ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
17.09.2020r. 15:42

Współpraca energetyczna, w tym realizacja projektu budowy gazociągu GIPL, synchronizacja systemów elektroenergetycznych państw bałtyckich z systemem Europy kontynentalnej przez Polskę, rozwój offshore oraz polityka klimatyczna były głównymi tematami poruszanymi podczas spotkania ministra klimatu Michała Kurtyki z ministrem energii Litwy Žygimantasem Vaičiūnasem. Rozmowy, przeprowadzone w ramach polsko-litewskich konsultacji międzyrządowych pod przewodnictwem premierów obu krajów, odbyły się 17 września 2020 r. w Wilnie.

17.09.2020r. 14:55

Gaz-System zakończył przewiert HDD (Horizontal Directional Drilling) na trasie inwestycji Pogórska Wola - Tworzeń pomiędzy miejscowościami Kraśniów i Biskupice. Przekroczenie Wisły ms długość 1018 m, a zagłębienie maksymalne wynosi 38 m poniżej dna rzeki.
17.09.2020r. 13:02

W Brukseli stały przedstawiciel RP przy UE Andrzej Sadoś spotkał się z amerykańskim ambasadorem przy UE Ronaldem Gidwitzem. Rozmowy dotyczyły m.in. energii jądrowej, polityki energetycznej UE i budowy gazociągu Nord Stream 2.
17.09.2020r. 12:12

Grupa Kapitałowa PGNiG, odpowiedzialna za bezpieczeństwo energetyczne firm i rodzin w Polsce, z powodzeniem radzi sobie z sytuacją wywołaną epidemią koronawirusa. O działaniach operacyjnych i inicjatywach społecznych podejmowanych w tym okresie, podczas konferencji w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, mówili minister Marlena Maląg oraz prezes PGNiG Jerzy Kwieciński.
17.09.2020r. 10:28

W środę 16 września posłowie przyjęli stanowisko Parlamentu Europejskiego w sprawie wniosku Komisji dotyczącego Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.
17.09.2020r. 09:59

O możliwościach współpracy, przyszłej strategii i wyzwaniach związanych z procesem przejęcia Grupy Kapitałowej PGNiG przez PKN Orlen rozmawiali z przedstawicielami Związków Zawodowych funkcjonujących w Grupie Kapitałowej PGNiG prezesi: Daniel Obajtek (PKN Orlen) i Jerzy Kwieciński (PGNiG).
17.09.2020r. 09:06

W drugim kwartale 2020 roku przez polski gazowy system przesyłowy przepłynęło zdecydowanie mniej gazu ziemnego niż w analogicznym okresie rok wcześniej, to głównie efekt spadku dostaw gazu z Rosji.
17.09.2020r. 06:01

Prowadzona przez Marcina Bejma, adwokata i partnera kierującego Praktyką Energetyki i Projektów Infrastrukturalnych oraz szefa Zespołu Infrastruktury i Finansowania Projektów w Kancelarii CMS, debata strategiczna "Inwestycje obecnych czasów - jaki będzie przemysł przyszłości?", która miała miejsce podczas Kongresu "Polska Chemia", poświęcona była między innymi inwestycjom związanym z energetyką i efektywnością energetyczną w przedsiębiorstwach chemicznych. Jednym z poruszanych tematów było magazynowanie energii.
16.09.2020r. 16:26

Zwiększenie z 40 do 55 proc. celu redukcyjnego emisji na 2030 r. to dla Polski szansa na wsparcie transformacji; Polska powinna tak postępować, by jak najbardziej skorzystać z dostępnych środków - oceniają, w stanowiskach przekazanych PAP, eksperci zajmujący się klimatem.
16.09.2020r. 16:18

Połączone sejmowe komisje: infrastruktury oraz ds. energii, klimatu i aktywów państwowych poparły wraz z poprawkami rządowy projekt noweli ustawy dot. wspierania termomodernizacji i remontów. Projekt zakłada m.in. utworzenie Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Tauron
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Gazterm
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE