ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
07.02.2021r. 20:51

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Warszawska sieć ciepłownicza to ponad 1,8 tys. km rurociągów, które w ok. połowie zostały wymienione na znacznie mniej podatne na awarie rurociągi zbudowane z rur preizolowanych. Problem stanowią m.in. rury ze słabej jakościowo stali - tłumaczy ostatnią serię awarii doc. dr inż. Paweł Skowroński z Instytutu Techniki Cieplnej Politechniki Warszawskiej.
07.02.2021r. 20:46

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Z badań Akademii Górniczo-Hutniczej wynika, że od czasu wprowadzenia zakazu palenia węglem jakość powietrza w Krakowie znacznie się poprawiła. Strażnicy miejscy nadal jednak ujawniają wykroczenia dotyczące spalania w paleniskach domowych nieodpowiednich materiałów. W samym styczniu było ich niewiele mniej niż w ciągu trzech wcześniejszych miesięcy.
07.02.2021r. 09:10

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Ekspozycja na zanieczyszczone powietrze we wczesnym dzieciństwie może mieć negatywny wpływ na sprawność umysłową 60 lat później - informuje "Journal of Alzheimer's Disease".
06.02.2021r. 02:17

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
W nocy z piątku na sobotę doszło do awarii sieci ciepłowniczej w centrum Opola. Jak informuje na swojej stronie Energetyka Cieplna Opolszczyzny, zakłócenia w dostawie ciepła mogą wystąpić w budynkach przy kilkunastu ulicach miasta.
05.02.2021r. 11:23

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Deweloper Echo Investment zakupił pod koniec 2020 roku za kilkadziesiąt milionów złotych teren przy ul. Kapelanka, gdzie znajduje się hipermarket Tesco, z myślą, że wybuduje tam kompleks mieszkaniowo-usługowy. Na terenie wykryto wysypisko śmierci. Jego objętość wynosi ok. 80 tys. metrów sześciennych. Sterty śmieci, w tym odpady medyczne (np. zużyte strzykawki), zostały przysypane ziemią i płytą żelbetową. Nie pozwalało to m.in. na budowę parkingu podziemnego dla klientów Tesco.


05.02.2021r. 07:37

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Notowania uprawnień EUA do emisji CO2, ceny węgla energetycznego ARA na przyszły rok oraz ceny paliw.
05.02.2021r. 07:00

9 lutego ma zakończyć się budowa szpitala modułowego covidowego w Legnicy, którego głównym inwestorem jest KGHM Polska Miedź S.A. Miedziowa spóła docelowo zadba o ok 230 miejsc na terenie Dolnego Śląska dla pacjentów walczących z COVID - 19. Koszt budowy szpitala to 15 mln zł.
04.02.2021r. 16:24

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Politechnika Opolska podpisała dzisiaj umowę z gminą Ustroń (śląskie) w sprawie poprawy jakości powietrza.
04.02.2021r. 16:19

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka

W Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdańsku, z Grupy PGE, trwa budowa kotłowni rezerwowo-szczytowej o mocy 130 MW. Zamontowane zostały już ogromne kotły olejowe, natomiast w ostatnim tygodniu stycznia, także kotły elektrodowe.

04.02.2021r. 15:25

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski nie odpowiedział na zaproszenie do zespołu ds. prywatyzacji stołecznej sieci ciepłowniczej. Nawet nie skierował do tego ciała swojego przedstawiciela - powiedział w czwartek PAP wiceminister klimatu i środowiska Jacek Ozdoba.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE