ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
15.05.2018r. 13:57

Międzynarodowa Agencja Energetyczna (MAE) przestrzegła we wtorek przed niebezpieczeństwem powszechnego stosowania na świecie klimatyzacji i zaleciła stosowanie mniej energochłonnych urządzeń.
15.05.2018r. 13:02

Podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach odbył się panel "Regiony górnictwa węgla kamiennego w okresie przekształceń: Śląsk - wizja i projekty". Wśród panelistów obecny był Miguel Arias Cañete, w Komisji Europejskiej odpowiadający za kwestie klimatu. Zapowiedział on nowe nakłady Unii Europejskiej na walkę z globalnym ociepleniem - czytamy w BiznesAlert.pl.
15.05.2018r. 07:28

Tauron zostanie wykreślony z listy spółek głównego indeksu MSCI Poland po sesji 31 maja - podało MSCI w śródrocznej rewizji indeksów.
14.05.2018r. 20:24

Polityczne porozumienie ws. synchronizacji systemów energetycznych państw bałtyckich z siecią europejską powinno zostać podpisane pod koniec czerwca - powiedział minister energii Litwy Żygimantas Vaiciunas.
14.05.2018r. 19:36

W lipcu 2018 r. BMW zamierza rozpocząć produkcję swojego pierwszego systemu ładowania indukcyjnego. Nowa technologia ma być kompatybilna z hybrydami plug-in producenta z Monachium. Początkowo, będą mogli z niej skorzystać użytkownicy modelu 530e.
14.05.2018r. 19:26

Najważniejszy dylemat europejskiej energetyki to pytanie, czy koncerny energetyczne mają koncentrować się na zysku, na bezpieczeństwie dostaw, czy też na ochronie zdrowia i środowiska - wskazywali uczestnicy poniedziałkowej dyskusji podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego.
14.05.2018r. 15:21

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, Grecja szykuje duże aukcje dla odnawialnych źródeł energii, w których o wsparcie będą konkurować inwestorzy planujący budowę elektrowni wiatrowych i fotowoltaicznych.

14.05.2018r. 14:50

10 maja Tesla zarejestrowała w Szanghaju nową spółkę. Według informacji agencji Reuters, działania amerykańskiego producenta mają związek z decyzją rządu w Pekinie, który zamierza pozwalać zagranicznym firmom na zakładanie w Państwie Środka własnych zakładów produkcyjnych. Do tej pory fabryki mogły być uruchamiane wyłącznie w ramach joint venture z lokalnymi partnerami, w których udziały zagranicznych podmiotów nie mogły przekraczać 50 proc.
14.05.2018r. 12:39

Litwa zamierza zbudować nowe moce w energetyce przed zakończeniem procesu synchronizacji sieci elektroenergetycznych państw bałtyckich z sieciami Europy kontynentalnej. Niewykluczone jest, że do realizacji tych inwestycji Litwini wykorzystają rynek mocy zastosowany między innymi w Polsce - czytamy w BiznesAlert.pl.
14.05.2018r. 12:27

Carlos Ghosn, dyrektor generalny koncernu Renault-Nissan-Mitsubishi, poinformował, że priorytetem francusko-japońskiego koncernu jest obecnie obniżenie cen oferowanych samochodów elektrycznych. Jego zdaniem, kwestia niewystarczającego zasięgu EV została już rozwiązana z pozytywnym skutkiem.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE