ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
07.06.2021r. 23:45

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zapowiedział walkę z tzw. śluzem morskim, groźnym dla życia biologicznego organicznym osadem, którym pokrywane jest Morze Marmara, położone między Azją Mniejszą a Półwyspem Bałkańskim.
07.06.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Urząd Bezpieczeństwa Jądrowego (ASN) wezwał w poniedziałek władze do szybkiego podjęcia decyzji w sprawie ustalenie polityki gospodarowania odpadami jądrowymi, ostrzegając przed niewydolnością obecnego systemu.
07.06.2021r. 17:00

Redakcja CIRE
Komisja Europejska proponuje zmiany w wytycznych o pomocy państwa w celu umożliwienia krajom UE dotowania do 100 proc. wartości projektów dotyczących energii odnawialnej. Inwestycje w gaz zostaną objęte wytycznymi, jeśli kraje wykażą, że służą celom klimatycznym UE.
07.06.2021r. 08:00

Redakcja CIRE
Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
07.06.2021r. 07:00

Redakcja CIRE
Baltic Pipe to ważny projekt dla regionu, Komisja Europejska jest gotowa zaangażować się w znalezienie rozwiązania po decyzji Danii w sprawie cofnięcia pozwolenia środowiskowego dla lądowego odcinka gazociągu - przekazało PAP źródło w KE.
07.06.2021r. 06:00

Redakcja CIRE
Państwowa Służba Regulacji Energetyki (VERT) potwierdziła, że średnia cena energii elektrycznej dla większości odbiorców od lipca wzrośnie o około 8%, a gazu dla gospodarstw domowych - o 26-50%. Renatas Pocius, szef VERT, podkreślił, że ceny gazu wciąż są na historycznie najniższym poziomie, więc należy się spodziewać wzrostu cen.
06.06.2021r. 23:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Mkango i Grupa Azoty PUŁAWY, wiodący polski producent nawozów sztucznych i środków chemicznych, tworzą w Polsce Europejskie Centrum Wytwórcze Metali Ziem Rzadkich.
06.06.2021r. 12:00

Redakcja CIRE
Kiedy żywotność baterii dobiega końca, jej ekologiczne zalety znikają. Jeśli taka bateria trafi na wysypisko śmieci, jej komórki mogą uwalniać toksyny, w tym metale ciężkie, a to tylko jeden z wielu problemów, z którymi obecnie borykają się naukowcy. Jak podkreślają, przede wszystkim potrzebny jest odpowiedni recykling. UE spodziewa się, że do 2030 roku po europejskich drogach będzie jeździć nawet 30 milionów elektrycznych samochodów. Co stanie się ze zużytymi bateriami?
06.06.2021r. 10:31

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Szwedzko-szwajcarska grupa technologii energetyki i automatyki ABB ogłosiła, że do 2030 r. całkowicie zelektryfikuje swoją flotę ponad 10 000 pojazdów. Cele firmy w zakresie ochrony klimatu obejmują również wykorzystanie wyłącznie energii odnawialnej, a także ustalenie celów w zakresie efektywności energetycznej i systemów zarządzania energią.
06.06.2021r. 10:00

Redakcja CIRE
Firmy dwóch amerykańskich miliarderów Billa Gatesa oraz Warrena Buffetta wybrały stan Wyoming jako lokalizację dla pierwszego reaktora Natrium na terenie starej elektrowni węglowej - informuje "BiznesAlert.pl".

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLANDp
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Enotec
Gazterm
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE