ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
23.02.2021r. 10:49

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Co najmniej 18 europejskich firm wycofało się lub zobowiązało się do wycofania z budowy gazociągu Nord Stream 2 w obawie przed sankcjami USA - wynika z raportu amerykańskiego Departamentu Stanu, opisanego przez dpa. Są wśród nich także firmy niemieckie.
22.02.2021r. 15:55

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
"Ze względu na uwarunkowania systemu energetycznego i ciepłownictwa w Polsce, aby osiągnąć neutralność klimatyczną, potrzebujemy inwestycji w źródła gazowe, przy czym gaz traktujemy jako technologię przejściową" - powiedział Paweł Strączyński, wiceprezes zarządu ds. finansowych PGE Polskiej Grupy Energetycznej podczas wydarzenia "EU TAXONOMY: finding the right balance for a successful Transition" zorganizowanego przez brukselski Energy Post.

22.02.2021r. 12:24

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Jak ocenia brukselski portal Politico prezydent USA Joe Biden milczy w sprawie sankcji, podczas gdy budowa Nord Stream 2 przyspiesza. Nowa administracja amerykańska szuka równowagi między swoją niechęcią do gazociągu a pragnieniem poprawy stosunków z Niemcami.
22.02.2021r. 11:24

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Gazociąg TANAP może przesyłać 20 procent wodoru, bez konieczności jego modyfikacji. - SOCAR przeprowadził odpowiednie analizy, teraz pracujemy z partnerami zagranicznymi nad odpowiednią technologią produkcji tego nośnika energii - powiedział cytowany przez BiznesAlert.pl Elshad Nasirow, wiceprezes azerskiego koncernu energetycznego SOCAR.
22.02.2021r. 10:11

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Operator gazociągu Nord Stream 2 złożył do Federalnej Agencji Morskiej i Hydrograficznej (BSH) wniosek o niezwłoczną realizację pozwolenia na budowę na wodach niemieckich, zawieszone po tym, jak organizacje ekologiczne sprzeciwiły się temu zezwoleniu - informuje portal NDR.
22.02.2021r. 09:27

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Ministrowie spraw zagranicznych Polski i Ukrainy Zbigniew Rau i Dmytro Kułeba wezwali we wspólnym artykule na łamach "Politico" o zatrzymanie budowy gazociągu Nord Stream 2. Podkreślają, że w zablokowaniu projektu ważną rolę mogą odegrać USA.
22.02.2021r. 05:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Szef polskiego MSZ Zbigniew Rau wyraził w niedzielę na Twitterze uznanie dla amerykańskiej senator Jeanne Shaheen za zaangażowanie w sprawę zablokowania Nord Stream 2, który, jak napisał, "zagraża naszemu bezpieczeństwu energetycznemu i wbija klin między sojuszników".
20.02.2021r. 16:40

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Departament Stanu USA nie zdecydował się na wprowadzenie nowych sankcji przeciwko uczestnikom projektu Nord Stream 2; na listę sankcyjną wpisano jedynie barkę Fortuna i jej właściciela KWT-Rus - podały w sobotę "Radio Swoboda" i agencja "Bloomberg".
19.02.2021r. 21:48

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Międzynarodowa korporacja gazowo-petrochemiczna w 30 proc. należąca do włoskiego rządu poinformowała o planie zmian w obrębie swojej działalności, które pozwolą jej ograniczyć emisję gazów cieplarnianych - czytamy w serwisie "pb.pl".

19.02.2021r. 19:53

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Przywódcy państw grupy G7 podczas piątkowego wirtualnego szczytu o odbudowie gospodarek po pandemii koronawirusa podkreślili znaczenie multilateralizmu w rozwiazywaniu światowych problemów, czy to zdrowotnych, gospodarczych czy klimatycznych.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE