ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
14.01.2020r. 15:31

KE przyjęła we wtorek propozycję w sprawie Funduszu Sprawiedliwej Transformacji i mechanizmu wspierania regionów, gdzie realizacja polityki klimatycznej będzie najbardziej bolesna. Pieniądze mają być dostępne dla wszystkich państw UE, a nie tylko tych z regionami węglowymi.
14.01.2020r. 08:18

Europejski Bank Inwestycyjny (EBI) zaprezentował wyniki drugiej edycji ankiety dotyczącej klimatu, która dotyczyła indywidualnych starań podejmowanych przez mieszkańców różnych krajów na rzecz przeciwdziałania zmianie klimatu. Wynika z niej między innymi, że 51 proc. ankietowanych zamierza korzystać z zielonej energii, ale póki co na taki krok zdecydowało się 10 proc. biorących udział w badaniu.
13.01.2020r. 18:53

Na początku stycznia bieżącego roku niemiecki Uniper oraz singapurska firma tradingowa Woodside podpisały długoterminową umowę na zakup LNG z Australii, która ma zacząć obowiązywać od 2021 r. i jest efektem wstępnego porozumienia, podpisanego pomiędzy stronami we wrześniu 2019 r. - czytamy w "Biznes Alert".
13.01.2020r. 09:33

Opóźnienie o rok uruchomienia gazociągu Nord Stream 2 nie zaszkodzi rosyjskiemu koncernowi Gazprom w eksporcie gazu, niemniej problemem może stać się spadek eksportu ze względu na konkurencję ze strony gazu skroplonego - ocenia w poniedziałek "Kommiersant".
11.01.2020r. 16:58

Rosja zdoła samodzielnie ukończyć gazociąg Nord Stream 2, jest tylko kwestia terminów - powiedział w sobotę prezydent Władimir Putin. Wyraził nadzieję na zakończenie budowy i uruchomienie Nord Stream 2 do końca 2020 roku lub w pierwszym kwartale 2021 roku.
11.01.2020r. 13:29

Warszawa wykorzysta dobre stosunki z Waszyngtonem do wzmocnienia sojuszu Europy ze Stanami Zjednoczonymi. Bez naszego bliskiego partnerstwa z Ameryką nie możemy przetrwać hybrydowych ataków z Rosji i rosnącego wpływu Chin - mówił premier Mateusz Morawiecki w sobotnim wywiadzie dla niemieckiego dziennika "Die Welt". Pytany o reformę wymiaru sprawiedliwości odparł, że Polska chce nadrobić to, co już zrobiono gdzie indziej. "W Niemczech po zjednoczeniu około trzydziestu procent sędziów pracujących w NRD nie mogło dłużej wykonywać swojej pracy, ponieważ byli zbyt blisko związani z totalitarnym reżimem. To było słuszne. W Polsce to się nigdy nie wydarzyło".
10.01.2020r. 21:49

Jestem rozczarowany, że Unia Europejska nie podjęła kroków, by zablokować budowę gazociągu Nord Stream 2 - powiedział PAP senator Partii Demokratycznej Chris Murphy.
10.01.2020r. 20:32

Jak podaje "Biznes Alert", portal Politico dotarł do unijnego projektu Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (FST), z którego wynika, że KE przewiduje 7,5 mld euro wsparcia na rzecz transformacji energetycznej. Portal spodziewa się "bitwy politycznej" wokół tej propozycji.


10.01.2020r. 17:04

USA sprzeciwiają się drugiej nitce Tureckiego Potoku, przeznaczonej do eksportu rosyjskiego gazu przez Bułgarię do Europy Południowo-Wschodniej - oświadczył w piątek w wywiadzie dla bułgarskiego radia zastępca sekretarza stanu USA ds. politycznych David Hale.
10.01.2020r. 16:36

W grudniu ub. roku Narodowa Komisja Rozwoju i Reform Chin oraz dziewięć innych centralnych departamentów opracowały nowe wytyczne w celu wsparcia rozwoju krajowego rynku biogazu, zawierające, m.in. korzystne regulacje podatkowe.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE