ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
21.06.2018r. 15:10

Stany Zjednoczone uruchomiły w mediach społecznościowych kampanię, w której sprzeciwiają się budowie gazociągu Nord Stream 2. Ich zdaniem projekt dzieli Europę - czytamy w BiznesAlert.pl.
21.06.2018r. 13:25

Komisja Europejska poinformowała w czwartek, że wszczyna dochodzenie, by sprawdzić, czy umowy na dostawy gazu między katarską państwową firmą Qatar Petroleum, eksportującą gaz LNG, a europejskimi importerami nie utrudniają przepływu tego surowca w Europie.
21.06.2018r. 12:30

W ramach retorsji za nałożenie na produkowane w Chinach towary, Pekin postanowił wprowadzić 25. procentową taryfę celną na import amerykańskich węglowodorów: ropy, gazu ziemnego i węgla. Zarówno amerykańskie, jak i chińskie opłaty zaczną obowiązywać w lipcu. Zdaniem analityków z branży energetycznej, eskalująca wojna handlowa pomiędzy tymi dwoma krajami może znacząco zmniejszyć wolumen sprzedaży przemysłu łupkowego do Azji i Europy. We wtorek Amerykańskie Stowarzyszenie Producentów Paliw i Petrochemiczne wezwało prezydenta Trumpa "do współpracy z Chinami - i wszystkimi narodami - w celu zmniejszenia barier dla konkurencji zamiast ich promowania" - czytamy w BiznesAlert.pl.
21.06.2018r. 06:58

Przedstawiciel niemieckiego Unipera, który jest partnerem finansowym spornego gazociągu Nord Stream 2 przyznaje, że ewentualne sankcje USA byłyby "ekstremalnym zagrożeniem" dla projektu - czytamy w BiznesAlert.pl.
20.06.2018r. 18:30

Środowa debata ambasadorów krajów unijnych nad projektem nowelizacji dyrektywy gazowej, która jest wymierzona w projekt gazociągu Nord Stream 2, nie przyniosła przełomu. Prace nad projektem mają być kontynuowane na poziomie technicznym - poinformowały PAP źródła w UE.
20.06.2018r. 11:09

Ostatnie pozwolenia na budowę gazociągu podmorskiego Baltic Pipe planowane są na kwiecień 2020 r., tak by od wiosny tego roku zacząć jego fizyczną budowę - poinformował w środę na konferencji prezes Gaz-Systemu Tomasz Stępień.
20.06.2018r. 06:24

Prezydent Francji Emmanuel Macron podjął decyzję o prywatyzacji Engie - czytamy w "Rzeczpospolitej".
19.06.2018r. 18:10

Sąd Handlowy w Londynie zezwolił na zamrożenie aktywów rosyjskiego Gazpromu w Wielkiej Brytanii w odpowiedzi na wniosek, skierowany w tej sprawie przez ukraińską państwową spółkę paliwową Naftohaz - podała we wtorek agencja Interfax-Ukraina.
19.06.2018r. 16:02

Na środowym spotkaniu ambasadorów UE ma zostać poruszona sprawa nowelizacji dyrektywy gazowej, która wymierzona jest w Nord Stream 2. Według unijnych źródeł kraje UE mają zaprezentować wytyczne określające, w jaki sposób wyjść z obecnego pata w tej sprawie.
19.06.2018r. 11:57

Chorwacki parlament przyjął prawo pozwalające na sprowadzenie na wyspę Krk pływającego obiektu do magazynowania i skraplania gazu (FSRU). Pływający gazoport ma zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Chorwacji i będzie elementem programu Korytarza Północ-Południe wspieranego przez Komisję Europejską - czytamy w BiznesAlert.pl.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE