ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
22.01.2021r. 15:56

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Jak poinformował Peter Szijjarto, minister spraw zagranicznych Węgier, dostawy gazu na Węgry mają być omówione z prezesem Gazpromu Aleksiejem Millerem "po udanych rozmowach z wicepremierem Rosji Aleksandrem Novakiem".

22.01.2021r. 15:06

W ramach reformy europejskiego systemu ETS powinien powstać mechanizm uwzględniający tzw. ślad węglowy towarów importowanych do Unii Europejskiej - podkreślił w piątek wiceminister klimatu i środowiska Adam Guibourgé-Czetwertyński.
22.01.2021r. 12:28

Polska z zaniepokojeniem przygląda się krokom podejmowanym przez spółkę Nord Stream 2 AG i inne podmioty zaangażowane ekonomicznie i politycznie w projekt, które dążą w istocie do zakończenia budowy nowego gazociągu łączącego Niemcy i Rosję bez względu na okoliczności - skomentował minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.
22.01.2021r. 10:52

Nord Stream 2 mógłby w przyszłości słać wodór do Europy, ale niemieckie ministerstwo finansów ma zastrzeżenia do dostaw tego paliwa gazociągami. Sprzeciwia się mu niemiecki Uniper, partner finansowy inwestycji - czytamy w BiznesAlert.pl.
22.01.2021r. 07:06

Porozumienie może w przyszłości zapewnić gaz Europie w razie rozbudowy Korytarza Południowego - czytamy w BiznesAlert.pl.
22.01.2021r. 07:01

Niemiecka Federalna Agencja Morska i Hydrograficzna (BSH) przyznaje, że budowa Nord Stream 2 może się przedłużyć przez skargę ekologów z Niemiec na zgodę na przyłączenie odcinka duńskiego na wodach niemieckich niezbędne do ukończenia tego gazociągu - czytamy w BiznesAlert.pl.
21.01.2021r. 19:54

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała 21 stycznia, że nie zamierza porzucić Nord Stream 2, ale jest gotowa do rozmów na jego temat z USA. To zmiana w stosunku do dotychczasowych wypowiedzi oficjeli niemieckich, którzy odrzucali możliwość dyskusji na ten temat z Amerykanami jako ingerencję w sprawy wewnętrzne Niemiec - informuje "BiznesAlert.pl".
21.01.2021r. 17:46

Parlament Europejski przyjął w czwartek rezolucję wzywającą UE do wstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2 i nałożenia nowych sankcji na Rosję. Dokument został przygotowany w odpowiedzi na aresztowanie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Rezolucja jest niewiążąca.

21.01.2021r. 16:18

"Budowa gazociągu Nord Stream 2 to niemiecko-rosyjska współpraca ponad głowami Polaków i Ukraińców, która narusza solidarność europejską" - oświadczył w czwartek goszczący w Berlinie wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.
21.01.2021r. 15:31

Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa określiła w czwartek nowe sankcje USA dotyczące Nord Stream 2 jako "działania wrogie" wobec uczestników budowy tego gazociągu. Zapewniła, że restrykcje nie wpłyną na politykę Rosji na arenie międzynarodowej.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE