ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
19.02.2021r. 19:41

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Specjalny wysłannik USA ds. klimatu John Kerry stwierdził w piątek, że świat zmarnował ostatnie lata jeśli chodzi o zmiany klimatu i ma już niewiele czasu, by zmienić kurs. Jak dodał, dużą część winy ponosi za to były prezydent Donald Trump.
19.02.2021r. 17:31

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow oświadczył w piątek, że Unia Europejska w sprawie gazociągu Nord Stream 2 nie dotrzymuje ustaleń, podczas gdy Rosja wywiązuje się ze swych zobowiązań. Jako dowód podał objęcie projektu działaniem unijnej dyrektywy gazowej.
19.02.2021r. 16:54

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Na Morzu Bałtyckim u wybrzeży wyspy Rugia rosyjskie statki wznowiły budowę gazociągu Nord Stream 2. Kilkanaście rosyjskich statków kursuje między wyspami Rugia i Bornholm. Drugi tuzin jest na kotwicy ok. 25 km na południe od wyspy Bornholm - informuje w piątek portal "NDR".

19.02.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Od II wojny światowej unikanie konfliktów z Rosją jest priorytetem niemieckiej polityki zagranicznej; Kreml bezwstydnie to wykorzystuje, nie tylko w przypadku Nord Stream 2 - pisze w środę założyciel think-thanku Centrum Liberalnego Modernizmu Ralf Fuecks na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung
19.02.2021r. 13:01

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Reuters ustalił, że administracja USA przedstawi listę firm zaangażowanych w Nord Stream 2, które mogą stać się celem sankcji. Te jednak mogą wejść w życie z opóźnieniem dopiero po konsultacjach z sojusznikami - czytamy w BiznesAlert.pl.
19.02.2021r. 09:40

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Koncerny energetyczne z Norwegii i Francji będą razem pracować nad znalezieniem najlepszego sposobu na produkcję "błękitnego" wodoru, donosi Reuters.
18.02.2021r. 14:10

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Premier Dolnej Saksonii Stephan Weil odrzuca krytykę pod adresem projektu gazociągu Nord Stream 2. Według niego Rosja może odgrywać centralną rolę w produkcji energii odnawialnej.
18.02.2021r. 13:33

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Na krótko przed niecierpliwie wyczekiwanym przemówieniem prezydenta USA Joe Bidena na piątkowej wirtualnej konferencji bezpieczeństwa w Monachium, były minister spraw zagranicznych Niemiec Sigmar Gabriel (SPD) odrzucił krytykę USA, dotyczącą niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2.
18.02.2021r. 10:01

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Zatrzymanie budowy gazociągu Nord Stream 2 to kwestia życia i śmierci dla Ukraińców - ocenił szef ukraińskiego państwowego koncernu paliwowego Naftohaz Andrij Kobolew. Uznał, że ukraiński system transportu gazu jest częścią systemu obronnego Ukrainy.
18.02.2021r. 09:53

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
W Teksasie występują rekordowe mrozy i śnieżyce. Zginęło już 21 osób, dochodzi do masowych awarii sieci energetycznej, wiele domów pozbawionych jest prądu. Gubernator Greg Abbott zakazał w środę eksportu gazu ziemnego, surowiec ma być wykorzystany do produkcji prądu na miejscu.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Enotec
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE