ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
25.11.2020r. 10:08

Produkcja węgla kamiennego w październiku spadła w porównaniu do analogicznego okresu rok ubiegłego o 18,5 proc., a brunatnego wzrosła o 3,5 proc. - poinformował Główny Urząd Ststystyczny.
25.11.2020r. 07:13

W najbliższych kilkunastu latach polskie miasta czekają duże inwestycje związane z potrzebą dostosowywania do europejskiej polityki klimatycznej i z przeciwdziałaniem zmianom klimatu. Środki potrzebne są przede wszystkim na nowe technologie, poprawiające jakość życia w długoletniej perspektywie. Sytuację skomplikowała jednak pandemia, w wyniku której samorządy tracą miliony złotych m.in. przez koszty walki z wirusem i mniejsze wpływy z podatków. W trudnych czasach potrzebne jest innowacyjne podejście do zarządzania, zwłaszcza w miastach, których gospodarka opiera się na kopalniach. W ramach projektu Rybnik360 śląskie miasto do 2035 roku chce zastąpić wygaszane stopniowo górnictwo, opierając się m.in. na zielonych technologiach i odnawialnych źródłach energii.
25.11.2020r. 06:13

Urząd Regulacji Energetyki przygotował poradnik, w którym pokazuje jak prawidłowo przygotować ofertę do aukcji dedykowanej dla źródeł kogeneracyjnych.
24.11.2020r. 17:50

PGE Polska Grupa Energetyczna stoi na stanowisku, że wyrażenie przez Radnych zgody na przystąpienie Miasta Szczecin do spółki New Cogen jest decyzją wbrew interesom mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców.

24.11.2020r. 16:58

Szczecin przystąpi do spółki New Cogen, która ma wybudować nowe źródło ciepła i energii elektrycznej dla miasta, jednostkę kogeneracyjną zasilaną gazem ziemnym - zdecydowali we wtorek miejscy radni. O nie przystępowanie do spółki apelowała m.in. PGE.
24.11.2020r. 09:21

Instrat i ClientEarth poddały analizie planowaną konsolidację Grup PGE, Enea i Tauron oraz wydzielenie aktywów węglowych do nowopowstałej Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE). Autorzy raportu negatywnie ocenili zbyt wolne tempo odchodzenia od węgla w elektroenergetyce oraz aspekt ekonomiczny planu restrukturyzacji, prognozując jednocześnie szereg przeszkód prawnych dla jego realizacji.
23.11.2020r. 14:57

Trwający w PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, proces transformacji aktywów ciepłowniczych w kierunku nisko i zeroemisyjnego ciepłownictwa ma na celu stopniowe zastępowanie dotychczasowych źródeł wytwórczych nowymi jednostkami. W Elektrociepłowni Gdańskiej trwa budowa nowej kotłowni szczytowej, składającej się z kotłów olejowo-gazowych i elektrodowych zasilanych energią elektryczną. 23 listopada 2020 r. na placu budowy na terenie Elektrociepłowni PGE Energia Ciepła w Gdańsku wmurowany został kamień węgielny pod nową inwestycję.
23.11.2020r. 12:40

Pieniądze nie mają barw politycznych; trafiają nie do polityków czy samorządowców, ale do mieszkańców - mówiła w poniedziałek prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman, wskazując, iż sukces transformacji Śląska zależy m.in. od dostępności unijnych środków dla regionu.
23.11.2020r. 05:57

Między innymi na temat przyszłości bloków węglowych w systemie elektroenergetycznym oraz o wydzieleniu aktywów węglowych z grup energetycznych - z wiceprezesem Taurona ds. zarządzania majątkiem rozmawiał "Parkiet".
22.11.2020r. 16:27

Badanie jakości powietrza przy użyciu drona, program "Kawka Bis" pozwalający na wymianę pieców na bardziej ekologiczne, czy akcja "Trzymaj ciepło", bezpłatnych badań termowizyjnych budynków - to niektóre z działań Miasta Poznań w ramach przygotowań do walki ze smogiem jesienią i zimą.

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
Audax
Audax
Tauron
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE