ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIRE
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


SPONSORZY
ASSECO
PGNiG
ENEA

Polska Spółka Gazownictwa
CMS

PGE
CEZ Polska
ENERGA

SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24
10.01.2020r. 12:05

We środę w Parlamencie Europejskim ma się obyć głosowanie nad wnioskami legislacyjnymi wspierającymi przejście na gospodarkę niskoemisyjną w UE. Przed głosowaniem nad Zielonym Ładem zaplanowano w PE debatę na ten temat.
10.01.2020r. 11:16

Import węgla maleje w sposób znaczący - ocenił w piątek wiceminister aktywów państwowych Adam Gawęda. Związkowcy z kopalń alarmują, że na przykopalnianych zwałach rośnie ilość polskiego węgla, nieodebranego przez firmy energetyczne, korzystające też z tańszego węgla z importu.
10.01.2020r. 08:15

Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej poinformowało w czwartkowym komunikacie, że 18 grudnia 2019 roku otrzymało oświadczenie Energi Kogeneracji o wypowiedzeniu umowy sprzedaży ciepła.
09.01.2020r. 22:09

W Opolu zaczęły obowiązywać nowe zasady przyznawania dotacji miejskich na wymianę źródeł ogrzewania. Miasto nie będzie już wspierało zakupu kotłów na węgiel, kolektorów słonecznych oraz pomp ciepła do podgrzewania wody, ale zwiększyło dotacje na wykonanie zadań związanych z ogrzewaniem w lokalach lub budynkach - informuje "Nowa Trybuna Opolska".
09.01.2020r. 05:24

Krakowscy radni nie poparli projektu uchwały klubu "Kraków dla Mieszkańców", który zakładał, że posiadacze pomp ciepła, instalacji PV i innych OZE byliby zwolnieni z płacenia podatku od nieruchomości - poinformowały "Gazeta Krakowska" i portal "lovekrakow.pl".


08.01.2020r. 16:35

W tym roku mieszkańcy Szczecina będą mogli skorzystać z dwóch programów oferujących zwrot części kosztów wymiany kotłów na czystsze źródła ciepła. Wkrótce ma ruszyć nabór do pierwszego z nich, programu Mewa.
08.01.2020r. 12:51

Ponad 80 proc. firm z sektora przemysłowego w Europie oczekuje wzrostu inwestycji w poprawę efektywności energetycznej w perspektywie najbliższych trzech lat - wynika z badań ankietowych. Zachętą do realizacji takich projektów są potencjalne oszczędności kosztów i wzrost zysków. Jednak barierą dla takich inwestycji są ograniczone środki finansowe i wyzwania związane z oceną korzyści biznesowych z projektów.
08.01.2020r. 12:50

Zmiany w rządowych programach "Czyste Powietrze" i "StopSmog", inwentaryzacja tzw. "kopciuchów" oraz zmniejszenie liczby starych aut na drogach, to główne rekomendacje Polskiego Alarmu Smogowego (PAS) prowadzące do poprawy jakości powietrza przedstawione podczas środowej konferencji prasowej.
08.01.2020r. 11:43

Ponad 60 toruńskich budynków, o łącznym zapotrzebowaniu na ciepło 11,5 MWt, zostało przyłączonych w minionym roku do sieci ciepłowniczej PGE Toruń - poinformowała spółka w komunikacie. Z informacji wynika, że połowa z przyłączonych obiektów to nowopowstałe, pozostałe - to budynki właścicieli chcących zmienić ogrzewanie na ciepło sieciowe.
08.01.2020r. 05:52

Władze Warszawy nie określą na razie terminu wprowadzenia zakazu spalania paliw stałych - wynika z wypowiedzi Justyny Glusman, dyrektorki i koordynatorki ds. zrównoważonego rozwoju i zieleni w UM Warszawy dla "Gazety Prawnej".

PARTNERZY
PGNiG TERMIKA
systemy informatyczne
Clyde Bergemann Polska
PAK SERWIS Sp. z o.o.
ALMiG
GAZ STORAGE POLAND
GAZ-SYSTEM S.A.
Veolia
PKN Orlen SA
TGE
Savangard
DISE
BiznesAlert
Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych ORPA.PL
Energy Market Observer
Innsoftcire
©2002-2020
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE