ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
01.08.2019r. 14:19

RWE poinformowało, że zamknie elektrownię Aberthaw B o mocy 1,56 gigawata (GW) w Walii z powodu trudnych warunków rynkowych dla energetyki węglowej w Wielkiej Brytanii - czytamy w BiznesAlert.pl.
01.08.2019r. 13:01

Cupra, marka koncernu Volkswagen AG, odpowiadająca za usportowione modele Seata, poinformowała że zaprezentuje całkowicie elektryczny samochód koncepcyjny. Premiera pojazdu odbędzie się podczas wrześniowych targów motoryzacyjnych IAA we Frankfurcie. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie marki, Cupra Concept ma łączyć "wysoką wydajność z zaawansowaną technologią jednostki napędowej i dynamicznym designem".
01.08.2019r. 12:56

Farmy wiatrowe to nie tylko źródło taniej i zeroemisyjnej energii. Według Bloomberga, co prawda turbiny nie wytwarzają węgla, ale nie mogą być poddane recyklingowi - czytamy w BiznesAlert.pl.
01.08.2019r. 12:51

5 września część Wilna zostanie ewakuowana na czas symulacji wypadku w białoruskiej elektrowni jądrowej w Ostrowcu. Lokalne władze podają, że celem jest przygotowanie scenariusza, w którym obszar skażenia radioaktywnego obejmuje promień 30 km od elektrowni jądrowej, w tym niektórych części Wilna - czytamy w BiznesAlert.pl.
01.08.2019r. 08:26

Jak poinformował portal Gramwzielone.pl, analitycy Bloomberg New Energy Finance oszacowali, że w ciągu dwóch dekad potencjał zainstalowanych na całym świecie magazynów energii wzrośnie aż 122 razy w stosunku do potencjału takich urządzeń zainstalowanego na koniec ubiegłego roku. BNEF zakłada ponadto, że w ciągu najbliższej dekady ceny baterii spadną o połowę.
01.08.2019r. 06:46

Odłączenie Litwy, Łotwy i Estonii od postsowieckiego systemu energetycznego i połączenie z Zachodem przez Polskę ma kosztować co najmniej 1,5 mld euro - czytamy w "Rzeczpospolitej"
01.08.2019r. 05:30

Niemieckie elektrownie opalane węglem brunatnym prawdopodobnie straciły ponad 600 milionów euro w pierwszej połowie 2019 roku - podał think tank Sandbag. Badania uwzględniające zakładane koszty stałe i ceny hurtowe energii elektrycznej i unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji (ETS) pokazują, że rentowność "załamała się", a starsze elektrownie na węgiel brunatny straciły więcej niż nowe jednostki - czytamy w BiznesAlert.pl.
01.08.2019r. 03:48

Rząd USA zgodzi się na ponowne przedłużenie o 90 dni zezwolenia na międzynarodową współpracę z Iranem przy rozwoju cywilnego programu nuklearnego w tym kraju - zapowiedział w środę doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa narodowego John Bolton.
31.07.2019r. 11:11

Jak czytamy w portalu Gramwzielone.pl, farmy wiatrowe w Szkocji już teraz produkują energię w ilości odpowiadającej dwukrotnemu zapotrzebowaniu wszystkich szkockich domów. Teraz energii wiatrowej w Szkocji znowu przybędzie po tym, jak w tym tygodniu oficjalnie uruchomiono tam jedną z największych na świecie morskich farm wiatrowych.
31.07.2019r. 11:04

Po tym jak w ubiegłym tygodniu ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla były bliskie przełamania bariery 30 euro, od kilku dni obserwujemy wyraźny spadek i taka tendencja utrzymała się podczas dzisiejszej aukcji, którą giełda EEX zorganizowała w imieniu Polski.

REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE