ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
15.09.2019r. 18:01

MSZ Iranu odrzuciło w niedzielę oskarżenia ze strony USA o sobotni atak dronów na instalację oczyszczania i stabilizacji ropy ropy naftowej na wschodzie Arabii Saudyjskiej, należącą do saudyjskiego koncernu Aramco. Według rzecznika resortu zarzuty pod adresem Teheranu są "bezsensowne".
15.09.2019r. 17:34

Unia Europejska oświadczyła w niedzielę, że atak dronów na największą na świecie instalację oczyszczania i stabilizacji ropy ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej, należącą do koncernu Aramco, stanowi "zagrożenie dla bezpieczeństwa w regionie". UE ostrzegła, że mogą ucierpieć globalne dostawy nośników energii.
14.09.2019r. 18:49

W wyniku sobotniego ataku dronów na instalację przetwarzania ropy naftowej koncernu Aramco w Arabii Saudyjskiej ucierpiała produkcja i eksport saudyjskiej ropy naftowej.
14.09.2019r. 12:00

Rzecznik szyickiego ruchu Huti Yahia Sarie przyznał w sobotę, że za atakiem tego dnia dronami na największą na świecie instalację oczyszczania i stabilizacji ropy należącą do koncernu saudyjskiego Aramco we wschodniej części Arabii Saudyjskiej stoją bojownicy jego ugrupowania.
14.09.2019r. 06:25

O wybuchu i pożarze w instalacji ropy naftowej Abqaiq należącej do koncernu Aramco, w miejscowości Buquyaq, na wschodzie Arabii Saudyjskiej, poinformował kanał satelitarny Al-Arabija mający siedzibę w Dubaju. Pożar, którego przyczyny nie ustalono, został opanowany. Brak informacji o ofiarach.
13.09.2019r. 13:05

W jakim tempie będzie przebiegła transformacja energetyczna i jakie czynniki będą o tym decydowały - to zagadnienia, którymi zajęli się autorzy najnowszego raportu Światowego Forum Ekonomicznego pt. "The Speed of the Energy Transition".
13.09.2019r. 10:19

Do ograniczenia emisji gazów potrzebne jest wspólne działanie rządów, biznesu i konsumentów - mówi Peter Mather z koncernu BP. Jednocześnie dodaje, że firmy paliwowe muszą włączyć się w działania na rzecz zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych. Strategia BP zakłada redukcję emisji gazów cieplarnianych o 3,5 mln ton ekwiwalentu CO2 do 2025 roku. Koncern chce to osiągnąć m.in. poprzez inwestycje w elektromobilność i paliwa alternatywne, rozwój w sektorze odnawialnych źródeł energii i inwestycje w firmy, które mogą stać się częścią transformacji energetycznej.
13.09.2019r. 07:55

Ropa na giełdzie w Nowym Jorku wprawdzie lekko drożeje, ale w tym tygodniu może zaliczyć najmocniejszy spadek notowań od niemal 2 miesięcy ze względu na nadwyżkę podaży surowca na globalnych rynkach paliw - podają maklerzy.
13.09.2019r. 07:22

Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
12.09.2019r. 22:16

Mińsk liczy na wyrównanie przez Moskwę strat Białorusi z tytułu tzw. manewru podatkowego w rosyjskiej sferze naftowej. Na razie taka decyzja nie zapadła - powiedział w czwartek w Moskwie minister finansów Białorusi Maksim Jermałowicz.

REKLAMA


PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2019
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE