych. Farma NV Solar Gemini ma osiągnąć moc 690 MW - czytamy w BiznesAlert.pl.
14.01.2020r. 07:13

Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
13.01.2020r. 19:40

Stowarzyszenia energetyczne z Europy Środkowo-Wschodniej postulują, by Fundusz Sprawiedliwej Transformacji, który ma wspierać regiony najbardziej narażone na negatywne skutki społeczne ambitnej polityki klimatycznej UE, opiewał na kwotę 25 mld euro.
13.01.2020r. 14:32

Niemiecki dziennik "Die Welt" opisuje w poniedziałek projekt wsparcia finansowego, przygotowanego przez KE dla krajów UE, których energetyka w znacznym stopniu uzależniona jest od węgla. Ma to przekonać m.in. Polskę do poparcia unijnych celów klimatycznych.
13.01.2020r. 12:12

Podczas targów Customer Electronic Show 2020 firmy Hyundai Motor i Uber ogłosiły partnerstwo w celu opracowania elektrycznych, powietrznych taksówek oraz zaprezentowały pełnowymiarowy koncept takiego pojazdu.
13.01.2020r. 10:52

W poniedziałek ogłoszono powołanie międzynarodowej koalicji na rzecz energii odnawialnej na oceanach (Ocean Renewable Energy Action Coalition). Celem jej działania ma być przyspieszenie wdrażania odnawialnej energii oceanicznej i złagodzenie skutków zmian klimatycznych.
13.01.2020r. 10:00

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, grupa energetyczna EnBW poinformowała o przyłączeniu do sieci ogromnej farmy wiatrowej, która powstała na Morzu Północnym. To największa, zrealizowana inwestycja w dotychczasowej historii niemieckiego rynku offshore.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE