ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
25.02.2021r. 15:54

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
"Czy cokolwiek powstrzyma Nord Stream 2 Putina?" - zastanawia się na łamach dziennika "New York Times" Chris Miller, profesor Tufts University z Massachusetts. Wskazuje, że niewielu sojuszników Niemiec popiera projekt.
25.02.2021r. 11:39

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Sądząc z opublikowanych danych europejskie koncerny uczestniczące w projekcie Nord Stream 2 przekazały na jego budowę około 600-650 mln euro mniej, niż planowano, ale Gazprom zapewnia, że ma wystarczające fundusze - podał dziennik Kommiersant.
24.02.2021r. 14:42

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Niemiecki Wintershall Dea zainwestował 730 mln euro w projekt Nord Stream 2; dalsze transze finansowe nie są planowane - poinformował koncern w raporcie za czwarty kwartał 2020 r., opublikowanym w środę.
24.02.2021r. 10:46

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Administracja nowego prezydenta USA Joe Bidena de facto skapitulowała w sprawie gazociągu Nord Stream 2 - taki jest główny wniosek opublikowanej w środę analizy autorstwa brukselskiej wywiadowni gospodarczej Eurointelligence.
24.02.2021r. 10:43

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
- Turcja zrobi wszystko co w jej mocy, aby wesprzeć dostawy gazu z Turkmenistanu do Turcji i dalej, do Europy - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl minister spraw zagranicznych Turcji.
24.02.2021r. 10:12

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Komisja Parlamentu Europejskiego do spraw przemysłu, badań naukowych i energii (ITRE) omówiła projekt Nord Stream 2. Przedstawiciel Komisji przyznał, że Unia nie potrzebuje tego gazociągu, ale mogą go zatrzymać tylko Niemcy - czytamy w BiznesAlert.pl
24.02.2021r. 04:55

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Amerykańskie federalne organy regulacyjne ds. energetyki oświadczyły, że zbadają zagrożenia, jakie zmiany klimatyczne i ekstremalne zjawiska pogodowe stanowią dla niezawodności sieci energetycznej kraju w następstwie kryzysu energetycznego w Teksasie w zeszłym tygodniu, który pozbawił miliony ludzi zasilania - informuje "BiznesAlert.pl".
24.02.2021r. 00:42

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Niemieckie firmy chcą wykorzystać potencjał polskiej gospodarki, znacznie lepiej od innych radzącej sobie ze skutkami pandemii. Starają się także skorzystać z nadchodzącej transformacji gospodarczej w Polsce - pisze na swych stronach internetowych niemiecka stacja Deutsche Welle (DW).
24.02.2021r. 00:01

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Europosłowie podczas posiedzenia Komisji Przemysłu, Badań Naukowych i Energii PE skrytykowali budowę gazociągu Nord Stream 2. Wskazywali, że projekt powinien zostać zatrzymany, bo jest szkodliwy dla europejskiego bezpieczeństwa energetycznego.
23.02.2021r. 16:34

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
"Niemiecki przemysł potrzebuje wiarygodnych ram politycznych dla dekarbonizacji, aby pozostać konkurencyjnym" - napisał think tank Agora Energiewende w nowym raporcie. Jest to wniosek po rozmowach z siedemnastoma największymi niemieckimi przedsiębiorstwami przemysłowymi, w tym grupami chemicznymi BASF, Bayer, Covestro, Lanxess i Wacker oraz producentami stali Salzgitter i Thyssen-Krupp - informuje "BiznesAlert.pl".


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE