ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

TAURON
Polska Spółka Gazownictwa
EuRoPol GAZ
GAZOPROJEKT
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
16.05.2018r. 07:52

Digitalizacja, decentralizacja i dekarbonizacja - to trendy, które w najbliższych latach zdominują energetykę. Nowe technologie będą mieć w każdym z nich znaczący udział - zarówno w budowaniu rozproszonej energetyki, jak i odchodzeniu od węgla. Istotnym wyzwaniem dla UE będzie walka z zanieczyszczeniami powietrza. Muszą się w nią zaangażować przede wszystkim konsumenci energii - wymaga ona zmiany paliw stosowanych do ogrzewania domów i sposobu korzystania z transportu - podkreślają eksperci InnoEnergy.
16.05.2018r. 05:16

Komisja Europejska opublikowała we wtorek informację na temat całkowitej liczby uprawnień do emisji dwutlenku węgla będących w obiegu rynkowym oraz liczby uprawnień przeznaczonych do przekazania do rezerwy stabilizacyjnej.
15.05.2018r. 22:52

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki zapowiada rozwiązania ws. zmniejszenia smogu, które już wprowadzono w stolicy; warszawiacy już mogą dostać dofinansowanie m.in. do wymiany pieca, ale rezultat jest mizerny - twierdzi warszawska Nowoczesna.
15.05.2018r. 18:13

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży PGE Polskiej Grupy Energetycznej w pierwszym kwartale 2018 roku wzrosły o 24 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. Wynik z działalności operacyjnej wzrósł o 9 proc., EBITDA o 14 proc. a zysk netto o 2 proc.
15.05.2018r. 18:06

Gaz może odgrywać coraz większą rolę w polskiej energetyce. Inwestycji w bloki gazowe mogłoby być więcej przy wyższych cenach emisji CO2 - ocenili przedstawiciele spółek energetycznych.
15.05.2018r. 13:14

Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Grzegorz Turnau i dr Janusz Skalski w najnowszej kampanii "#NieDuś" pokazują żółtą kartkę mieszkańcom Krakowa, którzy do tej pory nie wymienili swojego pieca na proekologiczny. Akcja rozpoczęła się we wtorek, potrwa do 30 maja.
15.05.2018r. 12:12

Porozumienie określające m.in. szczegółowy podział zadań związanych z organizacją grudniowego szczytu klimatycznego ONZ w Katowicach podpisali we wtorek minister środowiska Henryk Kowalczyk i prezydent miasta goszczącego szczyt Marcin Krupa.
15.05.2018r. 12:11

Minister energii Krzysztof Tchórzewski przewiduje, że przez kilka najbliższych lat Polska będzie importować węgiel. Będziemy mieli przejściowy okres wzrostu zużycia węgla, na tyle krótki, że nie opłaca się uruchamiać nowych frontów wydobycia - ocenił.
15.05.2018r. 12:06

Polska ma nadzieję walnie przyczynić się do sukcesu grudniowego szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach - mówił we wtorek na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach minister środowiska Henryk Kowalczyk.
15.05.2018r. 11:33

Blisko 21 mln zł dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej otrzyma pabianicka spółka Zakład Energetyki Cieplnej na projekt wykonania instalacji odsiarczana i odazotowania spalin w ciepłowni miejskiej, umożliwiający dostosowanie obiektu do nowych norm z zakresu ochrony środowiska. Przedsięwzięcie będzie realizowane do końca 2021 r. i pochłonie ponad 34 mln zł.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
Ebicom
ALMiG
Elektrix
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Izba Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2018
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE