ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
17.05.2018r. 06:47

- Nowa wersja polityki energetycznej, w nowym zakresie czasowym, jest obecnie przygotowywana. Brakuje jednak jeszcze paru kluczowych elementów - powiedział w Sejmie cytowany przez BiznesAlert.pl. Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Piotr Naimski.
17.05.2018r. 05:40

Jak poinformował Pełnomocnik Rządu do spraw Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski, w przyszły piątek w Kopenhadze się odbędzie uroczyste podpisanie umów pomiędzy Energniet.dk, Gaz- Systemem i Komisją Europejską o dofinansowanie z funduszy CEF (Connecting Europe Facility) gazociągów Polska - Litwa (GIPL) oraz Baltic Pipe - czytamy w BiznesAlert.pl
16.05.2018r. 20:13

Projekt nowelizacji ustawy o inwestycjach w świnoujskim gazoporcie skierowano do sejmowej podkomisji. W środę na forum połączonych sejmowych komisji: do Spraw Energii i Skarbu Państwa oraz Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu.
16.05.2018r. 07:52

Digitalizacja, decentralizacja i dekarbonizacja - to trendy, które w najbliższych latach zdominują energetykę. Nowe technologie będą mieć w każdym z nich znaczący udział - zarówno w budowaniu rozproszonej energetyki, jak i odchodzeniu od węgla. Istotnym wyzwaniem dla UE będzie walka z zanieczyszczeniami powietrza. Muszą się w nią zaangażować przede wszystkim konsumenci energii - wymaga ona zmiany paliw stosowanych do ogrzewania domów i sposobu korzystania z transportu - podkreślają eksperci InnoEnergy.
16.05.2018r. 06:20

Rada Ministrów przyjęła wczoraj projekt nowelizacji ustawy o podatku akcyzowym, który przewiduje 0 proc. stawkę akcyzy na gaz ziemny przeznaczony do silników spalinowych - czytamy w "Gazecie Prawnej".
15.05.2018r. 21:39

Grupa Unimot wypracowała w pierwszym kwartale 2018 r. wyższe o 1,8 proc. przychody ze sprzedaży niż w analogicznym okresie 2017 r., jednak zanotowała niższą rentowność i w efekcie zakończyła ten okres stratą.
15.05.2018r. 18:06

Gaz może odgrywać coraz większą rolę w polskiej energetyce. Inwestycji w bloki gazowe mogłoby być więcej przy wyższych cenach emisji CO2 - ocenili przedstawiciele spółek energetycznych.
15.05.2018r. 15:19

Polskie firmy - lub firma - mogłyby zainwestować w budowę terminala gazu skroplonego w USA - powiedział we wtorek pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.
15.05.2018r. 13:44

Trwający przewiert HDD pod rzeką Nysa Kłodzka to jeden z ważniejszych etapów realizowanej przez Gaz-System inwestycji Zdzieszowice - Wrocław. W jej ramach powstanie ok. 130 km gazociągu w województwach opolskim i dolnośląskim.
15.05.2018r. 12:44

Mirek Topolanek stojący na czele operatora gazociągów przesyłowych na Słowacji, Eustream, były premier Czech, wystąpił na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2018 w Katowicach. Przestrzegał przed projektem Nord Stream 2 - czytamy w BiznesAlert.pl.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE